Бориспiль
C

i-visti.comСтара версія сайту

Головні новини

Тепло в оселі бориспільців запускатимуть по погоді

Тепло в оселі бориспільців запускатимуть по погоді

«Бориспільтепломережа» зустрічає опалювальний сезон без заборгованості і з лімітами на газ. Хоча багато споживачів так і не розрахувалися за раніше отримане тепло.

Протягом кількох попередніх років отримання лімітів на газ навіть при повній відсутності заборгованості було проблематичним. Керівник «Бориспільтепломережі» Володимир Палінка тільки що не ночував у коридорах обласних газопостачальників, щоб отримати ті ліміти. У цьому році перший заступник Бориспільського міського голови Микола Корнійчук ще 2 жовтня 2017 року на понеділковій плановій нараді повідомив, що місто повністю розрахувалося з боргами за газ і вже отримало ліміти на першу декаду нового опалювального сезону. Щоправда, для того, щоб підприємство могло вчасно розрахуватися з боргами, депутати виділили «Бориспільтепломережі» поворотну фінансову допомогу — по суті безвідсотковий кредит. Торік підприємству також надавали подібну допомогу, і за кілька місяців воно повернуло кошти до міського бюджету.

Повністю погашені борги за транспортування газу. «Нафтогазу» сплачено 97% суми, нарахованої за використаний газ, 3% — це ще не зараховані пільги і субсидії, які надає держава.
Населення на сьогодні має заборгованість 14,7 млн грн. Але існує ще й прихована заборгованість. Це кошти, які люди сплачували за тепло наперед, щоб потім зменшити зимові рахунки. І сума їх складає близько 4 млн грн. Є також заборгованість по субсидіях — 3,8 млнгрн, заборгованість по державному бюджету 112 тис. грн (за обігрів приміщень установ, діяльність яких фінансує держава: поліція, військкомат тощо).

Більша частина будинків, шкіл і дитсадків уже заповнені теплоносієм. І ця робота триває. По всіх будинках, які обслуговують комунальні підприємства ЖЕК і ЖРЕУ, по управлінню освіти повністю підписані акти готовності до прийому тепла. Є питання по деяких житлових кооперативах та ОСББ. Але і там справа вийшла на завершальну стадію.
У подальшій розмові із кореспондентом Микола Корнійчук означив і окремі проблемні питання.
Зокрема, місто виділяло кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації на капітальний ремонт теплотрас до дитсадка №1, дитсадка «Веселка». Там минулої зими були серйозні пориви. Однак сьогодні законодавство вимагає проведення комплексної експертизи проекту, що є дуже тривалим процесом. Документи здані на цю комплексну експертизу ще два місяці тому, а результатів не дочекалися і до кінця вересня. Тому теплотраси цих дитсадків так і залишаються в аварійному стані.

Деякі роботи на теплових мережах ведуться і сьогодні. Наближається до завершення заміна теплотраси на вулиці Головатого №8, 4, 6, яку проводить підприємство ТОВ «ІК Монтаж» (на фото). Там траса вийшла з ладу торік у січні, під час найсильніших морозів. Маршрут траси дуже складний, довелося прокладати труби через підвал одного із будинків.

Ця ж компанія проводитиме монтаж теплових мереж на вулиці Скіфській. Там стара мережа залишиться, переключення на нову відбудеться уже після початку опалювального сезону, після завершення робіт. Ці проекти ще не проходили комплексної експертизи, лише експертизу кошторису. Тому роботи і встигають виконати.
Початок опалювального сезону визначатимуть погодні умови. Якщо буде три дні підряд, середньодобова температура становитиме менше +8 0С, тепло подадуть раніше. Якщо такого періоду не буде, запуск тепла розпочнуть із 16 жовтня.

Ірина КОСТЕНКО

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: