Бориспiль
C

Головні новини

Ціна питання та особливості процесу обліку води у Борисполі


Ціна питання та особливості процесу обліку води у Борисполі

Раніше вартість повірки лічильників води була закладена у тарифі. Нині оплачуємо цю послугу окремо. «Вісті» запитували про ціну питання та особливості процесу в КП «Бориспільводоканал».

Без повірки — ніяк!
Лічильники води є чи не у кожній квартирі та приватному будинку. Споживачі переконалися, що сплачувати за показниками лічильника вигідніше, ніж за нормами споживання. Чим більше зростають тарифи, тим очевиднішою є перевага. Повірку лічильника слід проходити кожні три роки. Але є прилади, у паспорті яких вказаний термін два роки до повірки або чотири і більше.
Процедури повірки уникнути неможливо, бо отримаєте квитанцію з інформацією, що показники лічильника не братимуться до уваги і ви сплачуватимете за нормами споживання. Адже за законом, водоканал не має права брати оплату за показниками приладів, які вчасно не повірені.

Повірка та її оплата: історіяпитання
Раніше законодавство передбачало два варіанти повірки: послуга включалася до тарифу або оплачувалася власниками водомірів, коли надходив час повірки. Бориспіль працював за другим варіантом.
На початку 2016 р. уряд прийняв рішення про включення до тарифу повірки лічильників. Але у той період вартість води для Борисполя встановлювала НКРЕКП, і тариф, який враховував складову на повірку лічильників, почав діяти з липня 2016 р. Ця норма стосувалася лише водомірів у багатоквартирних будинках. Зворотним боком законодавчої норми було те, що повірку оплачували всі, навіть ті, хто лічильниками не користувався. А про приватний сектор у цьому законі забули. У тарифі для них повірки лічильників ніколи не було — послуга оплачувалася окремо.
Задля оперативного виконання нових вимог законодавства, «Бориспільводоканал» відновив роботу лабораторії по повірці засобів обліку води, яка до цього 5 років не працювала. Набрали спеціалістів, оновили обладнання, придбали програмне забезпечення. З того часу, якщо у споживача настав час повірки водоміра, йому друкували нагадування в квитанціях, носили повідомлення, просили людей не зволікати. Та вийшло так, що хто не встиг — той запізнився.

Новий закон — новий порядок
Влітку 2017 р. прийнятий Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання». Він набрав чинності 2 серпня цього року. Документом заборонено включати до тарифу повірку лічильників води, які не є власністю водоканалу. Водоканал має свої прилади обліку, які включені у процес добування і підготовки води, їхня частка у тарифі на воду закладена.
Цим законом зазначено, що відповідальність за своєчасність проведення періодичної повірки, обслуговування та ремонту засобів вимірювальної техніки покладається на власників цих приладів. І їх обслуговування та ремонт здійснюються за рахунок власників таких вузлів обліку, якщо інше не встановлено законом або договором.
Отже, «Бориспільводоканал» офіційно повідомляє, що оскільки витрати на періодичну повірку лічильників, які належать споживачам, заборонено включати до тарифу підприємства, і з огляду на те, що тариф на послуги водопостачання є єдиним джерелом покриття виробничих витрат «Водоканалу», то підприємство не може за свій рахунок проводити повірку лічильників.

Закон ставив вимогу органам місцевого самоврядування протягом трьох місяців з дня опублікування забезпечити перегляд тарифів в частині виключення зі складових відповідних тарифів витрат на повірку квартирних лічильників води.
У Борисполі нові тарифи затверджувалися 11 вересня — через місяць після опублікування закону. І статті витрат на повірку у новий тариф не включалися.

Хто, що, як і за скільки?
Споживач може замовити роботи по демонтажу, транспортуванню, повірці та монтажу лічильників у будь-якій організації, яка має на це відповідний дозвіл.

КП «Бориспільводоканал» для споживачів надає повний спектр послуг, оскільки тільки представник водоканалу має право розпломбувати і опломбувати лічильник.

Повірка лічильника коштує 87 грн 20 коп., монтаж або демонтаж одного лічильника — 74 грн 60 коп.
Якщо слюсар водоканалу виконує комплекс послуг щодо повірки — демонтаж, монтаж і повірку, — то це разом обійдеться у 236 грн 40 коп.


Водоміри, які відслужили 10 років і більше, повірку можуть не пройти, бо вода у Борисполі жорстка. Тоді споживач муситиме і повірку оплатити, і купити новий. Оптимальним виходом буде замінювати старий лічильник на новий. «Бориспільводоканал» передбачив і таку послугу. Можна придбати лічильник у водоканалі і замість повірки замовити заміну. Така послуга, з урахуванням вартості лічильника, коштує 336 грн 54 коп. Лічильник коштує 207 грн 90 коп. Якщо вартість лічильника, який придбає водоканал, буде іншою, то і загальна вартість послуги зміниться на ту ж суму.

Процедура повірки та її варіанти
• Технічно процедура повірки має такий вигляд: слюсар з водоканалу розпломбовує лічильник, знімає його, ставить замість нього тимчасовий прилад обліку і забирає прилад на повірку, що триває до місяця. Оплата води у цей період розраховується за показниками тимчасового лічильника. Якщо лічильник пройшов повірку, його встановлять назад і опломбують. Якщо ні — власнику приладу доведеться купувати та встановлювати новий.
• Спростити процедуру можна, якщо мати у запасі другий лічильник. Якщо прилад щойно придбаний, то слюсар зніме старий лічильник, і встановить новий, що коштуватиме 122 грн 80 коп. Знятий водомір потрібно зберігати у сухому чистому місці до наступної повірки. На повірку його здають перед тим, як потрібно буде встановлювати.
Другий варіант зручний тим, що представники водоканалу приїжджають до оселі тільки один раз: розпломбували, зняли лічильник, поставили інший, опломбували на найближчі три (або й чотири).

Ірина КОСТЕНКО, фото автора

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: