Бориспiль
C

Головні новини

Де шукати роботу, кому платять найбільше та на кого слід вчитись


Де  шукати роботу, кому платять найбільше та на кого слід вчитись

Державна служба зайнятості поступово руйнує стереотипи, і вже рідше можна почути відому всім фразу «піду постою на біржі». Проте чимало умільців і зараз звертаються сюди, щоб отримувати допомогу по безробіттю, і зовсім не для того, щоб знайти собі роботу.

Керівник Бориспільського міськрайонного центру зайнятості Євгеній Самойленко розповів «Вістям», де сьогодні варто шукати роботу, кому платять найбільше та на кого слід вчитись. А також тест на профдіагностику та інші новинки центру зайнятості.
Де  шукати роботу, кому платять найбільше та на кого слід вчитись

— Який стан ринку праці на сьогодні на Бориспільщині? Чи покращилась теперішня ситуація у порівнянні з минулорічними показниками?
— Так, рівень офіційно зареєстрованого безробіття за 9 місяців цього року зменшився і, в середньому, по місту і району складає 0,7 %. Це враховуючи офіційні дані і відштовхуючись від чисельності працездатного населення 67 829 чоловік: 36718 — місто і 31111 — район. Сьогодні ми можемо запропонувати майже 400 актуальних вакансій, з них лише близько 30 % із мінімальною заробітною платою – наприклад, це молодший медичний персонал, двірники чи прибиральники. Статус безробітного станом на кінець жовтня мають 408 осіб, у порівнянні з минулим роком, це на 340 безробітних менше. За місяць, у середньому, ми працевлаштовуємо 30-37 чоловік. З початку року за допомогою центру зайнятості роботу знайшли 389 чоловік, в тому числі 12 учасників АТО та 13 вимушено переміщених осіб (ВПО). 41 особа взяла участь в оплачуваних громадських роботах. Профнавчання пройшли 147 осіб.

— Чи є дефіцит фахівців? Яких найбільше?
— Звичайно, дефіцит існує завжди. В останній час найзатребуванішими стали медичні працівники, вихователі, теплоенергетики, інженери-енергетики, водії, кухарі та, навіть, продавці продовольчих товарів. Великим попитом користуються зараз робітничі професії.

— Що таке Центр професійно-технічної освіти служби зайнятості? Чи є такий центр у нашому місті або районі?
— Центр професійно-технічної освіти — це такий навчальний заклад, який здійснює курсову професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації безробітних, у тому числі робітників високого рівня кваліфікації з технологічно складних професій. Іншими словами — це структура, що дає знання із різних спеціальностей на основі короткострокових курсів (від 1,5 місяця до року) за рахунок служби зайнятості та із наданням житла.
Ми можемо направляти наших безробітних на курси у будь-які області України, але не кожен має змогу їхати на такий тривалий строк далеко від дому. Хоча «далеко» поняття відносне. З сумом констатуємо факт виїзду наших людей за кордон. Майже кожного тижня хтось відмовляється від послуг центру зайнятості і вказує причину — у зв’язку з виїздом за кордон.

Серед наших клієнтів попитом користуються курси в сфері надання послуг: перукар, візажист, швачка, штукатур, кухар, бухгалтер та інші. Повний перелік можна отримати у нас або на сайті Державної служби зайнятості. Задля підвищення конкурентоздатності наших клієнтів ми забезпечуємо можливість для всіх бажаючих безкоштовно пройти онлайн-курси іноземної мови або вибрати на свій смак один з найкращих навчальних курсів університетського рівня на порталі «Prometheus».

— Чи можна у Бориспільському міськрайонному центрі зайнятості пройти тест на проф­діагностику? Наскільки він є ефективним?
— Так, у нас дійсно можна пройти такий тест. За його допомогою в режимі комп’ютерного тестування можна визначити найважливіші показники професійної орієнтації кожної людини, тобто до чого найбільш здібний кожен із нас. Тоді буде легше зрозуміти, на що ти здатен, та знайти підходящу роботу. На сьогодні це є актуально та дуже цікаво. А для школярів, які ще не визначились з майбутньою професією, це просто необхідно.
• • •
«Робота існує для тих, хто її шукає. У нас не стоять на «біржі». Ми шукаємо роботу безробітним, а роботодавцям працівників», — говорить Євгеній Вікторович.
Тож, якщо вас здолала лінь чи ви просто хочете пересидіти вдома за рахунок виплат від держави, пам’ятайте — це не вихід. Сьогодні осучаснені центри зайнятості дають чимало можливостей не лише в пошуку роботи, а і в отриманні нових знань та досягнень.

Тетяна ХОДЧЕНКО, фото автора

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: