Бориспiль
C

Головні новини

Бориспіль: сесія перед вільним мікрофоном

Бориспіль: сесія перед вільним мікрофоном

Відколи виконавчим комітетом Бориспільської міськради затверджені нові тарифи на пасажирські перевезення, група депутатів зібрала підписи за скликання позачергової сесії, щоб відмінити прийняті тарифи. Але не було кворуму.

Однак обговорення проблем, які стосуються пасажирських перевезень, таки відбулося. Висловитися із сесійної трибуни мали змогу усі бажаючі.

Електробуси — міф
Депутат Володимир Нагорний нагадав про ідею створення комунального підприємства пасажирських перевезень і висловив пропозицію, що його автобусний парк можна створити із електробусів. Присутніх знайомили з перевагами цих нових машин. Однак вартість транспортного засобу складає 4 млн 620 тис. грн. Вердикт присутніх був передбачуваним: коли китайські електробуси збиратимуть в Україні, безпосередньо у Борисполі, як афішують це презентатори, і ціни на машини будуть нижчими, тільки тоді можна буде розглядати доцільність створення комунального парку пасажирських перевезень із електротранспорту.

6 грн — забагато
Виступаючи з трибуни з приводу тарифів, депутат Ілля Луців наголосив, що питання, винесені на сесію, для громади неважливі, бо зібралося мало небайдужих мешканців і депутатів. Він також підкреслював, що вважає 6 грн великою ціною, а новий меморандум може буде неефективним, як і попередній, тому необхідно зобов’язати здійснювати контроль якості перевезень не формально.
Депутат Олег Верес висловив непрозорість формування тарифів на перевезення, бо, сказав, транспортну комісію не залучали до підготовки цього питання. Заступник міського голови Людмила Ковальова запевняла, що депутатам
направлялися розрахунки.

Електронний квиток
Андрій Цвілюк пропонував обладнати всю транспортну систему Борисполя електронною базою і валідаторами. Вартість такого проекту, за його підрахунками, сягатиме 7-8 млн грн. При застосуванні електронної бази просто буде ввести диференційовану вартість квитка: для пенсіонерів — безкоштовно, для школярів — за пільговим тарифом.
Стверджував, купуючи 10-30 поїздок на місяць, проїзд може обійтися у 6 грн, а коли передоплачуєш 100-150 поїздок щомісяця, поїдка обійдеться дешевше.
Бориспіль: сесія перед вільним мікрофоном

Можливо, що при переході на електронний квиток перевізники та міська влада матимуть інформацію про реальні прибутки від пасажирських перевезень (їх уже не можна буде приховувати), але й підтвердження, скільки пільговиків перевезено і яку суму потрібно компенсувати.

За інформацією, отриманою від заводу-виробника, обладнання одного транспортного засобу бортовим комп’ютером і двома валідаторами коштує від $ 1700 до 2800, залежно від його функцій.

Голос народу
Від містян, гостей сесії, у бік перевізників звучали докори: про жалюгідний вигляд маршруток і сумнівний технічний стан. Що більше, ніж на 50 коп. маршрутники не заслуговують підвищення тарифу … На сесію не прийшли люди, які обривали телефони міськвиконкому, коли закривався нерентабельний маршрут, і просили: «Платитимемо більше, поверніть автобус. Бо з пересадками чи на таксі дорого!»
Питання лишається дискусійним і, схоже, незмінним. Без спільних висновків учасники зібрання розійшлися.

Ірина КОСТЕНКО

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: