Бориспiль
C

Головні новини

Де та як перевірити ялинки?

Де та як перевірити ялинки?

Державні лісогосподарські підприємства вже розпочали реалізацію новорічних ялинок, які вирощувалися на спеціально призначених для цього плантаціях або виокремлювалися при проведенні рубок. Не виняток — ДП «Бориспільський лісгосп».

Жителі Бориспільщини можуть купувати ялинки безпосередньо в державних лісгоспах, це буде дешевше, ніж на ялинкових базарах, кажуть лісівники.
Де та як перевірити ялинки?

«Щоб задовольнити потребу в ялинках для Бориспільщини, ми щороку в грудні проводимо рубки догляду за лісом в загущених молодняках, відсортовуємо чималу кількість ялинок», — розповідає Олексій Ковальчук, провідний інженер лісового господарства в ДП «Бориспільський лісгосп». Працівники лісгоспу говорять, що мають можливість забезпечити потреби населення хвойними гілками, не зрубуючи дерев. Заготівля хвої проводиться з урахуванням заявки торгівельних організацій та споживачів. Цінова політика на новорічні красуні, переконують, лишається на рівні минулорічної. Так, погонний метр ялинки вартує від 80 грн.
Де та як перевірити ялинки?

Придбати ялинку (сосну) можна в лісництвах Бориспільщини:
• Баришівське лісництво
(с.Дернівка Баришівського району) тел. (04576) 5 11 99,
• Кийлівське лісництво (с.Кийлів Бориспільського району) тел. (04595) 5 53 74,
Вишеньківське лісництво
(с.Вишеньки Бориспільського району) тел.(04595) 3 94 33 Старівське лісництво (с.Старе Бориспільського району) тел.(04595) 3 33 74.

Ціни:
від 0,3 до 0,5 м — 35,00 грн від 0,5 до 1,0 м — 80,00 грн
від 1,1 до 1,5 м — 95,00 грн від 1,55 до 2,0 м — 140,00 грн від 2,1 до 2,5 м — 185,00 грн від 2,55 до 3,0 м — 1150,00 грн від 3,1 до 4,0 м — 2100,00 грн від 4,1 до 5,0 м — 2400,00 грн

За ялинку висотою більше 5 м додатково 250 грн за кожен метр.
Варто зазначити, що 73% лісового фонду України належить Держлісагентству, тому забезпеченням ялинками додатково займаються і приватні лісокористувачі.

Як перевірити походження ялинки
Кожен громадянин може ознайомитися із обсягами, місцями реалізації, цінами на новорічні ялинки на сайтах обласних управлінь лісомисливського господарства та лісгоспів за посиланням в інтернеті.
Новорічні ялинки будуть маркуватися спеціальними уніфікованими засобами: самоклейними або пластмасовими бирками-стяжками. Ці засоби розриваються при спробі їх зняття, і тим самим унеможливлюється їх повторне використання.

Як повідомляється на сайті Держлісагентства України, спеціальні уніфіковані засоби міститимуть індивідуальний номер та відповідний йому штрих код, який заноситься у Систему електронного обліку деревини. У Системі ЕОД вносяться дані щодо постачальника, його підпорядкованості і форми власності. Перевірка походження ялинки відбувається шляхом введення номеру із уніфікованого засобу, який прикріплений до ялинки, на сайті https://www.ukrforest. com/check. У випадку, якщо інформація на сайті відсутня — це може свідчити про сумнівне походження ялинки.

Можна перевірити за допомогою програми
Для зручності покупців із метою перевірки легальності походження дерева ДП «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» розроблено програмне забезпечення для Android (yalynka.info — можна безкоштовно встановити з Google Play Market), за допомогою якого кожен покупець має можливість ознайомитися з походжен-ням новорічної ялинки (вводити потрібно лише цифровий номер, без зазначення серії).

У Державному агентстві лісових ресурсів України діє «гаряча лінія», на яку можна повідомляти про факти незаконних рубок хвойних насаджень чи реалізації ялинок. Телефон лінії: 0-800-604-473.

Тетяна Ходченко

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: