Бориспiль
C

Головні новини

Крок до об’єднання: Бориспіль і Глибоке


Крок до об’єднання: Бориспіль і Глибоке

Масиви Польовий, Лісовий, Дубечанський, Степовий, «Ніко-Фінанс», Тепличний, «Паларіс», які знаходяться у адміністративних межах Глибоцької сільської ради, упритул межують з Борисполем. Але не належать ні до меж міста, ні до меж села. Цих масивів у Генеральному плані Глибокого теж не існує. Ті, хто придбали там ділянки, залишилися напризволяще.
Крок до об’єднання: Бориспіль і Глибоке

«Хотіли жити в місті»
Делегація від представників нічийних мікрорайонів зустрічалася із Бориспільським міським головою Анатолієм Федорчуком з метою вирішити давні територіальні проблеми. Люди скаржилися: «Ми не відносимося ні до міста, ні до села Глибоке. Коли купували ділянки на розпайованих землях поряд із Борисполем, продавці запевняли, що за кілька місяців ці території належатимуть місту. Сьогодні ж маємо проблеми із підключенням до газо- та електропостачання, реєстратори не можуть внести наші оселі до бази даних. Звернулися до сільського голови, але питання вирішилися після тривалих митарств. Ми хотіли б водити дітей до міських шкіл, а не возити за 10 км до Глибокого. Школа №5 за 300 м від масиву Польовий. Асфальтове покриття та лінії вуличного освітлення закінчуються на межі міста, а далі — ґрунтовка і вулиця у пітьмі».
Крок до об’єднання: Бориспіль і Глибоке

Відповідь Анатолія Соловйовича не втішила відвідувачів: «Наша юрисдикція розповсюджується в межах Борисполя. На ваших документах підпис районних чиновників, тож нести відповідальність за ваші масиви повинні районна рада та райдержадміністрація».

Парадокс у тому, що сільський голова Глибокого Людмила Пасько говорить людям, що має обмежені можливості: «Згадані масиви, хоч і знаходяться у адміністративних межах Глибоцької сільської ради, до меж села не входять, у Генеральному плані Глибокого, який виготовлений недавно, ті масиви не внесені».
Щодо відвідування школи, то міський голова зауважив, що пріоритет віддається мешканцям міста, а якщо залишаться місця, то заперечень не буде, але райрада має оплачувати навчання сільських школярів, щоб вони навчалися в школах міста.

«Раніше ми приймали дітей з району за бажанням батьків. Але у Борисполя район варварським способом забрав аеропорт, місто втратило 100 млн грн надходжень до місцевого бюджету. Районні чиновники запевняли, що за ці кошти будуватимуть терапевтичний корпус лікарні. У підсумку: корпусу не будують і гроші ми втратили».

Потрібна добра воля
Міський голова на зустрічі наголосив, що Бориспіль підтримав би прагнення людей згаданих мікрорайонів приєднатися до міста, але пропозиція, на його переконання, має йти від громади Глибокого, щоб вирішити питання цивілізовано.

Йшлося, що законодавство дає можливість розширювати межі міста, але для цього необхідне рішення сільської ради, потім рішення райради і третє — рішення міської ради, усе затверджується обласною радою та Кабміном. У зв’язку з тим, що діє закон «Про добровільне об’єднання територіальних громад», розглядати питання розширення меж міста ніхто не буде, простіше об’єднатися добровільно.
Підтвердження цього візитери почули і під час зустрічі із головою Бориспільської РДА Олександром Туренком та головою районної ради Олександром Байчасом.

Олександр Туренко наголосив, що немає процедури розширення меж міста, вона виписана, але не працює, бо немає підзаконних актів, тому не можна розширити межі міста на адміністративні межі іншого населеного пункту. «Рішенням Верховної Ради спочатку потрібно змінити межі села, наступним рішенням змінюються межі міста. Це нереально. Але у нинішній ситуації ваші масиви — це село Глибоке, і сільський голова зобов’язаний враховувати ваші інтереси,» — говорили районні керівники.
Крок до об’єднання: Бориспіль і Глибоке

Через дорогу від масиву «Паларіс» починається Бориспіль.

Оптимальний вихід, на думку району, щоб масиви стали містом — добровільне приєднання до Борисполя громадою Глибоцької сільради. Згідно із законом, районна влада у цій процедурі участі не бере, згоди не потрібно, лише добра воля Глибокого і Борисполя.

Глибоке запитує
Ініціативна група поцікавилася, як сільський голова Людмила Пасько ставиться до перспективи приєднатися до Борисполя. Ентузіазму ідея не викликала, зате озвучено питання, які цікавили очільницю села.
Зокрема: чи залишаться школа, дитячий садочок, медамбулаторія з денним стаціонаром; чи не збудують в Глибокому очисних споруд; яка кількість депутатів від села потрапить до міської ради Борисполя?
Усі питання від Глибоцької сільради «Вісті» переадресували Бориспільському міському голові.

До теми
ЗАКОН УКРАЇНИ

Про добровільне об’єднання територіальних громад
Абзац перший частини другої

Стаття 83
2. З дня припинення повноважень сільською, селищною радою територіальної громади, що приєдналася до об’єднаної територіальної громади, у порядку, визначеному цим Законом, здійснюється реорганізація відповідних юридичних осіб — сільської, селищної ради, її виконавчого комітету шляхом їх приєднання до відповідних юридичних осіб — сільської, селищної, міської ради, її виконавчого комітету об’єднаної територіальної громади. Після завершення реорганізації відповідні юридичні особи — сільська, селищна рада, її виконавчий комітет припиняються у порядку, визначеному цим Законом.

II. Прикінцеві положення
1. Цей Закон набирає чинності з 1 травня 2018 року.
2. Тимчасово, до чергових місцевих виборів, під час добровільного об’єднання територіальних громад, у разі приєднання до територіальних громад міст республіканського Автономної Республіки Крим, обласного значення вибори голів об’єднаних територіальних громад не проводяться, а головою об’єднаної територіальної громади визнається діючий до об’єднання міський голова міста республіканського Автономної Республіки Крим, обласного значення, до територіальної громади якого відбулося приєднання.

Бориспіль відповідає
«Цивілізоване об’єднання — гуртування навколо економічних центрів»
Анатолій Федорчук запевнив, що якщо буде воля громади села Глибоке приєднатися до Борисполя, то місто поставиться до цього позитивно і виграють обидві громади.
— Мікрорайони Лозівка і Нестерівка стали містом недавно. Там уже заасфальтовано багато вулиць, зроблено освітлення, чистяться дороги, будується водовідведення, прокладаються тротуари. Генпланом там передбачається і дитсадок, і школа. Ми таку ж увагу приділяємо новим масивам, як і іншим районам міста. Якою буде школа у Глибокому — залежатиме від кількості дітей. Відповідно до нового закону про освіту, якщо старшокласників вистачатиме для наповнення класів, школа буде ліцеєм, та коли буде замало — залишиться гімназією, яка є повноцінним навчальним закладом, а старшокласники продовжать навчання у одній із міських шкіл.
Медамбулаторія, яка працює, має обладнання і медичний персонал — це безцінний скарб. Об’єднаній громаді не доведеться витрачати кошти на її облаштування. Первинна ланка медицини у Борисполі тільки розбудовується.
Питання будівництва очисних споруд у Борисполі не стоїть. Проблема — відведення очищених вод, коли її буде вирішено, Глибоке матиме шанс приєднання до централізованої каналізаційної системи.

Ці питання важливі, але не стратегічні. Якби відбулося об’єднання міста і всього району, про яке я говорив ще 10 років тому, виграла б уся Бориспільщина. Був би розроблений новий Генеральний план об’єднаної території, визначені зони для сільського господарства, багатоповерхової забудови, таун-хаусів, котеджів. Ми мали б змогу залучати інвестиції. Сьогодні приходять інвестори, які готові працювати на 30, 40 га землі, у міста таких ресурсів немає, тому вимушені відмовляти. Якби була одна адміністративна одиниця, вирішувалося б питання.
Практика об’єднання існує. Але результат буде не тоді, коли об’єднаються дві сільські громади. Цивілізоване об’єднання —гуртування навколо економічних центрів. Бориспіль показав економічну стабільність. Місто не орієнтується тільки на ДП МА «Бориспіль». Навіть без податкових надходжень з цього піприємства ми розвиваємося, будуємо дороги, школу, освітлюємо вулиці.

Щодо майбутнього депутатів сільської ради та членів виконавчого комітету, то законом передбачено, що до виборів вони у повному складі входять (у даному випадку) до міської ради. У прикінцевих положеннях закону передбачено, що тимчасово, до чергових місцевих виборів, позачергові вибори не призначаються.

Ірина КОСТЕНКО, фото автора

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

  1. Oksana 21 червня 2018 16:45
    • Не подобається
    • 0
    • Подобається
    а тоді приклеють нас до києва і будуть нові позняки замість борисполя
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Календар публікацій
«    Червень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930