Бориспiль
C

i-visti.comСтара версія сайту

Головні новини

Впускати чи не впускати «пічників»?

Впускати чи не впускати «пічників»?

Не встигла прийти весна, як у селах почали орудувати так звані пічники. Навіть не дочекавшись закінчення опалювального сезону, вправні «сажотруси» знову пішли по хатах вимагати по 60 гривень, погрожуючи відключенням газу, якщо люди відмовляються платити чи навіть впускати до будинку.

Народний депутат Сергій Міщенко уже не один місяць бореться із цими кримінальними схемами стягування коштів. «Обклавши людей непомірними тарифами, приходять до помешкань і вимагають останні копійки», — зазначає він.
Сотні звернень народного депутата, а також листи небайдужих громадян дали свій результат.

Зокрема, голова Державної служби України з питань праці у відповідь на депутатське звернення С. Міщенка відповів, що «власник не зобов’язаний допускати до власного помешкання представника спеціалізованої організації, якщо пропоновані ним послуги з перевірки димових і вентиляційних каналів громадянином не замовлялись».

Також у відповіді зазначається, що погрози пічників про відключення газопостачання у разі відмови платити 60-100 гривень є безпідставними та незаконними: «Правилами не передбачено припинення постачання природного газу до помешкання споживача у разі, якщо у споживача відсутній акт перевірки і прочищення димових і вентиляційних каналів», — говориться у відповіді Держслужби з питань праці.

Також потрібно наголосити, що чинним законодавством на сьогодні не передбачено відповідальності споживачів у разі відсутності в них акта на перевірку та прочищення димових та вентиляційних каналів.

Однак не слід забувати, що кожен власник повинен самостійно контролювати стан димових і вентиляційних каналів та у разі виникнення проблем викликати спеціалізовану організацію, яка має відповідні дозволи, для їх прочищення.

Але якщо ви не замовляли таких послуг, то можете цілком законно не впускати представників організацій, що мають дозвіл на виконання робіт з перевірки і прочищення димових та вентиляційних каналів. І тим більше не платити кошти за звичайний папірець.

У боротьбі з мафією пічників дуже важлива активна позиція громади. Як тільки на вашому порозі з’явиться представник відповідної організації і шляхом шантажу почне вимагати кошти за акт перевірки, необхідно зробити лише два кроки. Перше: записати особисті дані цього представника (прізвище, посада, найменування організації) та модель і номер його автомобіля у разі його наявності. Якщо можливо, запросіть у свідки сусідів. І друге: повідомити поліцію про шахрайські дії осіб, які намагаються шантажем потрапити до вашого помешкання, надавши ці дані для подальшого розслідування.

У разі, якщо поліція не буде належним чином реагувати, звертайтеся з цими даними до громадських приймалень Сергія Міщенка у вашому районному центрі.

Звертаємо увагу, що такі дії пічників, у разі, якщо ви не викликали їх самостійно, є протизаконними. І за такі дії передбачена кримінальна відповідальність за декількома статтями:

• Незаконне проникнення до житла — позбавлення волі на строк від двох до п’яти років (стаття 162 Кримінального кодексу).
• Шахрайські дії — позбавлення волі на строк до трьох років (стаття 190 Кримінального кодексу).
• Зловживання повноваженнями особами, що здійснють професійну діяльність, пов'язану з наданням публічних послуг — позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років (стаття 365-2 Кримінального кодексу).
Зберігайте цю статтю й при необхідності демонструйте її тим, хто незаконно вимагає у вас кошти за перевірку димоходів. У свою чергу, текст статті доведений до відома всіх сільських, селищних та міських голів округу та філій з експлуатації газового господарства ПАТ «Київоблгаз».

Вікторія ЯРЕМЧЕНКО

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: