Бориспiль
C

Головні новини

Відтепер винуватця домашнього насилля можуть виселити з власної квартири


Відтепер винуватця домашнього насилля можуть виселити з власної квартири

11 вересня набрав чинності наказ МВС України щодо термінових заборонних приписів у ситуаціях домашнього насильства.

Відтепер правоохоронці зможуть відразу подбати про безпеку жертви. Припис накладатиме на правопорушника зобов’язання залишити місце проживання або перебування постраждалої особи; міститиме заборону на вхід та перебування в цьому місці; а також заборонятиме кривднику в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою.

Зазначається, що припис можуть винести в разі існування безпосередньої загрози життю або здоров’ю потерпілої особи або для негайного припинення домашнього насильства, недопущення його продовження або повторного вчинення.

Припис виноситься за заявою особи, яка постраждала, а також за власною ініціативою працівника уповноваженого підрозділу поліції після оцінки ризиків.

Варто зазначити, що у разі, якщо кривдник навіть прописаний у квартирі, пріоритет надається безпеці постраждалої особи. "Зазначена вимога поширюється також на місце спільного проживання (перебування) особи, яка постраждала, і кривдника незалежно від їх майнових прав на відповідне житлове приміщення", - йдеться в наказі.

Також правоохоронці можуть у встановленому законодавством порядку "застосовувати поліцейські заходи примусу для виселення з житлового приміщення кривдника", якщо припис вимагає від нього залишити місце проживання чи перебування особи, яка постраждала, а кривдник відмовляється добровільно це зробити.

Припис виноситься на термін до 10 діб, його дія може припинитись у разі застосування до кривдника судом адміністративного стягнення -  адміністративного арешту або обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою в кримінальному провадженні.

ТСН

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: