Бориспiль
C

i-visti.comСтара версія сайту

Головні новини

Їздити по-новому у бориспільських маршрутках: 6 грн і без комфорту

Їздити по-новому у бориспільських маршрутках: 6 грн і без комфорту

Із третьої спроби виконавчий комітет Бориспільської міської ради затвердив нові тарифи на проїзд: 6 грн по Борисполю, 8 грн до аеропорту. Нововведення набере чинності наприкінці тижня.

Дебати стосовно тарифів та їх збільшення тривали три засідання поспіль. Приводом для дискусій було обґрунтування нової вартості проїзду. Перевізники просили 8 грн 50 коп. до аеропорту і 6 грн. по місту. Питання відкладали на довивчення, і зрештою зійшлися на тому, що проїзд до аеропорту коштуватиме — 8 грн, а по Борисполю — 6 грн.

Меморандум
Тарифи приймалися у комплексі із меморандумом, який був прописаний другим пунктом рішення. Меморандум передбачає, що окрім пільгових категорій, захищених законом, діти шкільного віку оплачуватимуть лише 50% вартості проїзду і два пенсіонери за рейс їздитимуть безкоштовно. Окремим пунктом у рішенні зазначено, що у разі порушення меморандуму накладається штраф — 10 неоподатковуваних мінімумів (за кожний випадок порушення).
Досягнуто домовленості, що школярам запропонують придбати місячні проїзні квитки у еквіваленті вартості 30 грн на тиждень — це сума 5 поїздок туди і назад. Але їздити квиток дозволить без обмежень.
Перевізники запевнили, що при тарифі 6 грн їм знадобиться півроку для відновлення існуючих транспортних засобів. Нові тарифи набувають чинності з дня опублікування рішення.

Пільги та монетизація
Чи мали перевізники право відмовляти у пільгових перевезеннях пенсіонерам та школярам — більшість членів виконкому були безапеляційними: відмова возити дітей і пенсіонерів — це порушення попереднього меморандуму. Постанова №197 від 14.03.2018 року, на яку посилаються перевізники, набирає чинності після того, як відбудеться монетизація пільг.
Монетизації у Борисполі не було, тому усі домовленості, зазначені в місцевому меморандумі, залишилися в силі.

«Бюджет не може компенсувати перевізникам витрати за всіх пільговиків»
Бориспільський міський голова Анатолій ФЕДОРЧУК:


— Якщо забезпечити безкоштовні перевезення всіх міських пенсіонерів, то потрібно додатково виділити з бюджету 20 млнгрн, — сказав мер міста. — На останній сесії було додатково виділено перевізнику на маршрут до Лозівки 50 тис. грн, щоб компенсувати велику кількість пільговиків на протяжному маршруті.
Для того, щоб могли їздити безкоштовно по два пенсіонери, на тій же сесії прийнято рішення виділити 500 тис. грн компенсації перевізникам. У разі перевиконання бюджету планується виділити ще 500 тис. грн на компенсацію пільгових перевезень.
Якщо рішення про підвищення тарифів не прийнялося б, громадський транспорт зупинився б через місяць, що призвело б до великих проблем.

Ірина ГОЛУБ

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

  1. Наталія 11 червня 2018 23:32
    • Не подобається
    • 0
    • Подобається
    Чому перевізники не дотримуються строків - на тиждень раніше підняли вартість проїзду? А пільговиків як небрали, так це й досі залишилось. Хто їх контролює??? В таку спеку майже не відкриваються вікна. Вартість проїзду зростає, а умови проїзду все гірше й гірше
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: