Бориспiль
C

Головні новини

У Переяславі-Хмельницькому зустріли учасників потягу єднання України «Труханівська Січ»

У Переяславі-Хмельницькому зустріли учасників потягу єднання України «Труханівська Січ»

23 березня, до Переяслава-Хмельницького (Київщина) прибули близько 100 учасників п’ятого потягу Єднання України “Труханівська січ”.

Загалом у національній акції беруть участь 270 українців. Це переважно студенти, волонтери, громадські активісти та військовики з різних областей країни. Упродовж 16 днів, з 9 по 24 березня, вони подорожують спеціальним потягом, який виділила “Укрзалізниця”, відвідують різні міста, знайомляться з їхньою історією, пам’ятками, вшановують загиблих на Сході та спілкуються з людьми. І саме живе спілкування допомагає зруйнувати міфи і стереотипи, які роками складалися про певні регіони України.

Учасники патріотичного руху вже побували в 12 містах центральної та північної частини України. Їх зустрічали в Києві, Коростені, Житомирі, Умані, Кропивницькому, Полтаві, Харкові, Сумах, Глухові, Крутах, Чернігові та Славутичі.
У Переяславі-Хмельницькому зустріли учасників потягу єднання України «Труханівська Січ»

Проект об’єднав молодь з різних областей України

Сьогодні зранку вони прибули на залізничну станцію в Яготині. Частина групи залишилася там. До Переяслава-Хмельницького приїхали переважно жителі східних областей. А завтра потяг повернеться до Києва.

У Переяславі гостей зустріли з хлібом-сіллю. У залі міської ради їх привітали керівники міста. Волонтери Інна Марченко і Олена Гичко розповіли, як Переяславщина допомагає бійцям на Сході та як у нас зародився волонтерський рух.

На зустрічі виступила родина загиблого на Майдані вінничанина Максима Шимка – мати Зоя Семенівна, батько Микола Федорович і брат Павло. Батьки пишаються своїм сином, героєм Небесної Сотні, але й досі страждають від тяжкої втрати. Родина бере участь у проекті ще з першого потягу.
У Переяславі-Хмельницькому зустріли учасників потягу єднання України «Труханівська Січ»

Родина загиблого Максима Шимка

Після цього учасники акції поклали квіти до Меморіального кургану Слави, а потім вирушили на екскурсію до музею просто неба.

Також сьогодні група побуває в Переяслав-Хмельницькому педуніверситеті, на міжшкільному КВК на кубок міського голови, на екскурсії центром міста, відвідає виставку в дитячій художній школі та НЦК “Зустріч”. А ввечері для них влаштують концертно-розважальну програму “Ми молоді лідери. Нам будувати майбутнє держави” за участю місцевих артистів. Потім група повернеться в Яготин.

За словами організаторів, наступний потяг буде мистецьким.

Щодо назви акції – «Труханівська Січ», то обрана вона не випадково. У столиці на Труханів острів під час Майдану вийшла «Четверта козацька сотня» і кілька майданівських організацій.

Згодом він перетворився на волонтерську платформу, з якої пішли добровольці на війну та де приймали біженців з Донбасу. Потім волонтерські організації вирішили організувати такий патріотичний потяг єднання, котрий згодом набрав всеукраїнських масштабів.

Вісник Переяславщини

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: