Бориспiль
C

i-visti.comСтара версія сайту

Головні новини

Микола Каськів про роботу, родину, спорт і захоплення

Микола Каськів про роботу,  родину, спорт і захоплення

Понад півтора року тому Миколу Ігоровича Каськіва було призначено на посаду начальника районного відділу освіти Бориспільської РДА. Ми розмовляли з ним про життєві цінності і важливість змін, про мрії і досягнення.

Досягнення і нововведення
— Я розпочав роботу в освітній галузі в період реформ: вносилися зміни в освітній процес, бюджетне законодавство, державні закупівлі.
Перше, з чим я зіткнувся на своїй посаді: невисока заробітна плата працівників. Тому до нас у школи не йдуть молоді спеціалісти. Сьогодні в нашому великому освітянському районному колективі залишилися кадри з досвідом роботи, професійні, проте молоді дуже мало. Гарного педагога ми викохуємо роками. А молоді вчителі не відчувають захищеності: невисока заробітна плата, відсутність житла. Я звертався до сільських голів з пропозицією будувати гуртожитки для педагогів. Адже поруч мегаполіс, і там вчителю знайти роботу з більшою зарплатою легше. Тому нам треба змінювати підхід до праці освітян.

Наступним завданням для мене було вивчення фінансових питань, проведення тендерів. Ми з керівниками закладів навіть жартували, що коли грошей не було, то жилося спокійніше, а коли з’явилися кошти, розпочалися ремонти, треба вивчати нові закони, документи, за якими й працюємо. Ми отримуємо величезну підтримку від Бориспільської районної ради та райдержадміністрації з фінансування закладів освіти.
Та на цій посаді, окрім фінансів, є ще й безпосередньо освіта. Адже головне завдання освітянської галузі — надання рівного доступу до якісної освіти усім дітям нашого регіону.

Ще одним етапом моєї роботи стало створення освітніх округів, що тяглося вже багато років. Основне завдання, яке сьогодні поставило перед нами Міністерство освіти і науки України, — оновлення освіти. Було доручено створити опорні заклади в усіх районах. Зараз обговорюється створення освітніх округів, які будуть затверджуватися районною радою. Зараз у районі відкрито дві опорні школи.

Перший ОНЗ був створений під Вороньківську громаду. Ми забезпечили заклад усім необхідним, оновили усі кабінети, придбали другий шкільний автобус. Запустили два маршрути: Вороньків — Кийлів і Вороньків — Головурів. Їхати 10 хвилин, але діти можуть отримати якісні освітні послуги.
Ми беремо участь у експериментальній роботі з впровадження нових освітніх стандартів. У наших проектах сьогодні діти з Воронькова, Процева, Щасливого.

У Щасливському НВК також відбуваються зміни: приєднується Пролісківське НВО, оновлюються навчальні кабінети, новий підхід педагогів до освіти.
Незабаром так буде в усіх школах району. Йде постійне оновлення матеріально-технічної бази: оновили всю комп’ютерну систему шкіл, закупили меблі. Ми напряму спілкуємося з народними депутатами Верховної Ради, зокрема з депутатом нашого округу Сергієм Міщенком, який допоміг нам отримати цільові кошти на освіту.
Освітня галузь району багато років тримає першість у Київській області. Сьогодні ми зробили великі кроки, запроваджуючи новітні технології і нововведення, які були ініційовані обласним Департаментом освіти і науки КОДА.

Нинішній голова Бориспільської РДА Олександр Туренко вважає, що не варто ремонти робити поетапно (замінювати дах чи вікна). Треба, щоб у кожному закладі були зроблені капітальні ремонти приміщень, упорядковано території тощо. І, на мою думку, це правильно.

Жити у період змін
— Дійсно, жартома кажуть: «Щоб ти жив у період змін». Але я вважаю, що для чоловіка чим більше навантаження, тим він загартованіший. Це жінка має бути м’якою, домашньою. А чоловіка чим менше жаліють, тим більше він працює. Звичайно, це нелегко.

Освітня реформа мала б бути ще раніше. Діти випереджають нас на багато кроків. Ми за ними не встигаємо. Проводити реформу випало саме нам. Це надзвичайно важливо. Дітям потрібна реалізація, вони мають практично застосувати свої знання. У нас хороша освіта, її лише треба удосконалити, дещо змінити.

Спорт у житті
— Я працював тренером з боксу в Бориспільській районній спортшколі, сам виступав на змаганнях. Сьогодні друзі приходять до мене на тренування. Раз на тиждень я тренуюся в боксерському залі. Тричі на тиждень ми з друзями граємо у футбол. Я вважаю, що треба розвиватися різнобічно, а чоловікові важливо тримати себе у формі. Заняття спортом знімають стрес.
Щотижня їжджу поплавати в озері, що у Голосіївському парку Києва. Там красиве місце, чудова живильна вода.

Захоплення — гори
— Я завжди обожнював гори. Люблю мандрувати. Був на Кавказі, піднімався на Ельбрус, на Казбек у Грузії. Обходив усі Карпати, проходив Чорногорський хребет. В Україні мальовничі, лагідні гори. Справді відчуваєш, що свої, рідні. На Кавказі — суворі, аж дух захоплює.

Якщо довго не буваю в горах, то дуже тягне туди. Поїдеш, подихаєш тим повітрям, наберешся сил — і приїжджаєш з новою енергетикою, з новими бажаннями, з новими планами.
Я змінив підхід до роботи. Вважаю, що люди повинні відпочивати, щоб працювати з новими силами. Тому ми організовували виїзний семінар директорів шкіл, завідувачів дитячих садків, який провели у відділі освіти міста Яремче. Ми проводили круглі столи, піднімалися на Говерлу, милувалися красою гір. Цього року ми також їздили в Карпати, піднімалися на гору Піп Іван.

Життєві цінності
— Людина, перш за все, має бути порядною. Це виховується в родині, отримується з материнським молоком. Завжди треба чинити з людьми так, як би ти хотів, щоб чинили з тобою. Важлива повага.
Можна сердитися, вимагати, але необхідно створити умови. Будь-який керівник повинен створити усі максимально комфортні умови для праці, щоб було добре людям, які з ним працюють, щоб вони відчували захист. Тоді колектив стає великою родиною.

Родина
— Я маю трьох синів. Старшому вже 20 років, він також займався боксом, брав участь у змаганнях. Зараз навчається в університеті, захоплюється волейболом, футболом. Середньому 10 років, школяр. Найменшому ще немає чотирьох. Коли з’являється менша дитина, то до старших проявляєш більше суворості, вимогливості, вимагаєш відповідальності.
Я розумію, що як чоловік і батько, я не приділяю належної уваги своїм дітям і дружині за браком часу. Дружина працювала в Щасливській музичній школі викладачем класу бандури. Зараз займається вихованням дітей. Це дійсно велика праця. Мені завжди комфортно в родині. Найважливіше чоловіку знати, що тебе вдома чекають. Жінок кохають, перш за все, за те, що вони уміють прощати і чекати.

Роздуми
— Мрію мандрувати. Хочу побачити світ. Я трохи подорожував Європою. А коли повертався додому, то розумів, що у нас так багато традицій, звичаїв, а люди щирі і рідні! От тільки потрібно дещо удосконалити — і в нас усе буде добре!
Спорт виховує, навчає доводити розпочату справу до кінця. Я хочу вдосконалюватися, не зупинятися на досягнутому. Я помітив, що чим більше на тобі відповідальності, тим більше ти акумулюєшся і не маєш права на помилку, тому що за тобою стоять люди, за тобою стоїть колектив, за тобою стоять ті, хто розраховує на твою підтримку і розуміння. Спорт мене загартував. Я завжди говорив, що неправильне твердження: «Головне не перемога, а участь». Не вірте! Бо справжній спортсмен, людина, яка чимось займається, повинна прагнути бути найкращою. Я завжди кажу: «Якщо це хтось робив, то це зроблю і я. А якщо цього ніхто не робив, то я все-таки спробую».

довідка
12 березня Миколу Каськіва було призначено на посаду начальника відділу освіти Бориспільської райдержадміністрації.
Микола Ігорович народився 20 грудня 1978 року в місті Києві. Після закінчення Щасливської середньої школи навчався в ПТУ №9. Закінчив філологічний факультет Переяслав-Хмельницького педагогічного університету ім. Григорія Сковороди. Працював у Щасливському НВК вчителем фізкультури. Далі працював на посадах спеціаліста І категорії, а згодом — начальника відділу молоді та спорту Бориспільської РДА.

Лариса ГРОМАДСЬКА, фото автора

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: