Бориспiль
C

i-visti.comСтара версія сайту

Головні новини

Три бажання мера. Відверта розмова із міським головою Анатолієм Федорчуком про успіхи і невдачі Борисполя у 2018 році

Три бажання мера. Відверта розмова із міським головою Анатолієм Федорчуком  про успіхи і невдачі Борисполя у  2018 році

Нинішній рік уже на фінішній прямій. Із якими результатами Бориспіль пройшов відстань довжиною в 12 місяців у політичному, соціальному та економічному показниках та яким видався кінець року, що минає, «Вісті» запитали у міського голови Анатолія Федорчука.
Говорили про початок навчання у новій школі і чому не всіх бажаючих зарахували до Академічного ліцею, чи зважиться Бориспіль на будівництво терапевтичного корпусу ЦРЛ та про радикальну ефективність «бриліантового зеленого» проти беззаконня, про політику на тарифах, а ще відсутність часу на глінтвейн не в Європі, а на Європейській площі рідного міста, й читання духовної літератури.


— Нещодавній візит на Бориспільщину очільника КОДА Олександра Терещука був резонансним, бо гість без попередження побував на кількох проблемних точках району, а місто відбулося «легким переляком». Чому так?
— Бо у місті порядок!
— Хочете сказати, що Бориспіль не має проблем?
— То назвіть їх.
— Сміттєвий полігон, наприклад.
— Це — територія району. Я хочу сказати, що немає таких проблем у місті, які б губернатор зміг вирішити за дві години. У нас багато проблем, але більшість з них вирішуються роками через низку причин, часто не з нашої вини. Але що мені сподобалося у візиті голови КОДА, це його політична воля і бажання змінити щось на краще, і він це прагнення демонструє. Знаєте, після цього були численні дзвінки із Київської облдержадміністрації від керівників різних структурних підрозділів стосовно питань, які порушувалися на нараді із губернатором. Наприклад, проблема із відведенням землі у власність громади міста колишнього дитячого оздоровчого табору, «Факел», що в селі Кийлів, — доручення і питання уже вирішується. Приємно, що є величезне намагання допомогти з боку голови КОДА. Коли постало питання про підключення і подачу газу у новозбудований Академічний ліцей, то без підтримки Олександра Терещука та Віталія Яреми ми вирішували б це питання місяцями, а дякуючи цим людям було достатньо двох днів.
— Дехто вважає, що робочий візит Терещука і Яреми на Бориспільщину — це плановий хід перед президентськими виборами. Що скажете?
— Я так не думаю. Це просто щасливий збіг обставин для Бориспільщини.
— Ярема раніше не приїздив у Бориспіль, наскільки відомо.
— Так, бо не стояло перед ним завдання Президента України, він мав інший фронт робіт, а сьогодні він їздить по всій Київській області.
— Про які завдання йдеться?
— Думаю, головне завдання —це системна робота на місцях, зміни на краще. Часто люди у своїх негараздах звинувачують владу —Прем’єр-міністра, Президента, Верховну Раду, але свої недоопрацювання не бачать. Багато проблем потрібно вирішувати тут, на місцях.
— Чи мали ви особисту предметну розмову із Терещуком та Яремою щодо покращень в Борисполі? Які теми порушувалися?
— Звичайно, хоча не було багато часу для цього. Із головою КОДА єдиною темою було введення нового ліцею в експлуатацію. У Борисполі немає питань, які б потребували негайного втручання губернатора. Проблема у бюрократії. Наприклад, щоб архітектурно-будівельна інспекція без про затримок прийняла ліцей в експлуатацію, саме тому ми заручилися підтримкою. Із Віталієм Григоровичем обговорили роботу правоохоронних органів та екологічні негаразди. Головний меседж — донести центральним органам влади, які вдосконалення необхідні.
— Чому не акцентували увагу на будівництві об’їзної дороги?
— Це питання не вирішується на таких зустрічах. Нам уже надійшли з десяток листів-відповідей, бо я «бомбив» усі можливі інстанції за цей рік про потребу об’їзної. Відписують, що у 2019 році питання зрушиться, Міністерством інфраструктури та Кабміном ведуться перемовини із європейськими інвесторами про залучення коштів на будівництво. Відповіді оптимістичні.
— Ви схвалюєте те, що голова КОДА позапланово відвідав терапевтичне відділення Бориспільської ЦРЛ?
— Я вважаю це нормальним стилем управління, щоб мати об’єктивну картину. Він не мав попереджувати, куди їде. У нас є окремі керівники бюджетних установ, які вважають, що міський голова має повідомляти, що зайде в їдальню, а коли ні, то це їх ображає; вони вбачають у всьому політичний підтекст.
— Чи погоджуєтеся ви із висновками голови КОДА стосовно жахливого стану терапевтичного відділення? І чи допоможе ця ревізія прискорити старт будівництва терапевтичного корпусу?
— Із висновками погоджуюся. А щоб отримати гроші із області на будівництво корпусу, то потрібно нам зробити перший крок. 20 грудня відбулася зустріч із керівниками районної ради та РДА, де ми остаточно вирішили, що місто втілюватиме цей проект; уже вирішено питання про виділення землі під будівництво, є підписи. Це трапилося не через візит губернатора, шлях до домовленості був прокладений раніше. Я ні на кого не ображаюся, це питання стосується жителів міста і району, воно державної ваги, тому нічого ділитися. Є воля депутатів міськради, викон-кому, тому корпус ми розпочнемо будувати і завершимо. Є плани передбачити кошти у бюджеті на 2019 рік, щоб розпочати роботи. Коригування проекту, за домовленістю, зробить район. Думаю, нова вартість об’єкту буде понад 100 млн грн. Його втілення під силу місту за фінансової підтримки району та області. Якщо ніхто не заважатиме, то корпус буде.
— Ідея із будівництвом у нас сміттєперобного заводу за 100 млн американських доларів не втратила актуальності.
— Поки усе без змін. Делегація із США прибула в Бориспіль, після католицького Різдва буде чергова зустріч, вони не відмовляються, але поки нічого конкретного.
— Коли офіційне відкриття Академічного ліцею?
— 14 січня 2019 року 523 учні сядуть за парти у новому закладі. Сформовано 17 класів, а було заяв на 25 класів. Але ми не готові сьогодні взяти усіх бажаючих. Почалися нарікання від учителів, які втрачають години через перехід в новий заклад, що влада не так діє тощо. Я просив би батьків та дітей із розумінням поставитися до такого кроку, зробити паузу до 1 вересня, щоб зарахувати усіх бажаючих. Ми домовлялися із «Ліцеєм «Дизайн-освіта», що заберемо 1-й клас, — так і буде, розвантажимо школи №6 та №1, але ніхто не думав, що із діючого ліцею діти переходитимуть класами у нову школу — ми такої задачі не ставили. Є збірні класи, також не відмовляли дітям, які живуть близько до нового закладу. Педколектив сформовано, уже відбулася перша педрада.
— То Президент приїде на урочисту лінійку в новій школі?
— Я вже говорив для вашої газети, що Президента буде запрошено, мені є що йому сказати. Думаю, цей меседж донесено до адміністрації Президента, мої наміри співпали із позицією голови КОДА. Якщо він знайде час, то приїде. Сценарію свята ще немає.
— Чи вичерпано конфлікт із «Ліцеєм «Дизайн-освіта» стосовно розподілу учнів та вчителів між двома ліцеями?
— Конфлікту немає. У мене немає претензій до Лариси Ананіївни, вона має свою точку зору, яку відстоює, я маю свою, я не маю упередженого ставлення ні до кого. Були звинувачення, що ніби хтось хоче розвалити «Дизайн-освіту», але це не так. Усі освітні заклади міста працюють і працюватимуть злагоджено. Іноді дивуюся, коли дехто займає недержавницьку позицію. Я керуюся інтересами дітей та педагогів.
— Скільки десятків мільйонів отримав міський бюджет у 2018 році, завдячуючи децентралізації?
— Я можу сказати одне — будівництво нової школи було б не можливим без децентралізації, бо 5 років тому такий проект був би фантастикою.
— Усі бюджетні кошти освоєні?
— Ні. Чому? На будівництво школи ми закладали 215 млн грн, але проект обійшовся значно дешевше через раціональний підхід з боку міської влади та керівництва компанії-забудовника «Агробудмеханізації». Дуже пощастило Борисполю, що у нас є такі забудовники. Хто здатний вести так успішно перемовини, як Володимир Ілліч Шалімов. Ніхто!
Через закупівлю будматеріалів, меблів великими партіями, є суттєва економія коштів. Вносилися коригування у сам проект школи, що значно здешевило його. Дуже багато нюансів.
— Яким очікується бюджет-2019, він буде кращим за нинішній?
— Буде трішечки кращим за рахунок того, що зарплати зростатимуть, бо у нас основний наповнювач бюджету — ПДФО. У нас зменшилися вилучення — реверсна дотація, бо аеропорт забрав район.
Тоді було відрахування 91 млн грн, сьогодні — приблизно 14 млн грн.
— Як справи із експертною оцінкою земельної ділянки, де знаходяться виробничі потужності корпорації «Рошен»? Інвестор не перейде в район?
— Усе йде за планом, щодо перереєстрації в районі — то чутки. Очікується, що кошти від продажу землі «Рошен» підуть на будівництво корпусу ЦРЛ. Але підкреслю: буде викуплена ця земля, чи не буде, ми знайдемо кошти на будівництво корпусу.
— Чому міська влада і ви особисто підтримали ідею із «зеленкою» проти стихійної торгівлі?
— Якщо підходить молодий чоловік, який воював у АТО, і просить бабусю забрати товар із тротуару, а вона каже, що це не її, хоча сама тільки що його продавала, то у які норми моралі це вписується? І цій людині 70 років і вона ходить до церкви. Я налаштований рішуче щодо стихійної торгівлі. Ми провели нараду з цього приводу. Я дякую відділу благоустрою за їхню принципову позицію. Спільне рішення — навести лад, тому увесь незаконний непотріб із тротуару буде забиратися без суду і слідства на причіп і вивозитися. Це не торкнеться продукції, вирощеної на городах, це акція проти торгашів, які перепродують товар. Бабусі із городиною перейдуть на ринок. У межах закону боротися не виходить, це від безсилля. Це не законний шлях, але ефективний.
— Не вважаєте ви, що благоустрій міста слід починати із підприємців, яких штрафами потрібно привчати прибирати прилеглу територію? А може, краще зеленкою?
— Повинна пройти еволюція у поглядах, щоб свідомість людей змінилася. Подивіться, чи багато у нас підприємців, які прикрасили території ілюмінацією до свят, як це прийнято в Європі? Одиниці! А потрібно брати приклад із влади — садити квіти, купувати гірлянди. Приємно, що є багато домовласників, які дбають про свої подвір’я,прикрашають ялинки.
— Секретаря міськради Ярослава Годунка кожної сесії хочуть зняти із посади революційними методами. Яка ваша оцінка цього?
— До того, що трапилося на останній сесії, я ставлюся вкрай негативно. Коли була перерва і ми зібралися у 305-й кімнаті, я сказав депутатам, що я проти насилля, приниження, навіть якщо, можливо, цілі благородні. Пригадую, як силу хотіли застосувати проти мене, коли були автобуси із невідомими людьми, я тоді викликав спецпідрозділи. Так не можна! Це не демократія! Я проти дестабілізації у нашому місті! Лише через політичну стабільність до економічного розвитку. Є міста в Україні та Київській області, де постійно змінюються секретарі, мери і там безлад, немає порядку, там громади програли.
— Це була замовна акція проти секретаря. Замовники її — у сесійній залі.
— Якщо приїздять хлопці із Броварів та Білої Церкви, то звичайно, що замовна. Але я вдячний, що більшість депутатів міськради проявили одностайність, і ми показали, що нам не потрібний дисбаланс. Якщо б не було насилля, то, можливо, і результат голосування був би іншим.
— Якщо не Годунок, то хто претендує на посаду секретаря?
— Святе місце пустим не буває. Якщо не Федорчук, то хто? На моє місце завтра претендуватимуть 200 осіб. Знайдуться бажаючі і на крісло секретаря.
— Наскільки сильний політичний кістяк у міській раді?
— Я не хотів би говорити про партії, у міській раді є здоровий глузд. Моя партія — це каналізація, про це я заявляв не раз. Політична система на місцях — це неправильно, часті сварки серед депутатів відбуваються саме на політичному підґрунті. Підходить до мене член виконкому і каже, що по партійній лінії він отримав вказівку не голосувати за підвищення тарифів на тепло, — певно, він побоюється, що не буде внесений до списків на вибори, які затверджуються в області. Інший позитивний приклад — це вчинок Володимира Йосиповича Мельника, який сказав, що він живе в цьому місті, тому у питанні тарифів він обрав місцеві інтереси, а не партії.
— Відчуваєте гордість, що Європейська площа міста виглядає по-європейськи із новою ялинкою та ілюмінацією?
— Так! Це подарунок нашій громаді, яка заслужила на це.
— Глінтвейн уже купували у святкових будиночках? Плануєте розширення торгових рядів надалі?
— Ні, не куштував, чесно кажу, бо немає часу. Поки маємо 5 будиночків, потрібно вирішити питання із електроенергією, подивимося, як пройдуть ці свята, потім будемо вирішувати.
— Що найважливіше виділите у 2018-му? Під яким девізом пройшов цей рік?
— Під девізом: «Успіх!» У 2018 році я мав три бажання — ті цілі, які мали б змінити комфортність проживання у Борисполі. Перша —щоб кожна школа мала футбольний майданчик. Це завдання ми майже виконали, єдине — чекаємо тендера на будівництво стадіону на території гімназії «Перспектива», уже маємо штучну траву на 4 млн 800 тис. грн. Друга — втілити медичну реформу в місті, щоб у мікрорайонах з’явилися первинки.
Це теж вдалося зробити. Принаймні я не чув жодної скарги на роботу КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги». Цю роботу ми продовжуємо; у лютому плануємо відкрити ще один центр; ведемо перемовини із «Укрзалізницею» про переведення їхнього приміщення біля залізничної станції у власність міста, де плануємо розмістити після реконструкції теж центр первинки. Хочу, щоб амбулаторія з’явилася на Іванківському «трикутнику». Третя ціль була — введення академічного ліцею в експлуатацію; за цим стоїть важка праця, але результат того вартий, йому передували підготовчі роботи впродовж 5-6 років.
— Які три ключові цілі маєте на 2019 рік?
— По-перше, планується, що у новому році ми створимо діагностичний центр у Борисполі на вул. Чехова, де була невідкладна меддопомога, та закупимо сучасне обладнання. Уже зробили перший крок — придбали апарат УЗД. По-друге, потрібно розпочати реконструкцію та добудову школи № 5, у перших числах січня будемо оголошувати тендер, уже ведуться перемовини із Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ у надії на співфінансування проекту. Паралельно ведемо діалог із Європейським інвестиційним банком на залучення коштів на школу. Якщо наші очікування будуть результативними, то школу ми добудуємо за два роки. По-третє, потрібно збудувати садочок на вул. Момота, але сьогодні міськрада судиться із компанією-забудовником, яка виграла тендер і не дотрималася зобов’язань. Сподіваємося, що суд прийме нашу сторону про розірвання угоди й ми матимемо змогу оголосити новий тендер. Також на початку 2019-ого відкриємо притулок для бездомних тварин, до цього ми йшли 8-10 років, щоб бути цивілізованим містом. Але наявність притулку може породити іншу проблему — до нас можуть почати звозити усіх безпритульних тварин із усіх регіонів, але не хочу забігати наперед. Потрібно починати реконструкцію садочка на вул. Привокзальній, 3а, у приміщенні якого перебував спецпідрозділ. У планах грандіозний проект — заміна теплотрас у мікрорайону УМС-17 на пластикові сучасні труби із гарантією 100 років від білоруського виробника, вартість проекту — 30 млн грн.
Це я вже не кажу про продовження освітлення вулиць, про ремонт доріг та прокладання тротуарів. Скажу, що високий темп розвитку Бориспіль збереже і у новому році.
— Критика у місцевих групах у мережі Фейсбук вас не дістає?
— Я принципово не читаю коментарів у Фейсбук, я не зареєстрований там, тому живу з позитивним ставленням до життя. Нещодавно прочитав «Патріархи і пророки» Еллен Уайт із п’ятитомної серії «Конфлікт віків» і переконався, що я на правильному шляху.
— Потрібно вірити у Бога, молитися, й не поступати «по-свинськи» з людьми.
— Так. Слід вчитися розуміти людей, запитувати, чому вони чинять так чи інакше, прощати, і найвищий етап — намагатися полюбити, — та я до цього ще не дійшов.
Але навчився пробачати.

Оксана КОБЗАР,
фото Сергій МАРЧЕНКО

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Календар публікацій
«    Січень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031