Бориспiль
C

i-visti.comСтара версія сайту

Головні новини

Обговорення проблем виділення земельних ділянок у Борисполі

Обговорення проблем виділення земельних ділянок у Борисполі

П’ять питань щодо виділення земельних ділянок на вул. Нова ІІ, що розглядалися на 43 сесії Бориспільської міської ради 27 червня, довели власників сусідніх наділів до сліз.

Історія з продовженням
Територія приватного сектора, де вул. Нова ІІ, навпроти нової пожежної, виходить на вул. Шевченка і простягається у бік вул. Київський Шлях та стадіон, тривалий час залишалася недоступною для приватизації ділянок. З 1980 року вона була відведена під знесення і багатоповерхову забудову. Свого часу мешканці отримали право приватизувати по 10 соток під своїми будинками, хоча у користуванні мали більші ділянки. Кілька місяців тому, коли на одній із викуплених земельних ділянок, почав будуватися таун-хаус, люди забили тривогу і проблема набула розголосу. Бо територія низинна і будівництво могло наробити шкоди.

Щоб вивчити ситуацію всебічно, у міській раді зібрали всі зацікавлені сторони і відповідальних чиновників. Людей переконували, що потрібно прийняти новий зонінг, і тоді кожний отримає змогу узаконити свої неприватизовані залишки землі, а першочергове право на приватизацію має бути за тими, хто там живе і користується землею. Яким же було здивування мешканців того мікрорайону, коли до порядку денного 43 сесії Бориспільської міської ради було внесено питання про виділення на цій території п’яти земельних ділянок, тоді як питання мешканців, які також подавали заяву на приватизацію своїх городів до сесійної зали, ще не дійшли.

Люди прийшли на сесію з проханням зняти ці питання з розгляду до наступного засідання, щоб усі могли зрозуміти, які саме ділянки виділяють. Але голова земельної комісії депутат Олена Донченко запевняла, що виділена земля не зачіпає жодного кущика людських городів.
Депутати залишили питання в порядку денному, а потім дружно проголосували «ЗА» за усі п’ять питань. Тим самим градус напруги для людей піднявся до максимуму.
Бориспільський міський голова Анатолій Федорчук «Вістям» прокоментував, що не має детальної інформації з цього питання. На сесії щодо цих п'яти питань Анатолій Соловйович не голосував.

Олена Донченко: «Без погодження землекористувача — ні!»
Обговорення проблем виділення земельних ділянок у Борисполі

На прохання «Вістей», Олена Донченко погодилася прокоментувати ситуацію на місці. У неї за тиждень опісля сесії була запланована зустріч із мешканцями, городи яких знаходяться поряд із виділеними ділянками і які боялися, чи не буде накладки. Також мешканці переймалися щодо проблем з каналами, що були викопані для відведення дощових і талих вод.

— Канали ніхто засипати не планує, — пояснює Олена Олегівна. — Але у зв’язку з тим, що проводитиметься реконструкція мікрорайону, канал проходитиме по-іншому, без великої кількості зигзагів і поворотів. Водовідвідними каналами займатимуться спеціалісти. Місто має 22 млн. грн коштів на екологію і може забезпечити достатнє фінансування, щоб зробити належне водовідведення. І городам людським нічого не загрожуватиме. У нас така практика: якщо ділянки накладаються на городи, які обробляються, навіть якщо городи неприватизовані, ми вказуємо у рішенні: «З погодження землекористувача». Без такого погодження ділянка не виділяється. Тому у цьому випадку ніяких накладок бути не може. Ділянки виділені там, де зараз бур’яни, будяки та очерет. Їх отримають чотири лікарі із поліклініки та інвалід: Ніна Сергіївна Пестич — вул. Нова ІІ, 5; Ірина Юріївна Петрусенко — вул. Нова ІІ, 7; Володимир Михайлович Князький — вул. Нова ІІ, 9; Микола Анатолійович Іщенко — вул. Нова ІІ, 11 та Людмила В’ячеславівна Соловій — вул. Нова ІІ, 13. Це не ті люди, що зводитимуть багатоповерхівки на клаптиках землі. Їм потрібно покращувати житлові умови.

Позиція людей-землекористувачів
• Мешканка мікрорайону Олена Вигівська болісно сприйняла рішення депутатів у сесійній залі. Вона — одна із тих, з ким була призначена зустріч у Олени Донченко. Потрібно було, щоб жінка визначилася, чи наполягає вона, щоб приватизовувати свій город, чи захоче отримати більшу ділянку неподалік. Олена Станіславівна не вагалася — своя земля, доглянута, чистенька, підживлена — залишиться. «Нас насторожили невідомість і поспішність, з якими питаннями потрапили до сесійної зали», — каже жінка.

• Сусід пані Вигівської Віктор Федорченко після розмови з Оленою Донченко також подивився на ситуацію по-новому. Дізнався, що буде проведено геодезичну зйомку всієї території, щоб точно визначитися з межами городів, каналів, під’їзних шляхів і розподілити землю. ВікторуМиколайовичузапропонуваливизначитисяізділянкою, яку приватизуватиме. Біля городу залишаєтьсянеприватизованим маленький
шматочок.
Обговорення проблем виділення земельних ділянок у Борисполі

• Складна ситуація у Лариси Крусь. Задля водовідведення неподалік їхнього городу була викопана копанка, яку розглядають як водойму, що повинна мати санітарну зону — 12 м. І город приватизувати не дозволяють…

«Рада визначає»
Обговорення проблем виділення земельних ділянок у Борисполі

Заступник міського голови Дмитро ГОПАНЧУК:
— Чому на сесію першими потрапили питання, які не стосуються корінних мешканців мікрорайону? Закон не передбачає чиєїсь першочерговості. Окрім того, на одну земельну ділянку може бути безліч перших рішень щодо надання дозволу на розробку проекту землеустрою. А вже при затвердженні рада визначається, кому ділянку виділити. Так трактує закон.

«Тільки наміри»
Обговорення проблем виділення земельних ділянок у Борисполі

Головний архітектор Борисполя Ігор КРИКЛИВЕЦЬ:
— Прийнято рішення, що на тій території попрацюють геодезисти. Необхідно узгодити питання існуючих земельних ділянок каналів у єдину схему. Поки що є тільки наміри. Геодезія враховуватиме весь масив: канали, городи, існуючі під’їзні шляхи. Після цього можна буде побачити реальну картину.

Ірина КОСТЕНКО, фото автора

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Читають Обговорюють
Календар публікацій
«    Лютий 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728