Бориспiль
C

i-visti.comСтара версія сайту

Головні новини

Бориспіль — місто інтенсивного розвитку

Бориспіль — місто інтенсивного розвитку

У понеділок, 20 січня, у малому залі Бориспільського міськвиконкому, де в цей час, зазвичай, проходять наради у Бориспільського міського голови, було особливо багатолюдно. Адже основним питанням зустрічі був звіт мера Борисполя про життя і розвиток міста у 2016 році. Незважаючи на те, що критику роботи міської влади можна було чути досить часто, обсяг виконаної роботи вражає.

Стратегію визначають фінанси
За інформацією Бориспільської ОДПІ, загальна сума надходжень податків, зборів, обов’язкових платежів, сплачених платниками, зареєстрованими у м. Бориспіль станом на 01.10.2016 р., склала 625,5 млн грн (а це
113,2 % порівняно з 2015 роком — 552,4 млн грн).
Бюджет міста Борисполя за 2016 рік виконано на 126,5 %. Доходи загального та спеціального фонду склали 586,9 млн грн.

Заробітна плата, пенсії
Середньомісячна номінальна заробітна плата штатного працівника по місту за 2016 рік склала близько 8200 грн, що становить 121 % порівняно з 2015 роком.
Середній розмір пенсії станом на 31.12.2016 у
м. Бориспіль склав 1941,4 грн, що станом на 01.01.2016 року більше ніж на 144,96 грн, або 155,68% прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, що втратили працездатність.

Будівництво та ремонт доріг і тротуарів
Це постійна турбота міської влади. Дорожнім господарством освоєно 37 млн грн, що майже на 12,4 млн більше, ніж у 2015 році. Щоб менше залежати від сторонніх організацій, на найближчу сесію виноситься питання про виділення коштів, щоб закупити додаткову техніку для ЖРЕУ: коток, техніку для укладання асфальту, тощо.
Було побудовано два світлофорні об’єкти. У цьому році є надія на вулиці Київський Шлях вирішити усі проблемні питання і вивести роботу світлофорів на режим «зеленої хвилі».

Благоустрій
За кошти міського бюджету було встановлено 10 нових спортивних майданчиків, 14 дитячих майданчиків. На благоустрій нашого міста було освоєно 17,2 млн грн, що на 6,2 млн грн більше, ніж у попередньому році. У тому числі було виконано роботи по поліпшенню технічного стану та благоустрою Княжицького озера, ліквідаціі стихійних сміттєзвалищ.

Виконано благоустрій Алеї тисячоліття (714 тис. грн) та скверу біля школи №1 (1 млн грн). Збудовано фонтан, який обійшовся міському бюджету у 4 млн грн. Реконструкція Європейської площі коштувала 1 млн грн.

Хто наповнює міську казну

Промисловість міста представлена 16 основними підприємствами різних форм власності, на яких працює близько 2,5 тис. осіб, середньомісячна зарплата яких становить близько 7,2 тис. грн. Обсяги промислового виробництва формують переважно такі галузі, як фармацевтична, переробна, харчова, хімічна, легка.
За 2016 рік основними промисловими підприємствами міста вироблено продукції на суму 2092,3 млн грн, що становить 98,2 % порівняно з 2015 роком.

Основними причинами зменшення обсягів виробництва на підприємствах є зменшення замовлень, перебої з поставками сировини, простої на виробництві. Але все одно більшість потужних підприємств, які працюють у Борисполі, нарощують виробництво і обсяги реалізації продукції. Хоча зростання це часом дуже невелике.
Тільки одне підприємство міста — ТОВ «Фармекс Груп» — займається інноваційною діяльністю. Ним освоєно 6 нових видів лікарських засобів та впроваджено 1 технологічний процес — виробництво розчину для ін’єкцій в ампулах. Основним джерелом фінансування інноваційної діяльності є власні кошти підприємства.
А якщо говорити про інвестиції, то їхня частка у Борисполі складає лише 5% від загального обсягу інвестицій у Київській області. Щоправда, порівняно із 2015 роком, капітальні інвестиції зросли на 150 млн грн і склали 641 млн грн.

Освіта і спорт
119, 9 млн грн ідуть на освіту. В основному, це енергоносії, комунальні послуги, харчування дітей, приладдя для кухні, зв’язок, бензин, зарплата. У Борисполі працює 11 дитсадочків, у яких виховується 3114 дітей, 8 ЗОШ — 7330 учнів, вечірня школа, де здобувають середню освіту 54 учні. 4 позашкільні заклади, 6 приватних навчальних закладів. 4,4 млн грн використано на харчування дітей.

З метою забезпечення потреб міста Борисполя в освітніх послугах, сьогодні з міського бюджету фінансується будівництво дитячого садочка на 115 місць. Торік на це будівництво було освоєно 6,8 млн грн. У цьому році до 1 вересня планується ввести цей дитсадок в експлуатацію. Одночасно буде закрито на капітальний ремонт дитсадочок «Теремок». Проект на капітальний ремонт уже виготовлено. На виконання робіт необхідно буде близько 5,5 млн грн.

Розпочато будівництво нової школи на вулиці Робітничій на 825 місць. У звітному році було освоєно 17,8 млн грн. У цьому році виділено 82 млн грн. У 2017 році планується повністю звести стіни, перекрити дах. Розпочато будівництво спортивного комплексу. Було освоєно 1,5 млн грн. 3,5 млн із 5 млн субвенції довелося відправити назад, у центральний бюджет, бо кошти надійшли аж у середині грудня.
Відкрито додаткове приміщення для вихованців БДЮТ. Мережа дошкільних навчальних закладів збільшилася на 295 місць. Але з них тільки 60 місць у комунальних дошкільних закладах. Усі інші — у приватних.
Проведено капітальний ремонт стадіону зі штучним покриттям на вулиці Момота.
На вуличних тренажерах, встановлених біля ДЮСШ, на які будо витрачено 199 тис. грн, навіть у цю холодну пору завжди хтось займається — і діти, і дорослі.

Енергозбереження
Майже повністю завершено програму по заміні вікон та дверей у закладах освіти, на яку було виділено 2,5 млн грн. Відразу розпочали другу програму — утеплення шкіл та дитсадків. Школу №6 уже утеплили на суму 1,5 млн грн і робота продовжуватиметься. Утеплили фасад школи №5 на суму 1,2 млн грн. Роботи практично завершені. Завершується облаштування скеледрому у приміщенні НВК «Гімназія «Перспектива». На суму 317 тис. грн встановили спортивні ігрові майданчики в усіх навчальних закладах на суму 415 тис грн.

Бориспіль розбудовується

Місто розбудовується дуже інтенсивно. Цікаво, що індивідуальне житлове будівництво в сумі складає майже стільки само тисяч квадратних метрів, як і багатоквартирне житлове будівництво. Індивідуальний сектор і багатоквартирна забудова ідуть практично поруч.

Серед об’єктів, які були введені в експлуатацію у 2016 році, особливий інтерес викликає ТОВ «Солар Енерджі Інвестмент Україна» на вул. Ушакова,1. Цим підприємством було виконано реконструкцію даху існуючого підприємства шляхом встановлення модулів сонячної електростанції Бориспіль-1, потужністю до 900 кВт. Використовується альтернативний вид енергії, який оплачується по зеленому тарифу.
Серед об’ єктів, введених в експлуатацію, які є знаковими для Борисполя, будинок сімейного типу родини Ставцевих. Для його будівництва були залучені кошти Європейського Союзу у сумі 1,7 млн грн. А з бюджету місто виділило 110 тис. грн. Також введено в експлуатацію ІІ чергу патологоанатомічного корпусу. Загальна вартість будівництва склала 17 млн грн. І сьогодні ні владі, ні громаді міста не соромно за такий об’єкт.

Житлово-комунальне господарство

У цю галузь вкладено кошти на загальну суму 103,2 млн грн.
Теплопостачання. В основному, проводилася заміна теплових мереж. Начебто невеликі відрізки: там — 18, там — 50 метрів. Але це величезні кошти, і зроблена була дуже велика робота, яка дала можливість зменшити кількість поривів і покращити якість надання послуг.

Водопостачання та водовідведення. Освоєно 1 млн 906 тис. грн Це приблизно на рівні 2015 року. Але були виконані величезні роботи, насамперед, щодо водопониження. Зокрема, було вирішено проблему із відведенням талих та дощових вод із перетину доріг Київський Шлях — Бежівка та із Парку слави.
Не менше роботи було зроблено і по інших комунальних підприємствах міста. ЖЕК-1 освоїв 4,7 млн грн — на мільйон менше, ніж у 2015 році.

Про зайнятість і безробіття
У Борисполі діє 6464 суб’єкти підприємницької діяльності, у тому числі 2291 юридична та 4173 фізичних осіб - підприємців. Порівняно із попереднім роком, кількість підприємців-юридичних осіб збільшилася на 98, а що стосується фізичних осіб, то припинили діяльність більше 550 суб’єктів.
Безробіття офіційно зменшилося. Але є приховане безробіття, якого статистика врахувати не може. Хоча робота у Борисполі є. Не стоїть черга працівників у дитячі садочки, 28 вакансій є у комунальній сфері, тож проблема безробіття не така вже й серйозна. Люди просто шукають більший заробіток.

Плани і перспективи
У 2017 році продовжуватиметься будівництво школи на Робітничій (загальна вартість — 137,6 млн грн), завершуватиметься будівництво дитсадочка на вулиці Привокзальній, 14а. Планується розпочати будівництво дитсадочка на вулиці Володимира Момота на 120 місць (вартість — 42 млн грн) Зараз проводиться коригування проекту. Буде завершено будівництво спортивного залу ліцею «Дизайн-освіта». Є позитивні перспективи по продовженню будівництва каналіза­ційно-очисних споруд. Необхідно вирішити питання будівництва сміттєпереробного заводу. Важливим напрямком є поліпшення дорожньої інфраструктури міста і вирішення питань економії електроенергії.

Уже є ескізний варіант проекту добудови школи №5 на 400 місць.
Якщо буде знайдено порозуміння із депутатами, почнеться розробка проекту театрально-концертного залу на 450-490 місць на вулиці Бежівка, 1. Це буде тільки комунальний заклад, там ніяких комерційних об’єктів не передбачається. А ще в цьому році планується розпочати будівництво Летської Божниці.

Ірина КОСТЕНКО

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Календар публікацій
«    Листопад 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930