Бориспiль
C

i-visti.comСтара версія сайту

Головні новини

Чого очікувати жителям Бориспільського району від медичної реформи

Чого очікувати жителям Бориспільського району від медичної реформи

1 січня 2018 року в Україні набрав чинності закон про медичну реформу, який президент Петро Порошенко підписав в останні дні 2017 року. Українців чекають зміни у медгалузі. Чого очікувати жителям Бориспільського району, детально для «Вістей» проінформував головний лікар Бориспільської ЦРЛ Олександр Щур.
Чого очікувати жителям Бориспільського району від медичної реформи

Декларація з лікарем
З 1 січня 2018 року принцип «гроші ходять за пацієнтом» починає працювати для первинної ланки медичних працівників, зокрема у Бориспільському районі це стосується КМЗ БРР «Центр первинної медико-санітарної допомоги».
Для пацієнтів це означає, що після оголошення Міністерством охорони здоров'я так званої приписної кампанії вони мають знайти собі сімейного лікаря або терапевта чи педіатра для своєї дитини і підписати з ним відповідну декларацію.
• Виходячи з відповідних розрахунків, які зробило МОЗ — держава платитиме лікарю щорічно 370 грн на рік за одного пацієнта без урахування відповідних вікових коефіцієнтів. З 2019 року цю суму планують збільшити до 450 грн щорічно. Натомість розрахунки для вторинної, до якої відноситься Бориспільська ЦРЛ, та третинної ланки медичної допомоги досі тривають і, згідно з очікуваннями міністерства, на це піде ще близько двох років. Тому поки що вторинна та третинна ланки працюватимуть у старому режимі і лише з 2020 року перейдуть на нові принципи роботи.

Госпітальні округи
• Реформою охорони здоров’я передбачено створення госпітальних округів — територіальних об’єднань закладів охорони здоров’я декількох районів в єдиний медичний простір за критерієм доступності, кількості населення, наявних лікувальних закладів.
В основі госпітального округу має бути визначена головна потужна лікарня інтенсивного лікування ІІ рівня та декілька лікарень інтенсивного лікування І-го рівня, які мають обслуговувати певну кількість населення госпітального округу і надавати інтенсивну меддопомогу вторинного рівня із застосуванням високих технологій. Головне завдання таких лікарень — надавати цілодобову стаціонарну інтенсивну допомогу як в екстрених, так і в планових випадках.

Чотири округи
У Київській області створено чотири госпітальних округи, до одного з яких і ввійшли м. Бориспіль та Бориспільський район з розміщеними на їх територіях лікувальними закладами. Це Лівобережний госпітальний округ, до якого увійшли міста Березань, Бориспіль, Бровари, Переяслав-Хмельницький і райони — Баришівський, Бориспільський, Броварський, Згурівський, Переяслав-Хмельницький, Яготинський, а також Калитянська об’єднана територіальна громада.
• Госпітальна рада. Для організації роботи госпітального округу та координації діяльності лікувальних закладів була створена Госпітальна рада, до складу якої увійшли представники всіх учасників Госпітального округу.
• Розподіл обов’язків. Важливим завданням при створенні госпітального округу є оптимальний розподіл функцій щодо надання медичної допомоги між учасниками госпітального округу та визначення видів й обсягів медичної допомоги, що мають надаватися закладами охорони здоров’я на його території, відповідно до маршрутів пацієнтів у процесі отримання послуг первинної та вторинної медичної допомоги.

Зміни у Бориспільській ЦРЛ
• Спеціалізація медичної допомоги лікарень інтенсивного лікування першого рівня, в яку буде реорганізована Бориспільська ЦРЛ для надання екстреної та вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги у стаціонарних умовах, здійснюється за наступними лікарськими спеціальностями: акушерство і гінекологія; анестезіологія; ендоскопія, клінічна лабораторна діагностика, клінічна імунологія, клінічна біохімія; медицина невідкладних станів; неврологія; ортопедія і травматологія; патологічна анатомія; педіатрія; рентгенологія; терапія; трансфузіологія; ультразвукова діагностика; хірургія.
• Але відповідно до наказу МОЗ України від 18.12.2017 року «Про внесення змін до Примірного положення про госпітальний округ», з урахуванням медичних потреб населення зони обслуговування, на базі БЛІЛ першого рівня може бути організоване надання пацієнтам вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги також за іншими лікарськими спеціальностями в умовах стаціонару (у тому числі в умовах денного стаціонару) чи в амбулаторних умовах. Рішення про можливість організації надання такої додаткової допомоги на базі БЛІЛ першого рівня приймаються з урахуванням рекомендацій Госпітальної ради відповідного госпітального округу на основі аналізу можливості забезпечення відповідної якості медичної допомоги та ефективного використання наявних фінансових ресурсів.
Тому питання подальшого функціону­вання кардіологічного, інфекційного та терапевтичного відділень Бориспільської ЦРЛ може бути позитивно вирішеним відповідно до існуючих нормативних документів системи охорони здоров’я з урахуванням потреб місцевого населення в медичній допомозі.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Календар публікацій
«    Грудень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31