Бориспiль
C

Головні новини

Бориспільські лікарі у співпраці з китайцями

Бориспільські лікарі у співпраці з китайцями

Завдяки китайським спеціалістам в Україні відкрився перший науково-навчальний центр по роботі із ендопротезами для наших хірургів. Лікарі Бориспільської ЦРЛ отримували досвід також. «Вісті» побували на прес-конференції.

Китайський виробник ендопротезів Naton Madical Group отримав перемогу в тендерних торгах державних закупівель. Відтепер ця компанія буде повністю забезпечувати поставку продукції в усі українські лікарні.

1 серпня в Українському Національному Агентстві «Укрінформ» відбулася прес-конференція, присвячена відкриттю першого науково-навчального центру для українських лікарів хірургів-ортопедів щодо роботи із ендопротезами китайського виробництва. На зустрічі були присутні представники китайської компанії, головний лікар військового госпіталю Народно-визвольної армії Китаю та провідні українські лікарі.

Метою та завданням створення центру є професійне навчання та вдосконалення знань як молодих, так і досвідчених вітчизняних лікарів із залученням китайських колег, які є найкращими спеціалістами в сфері світової медицини. «Щороку майже 20 тисяч українців потребують заміни кульшового суглобу, держава може забезпечити не більше 20 протезів на рік в області.
Бориспільські лікарі у співпраці з китайцями

Подібні операції коштували пацієнту 8 тис. доларів, нові ендопротези здешевлять їх у два з половиною рази», — наголосив Володимир Танькут, головний науковий співробітник, професор, доктор медичних наук ДУ «Інститут патології хребта та суглобів ім. М. І. Ситник».

За два дні теоретичного та практичного курсів 220 українських хірургів-ортопедів отримали досвід від іноземних колег. Раніше українські лікарі для відпрацювання таких навичок були змушені виїжджати за кордон.

Віталій Венгрін, головний лікар травматологічного відділення Бориспільської ЦРЛ, відвідав навчання наукового центру та поділився з «Вістями» враженнями.
Бориспільські лікарі у співпраці з китайцями

«Я задоволений, що поїхав на цю зустріч. Для українських лікарів це хороший досвіт» — говорить Віталій Вікторович.

Стало відомо, поки у ЦРЛ китайських ендопротезів немає; Департамент охорони здоров’я КОДА збирає інформацію про їх необхідну кількість по усім лікарням області. За словами головного травматолога місцевої лікарні, в бориспільців є усі шанси зменшити вартість операцій із ендопротезуванню, адже фахівці тут є, а обладнання відповідає усім вимогам.

Про виробника ендопротезів:
Naton Madical Group — це найбільша в світі компанія-виробник якісної та доступної продукції в сфері остеосинтезу для ендопротезування. Компанія заснована у 1996 році та співпрацює із 80 країнами світу, є найбільшим спонсором конгресу китайської ортопедичної асоціації. Заводи Naton діють не в одній країні: в Китаї та за кордоном їх 18, два функціонує в Німеччині, стільки ж у Фінляндії.
Така практика для України є важливою.

Тетяна ХОДЧЕНКО
Фото Тетяна Підгурська

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: