Бориспiль
C

Головні новини

МОЗ попередило про небезпечність шкільних лінійок


МОЗ попередило про небезпечність шкільних лінійок

МОЗ України закликає місцеву владу, керівників шкіл, вчителів та батьків вберегти дітей та їх рідних від невиправданих ризиків.

У розвинених країнах світу немає лінійок на 1 вересня. Це правильно, передусім, з медичної точки зору.

З року в рік у різних регіонах країни діти непритомніють внаслідок тривалого стояння на шкільних лінійках. У сонячну погоду дитина може отримати тепловий удар чи опік шкіри, знепритомніти, почати блювати, почуватись дезорієнтованою. Так само не додасть здоров’я стояння під дощем.

За будь-якої погоди - сонячної чи хмарної - є небезпечними ультрафіолетові промені, і їх набільша активність найчастіше припадає на час проведення шкільних лінійок. УФ-промені найбільш активні з 10 ранку до 4 дня, а всього 15 хвилин під їхнім прямим впливом в рази збільшує ризик виникнення раку шкіри та деяких порушень зору . Тінь від від дерев, парасольок, тентів тощо не забезпечує повного захисту від сонця.

Не є панацеєю проведення лінійок у приміщеннях, оскільки підвищується ризик інфікування всіх дітей від однієї дитини, яка є джерелом інфекції. А задуха чи перебування в погано вентильованих приміщеннях теж може призвести до втрати свідомості та інших порушень зі здоров’ям.

Не менш важливим є психологічний аспект. Діти перебувають у неприродньому для них середовищі (скупчення незнайомців), стані (статиці) та ще й з не зовсім зрозумілою метою. Кожен із цих компонентів провокує стрес. Особливо вразливими є наймолодші школярики.

Щоби убезпечити дітей від негативних наслідків, психотерапевт Вікторія Горбунова радить подбати про знайомство та здруження дітлахів (навіть, якщо це вже не першачки) - зібратись разом, познайомитись з новачками, почаювати, поділитись літніми враженнями чи зробити щось інше командотворче.

Якщо уникнути лінійки неможливо, то перед цим заходом слід забезпечити дітям можливість порухатись та наговоритись. А під час лінійки можна і треба дозволяти школярам в якийсь рухливий спосіб вітати тих, хто виступає (можна наприклад, підстрибувати або й пританцьовувати).

Доброю ідеєю є пояснити дітлахам навіщо потрібен подібний захід та яка роль їхнього класу в ньому. Дуже часто спроба пояснити мету шкільної лінійки дітям призводить до усвідомлення непотрібності та, подекуди, безглудості подібних дійств для дітей.

Нехай ваше 1 вересня буде виключно здоровим!

Міністерство охорони здоров'я України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: