Бориспiль
C

Головні новини

У Борисполі презентували видання «Жити всупереч»


У Борисполі презентували видання «Жити всупереч»

6 вересня у міській бібліотеці Борисполя відбулася презентація збірки звітів шести правозахисних організацій «Жити всупереч: проблеми цивільного населення під час війни на Донбасі».

Серед учасників зустрічі — автори видання, дослідники українських громадських організацій, що входять до складу правозахисної Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі» — Катерина Котлярова, Денис Денисенко, міжнародний менеджер проекту Сімон Шлегель, а також внутрішньо-переміщені особи, громадські активісти Борисполя та представники патрульної поліції.

Про що мова. У виданні описано порушення прав людини під час збройного конфлікту на Донбасі, проблеми медичного забезпечення населення на цій території, а також діяльність незаконного збройного формування групи швидкого реагування «Бетмен», що займалася організацією незаконних місць несвободи у Луганську. Книга базується на глибинних інтерв’ю людей, які пережили масові обстріли, ув’язнення в незаконних в’язницях та гендерне насильство. Одним із розділів є «Чорна субота», в якому акцентується увага на проблемах державної допомоги постраждалим внаслідок обстрілів цивільного населення у Маріуполі 24 січня 2015 р.

Жителі Луганська потерпали від діяльності групи швидкого реагування «Бетмен», яку очолював Олександр Бєднов. Члени якого масово застосовували насильство, причому не лише до проукраїнського населення, але й до випадкових людей. Злочинці мали власні тюрми в підвалах, застосовували тортури та продавали рабську робочу силу полонених та заручників. Про ці задокументовані жорстокості на зустрічі розповіла Катерина Котлярова, дослідниця ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив», учасниця АТО.

Денис Денисенко, правозахисник і активний учасник багатьох заходів у бібліотеці, розповів про збір та впорядкування матеріалу книги. Швейцарець Сімон Шлегель говорив про ідею створення збірки, важливість піднятої в ній теми життя цивільного населення на Донбасі. Осторонь дискусії не залишилися почесний гість Леонтій Сандуляк і поет Михайло Боярко. Адже тема — актуальна й болюча.

Крім фактів, що базуються на розповідях учасників подій, у книзі проаналізовано національне законодавство, міжнародно-правові норми та напрацьовано рекомендації для відповідних установ, організацій та інституцій, які вповноважені вплинути на ситуацію.

Детально. Видання звіту «Жити всупереч» стало можливим у рамках проекту «Уповноваження громадянського суспільства для трансформації культури пам’яті — ненасильницькі шляхи вирішення жорстокого минулого Донбасу», що реалізується громадськими організаціями Kurve Wustrow (Німеччина) та Східноукраїнський центр громадських ініціатив (Україна) за підтримки Федерального уряду Німеччини.

Сергій КРУЧИНІН

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: