Бориспiль
C

i-visti.comСтара версія сайту

Головні новини

«Велосипед — то здоров’я і розвиток наших дітей»

«Велосипед — то здоров’я і розвиток наших дітей»

У минулому номері ми подивилися на велостоянки у наших школах і не знайшли жодної сучасної, а в половини їх немає навіть символічних радянського зразка. Сьогодні ми поговорили з директором НВК ім.К.Могилка (ЗОШ №5) Світланою Григорівною Мазур про те, якими мають бути перші кроки школи назустріч велосипедизації. Директор зізнається, що на велосипеді їздити не вміє, але всіляко готова підтримувати це прагнення в інших.

«Дякую газеті «Вісті» за матеріал на таку актуальну і сучасну тему. Про велостоянку я думаю майже щодня, коли йду на роботу — в нашій школі її поки немає, а огорожі клумби іноді просто не вистачає всім бажаючим приїхати до школи на двох колесах. Однозначно, нам потрібно робити стоянку, адже велосипед — то здоров’я і розвиток наших дітей. Це питання тягне за собою інші — батьки і вчителі мають вчити дітей поводженню на дорозі, адже велосипедист є повноправним учасником дорожнього руху, а у Борисполі, на жаль, немає велодоріжок, так як кругом в європейських країнах.

Ми б давно вже знайшли залізяки і щось зварили б — але ж воно так і стоятиме потім, а наша красива школа заслуговує якоїсь симпатичної і справді зручної конструкції. Як робити, то щоб уже рівень був, якщо ми справді прямуємо до Європейського Союзу. Тому я буду просити депутатів допомогти нам у цьому питанні. Раніше існував благодійний фонд школи, але тепер його немає. Може, і місто допоможе.

Розкажу один випадок. Я дізналася, що в мого знайомого, який працює в Ірландії, дуже дорогий велосипед, і здивувалася. А він пояснив: «Не уявляєте, наскільки це вигідно. Половину вартості мені одразу виплатила фірма, у якій я працюю, а на решту дали безвідсотковий кредит». Так компанія заохочує працівників їздити на роботу на велосипеді. Для цього створені всі умови і є грошові бонуси. Бо велосипед — це здорові працівники в тонусі, які краще і продуктивніше працюють».

Разом з пані Світланою ми пройшлися територією школи і поговорили, якою має бути і де буде знаходитися майбутня велостоянка. З уроків якраз ішли учні середніх класів, з них кілька зі спортивним дошками — скейтами і пенні-бордами (виглядає, як скейт, але має пластикову дошку і більше підходить для щоденного пересування вулицями міста, на відміну від чисто трюкового скейта; стрімко набирає популярності серед бориспільських дітей). «Спочатку ми хотіли заборонити брати їх до школи, але наші учні відстояли своє право, — коментує директор школи. — В дітей свої інтереси, і ми маємо їх поважати. Тим більше, це і спорт, і альтернативний транспорт. Єдине, просимо бути обережними».

Бориспільські школи готові йти назустріч велосипеду. Щоб кожна не починала зараз фантазувати на тему конструкції велопарковки і де її взяти, то буде доцільно мати зразок, і тоді вже говорити про централізоване встановлення їх у школах міста. Для цього «Вісті» попросили одне з бориспільських підприємств розробити типову велопарковку з урахуванням пропозицій велосипедистів. Подробиці незабаром.

Як правильно припаркувати велосипед
Це має бути вигнута металева труба, об яку акуратно обпирають раму велосипеда, причому пристібається замком саме рама, а не колесо. Зрозуміло, що старі трикутні парковки із залізного прута, в які безжально вставляли велосипед вилкою, не витримують критики. Більш-менш серйозний захист може забезпечити звичайний міцний ланцюг чи так званий U-лок — вигнута металева скоба. Жоден трос захистом не є. Оскільки мова йде про школу, де діти навчаються півдня, необхідно мати над велостоянкою легкий навіс, щоб велосипеди не мокли цей час у випадку дощу. Все це має бути не десь на перефирії чи глибоко у дворі, а на видноколі.

Сергій КРУЧИНІН

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *
Вопрос: 156+2
Ответ:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введите код: