Бориспiль
C

i-visti.comСтара версія сайту

Головні новини

Оновлена бібліотека і будинок культури незабаром працюватимуть у Горі

Оновлена бібліотека і будинок культури незабаром працюватимуть у Горі

Бібліотека в селі Гора переїхала до приміщення поштового відділення зв’язку. «Вісті» з’ясовували, чому виникла така ситуація і як вона має вирішитися надалі?

Гора — одне з найбільших сіл Бориспільського району, яке не має будинку культури. Саме тому тут не працюють колективи художньої самодіяльності, а творчі гуртки є лише від освітньої галузі. Єдиним закладом культури у населеному пункті, де мешкає майже шість тисяч людей, залишилася бібліотека. Проте, як розповіли читачі «Вістей», її чомусь переселили до приміщення поштового зв’язку. Два зовсім несумісні за своїм родом діяльності, але такі потрібні у селі, об’єкти співіснують разом вже близько двох місяців, проте це суперечить не тільки будь-яким нормам, але й нормальній роботі. Адже пошта має свої обов’язки, а бібліотека — зовсім інші. Чому виникла така ситуація і як вона має вирішитися надалі? За словами Гірського сільського голови Романа Дмитріва, бібліотеку переселено тимчасово на період ремонту.

Детальніше про ситуацію, що склалася, нам розповів заступник голови сільської ради Андріан Галач. З’ясувалося, що бібліотека не працювала на повну силу, там практично не проводилися культурні заходи, а реальних відвідувачів було навіть менше, ніж тепер.

«З бібліотеками є глобальна проблема, вони сьогодні значно відстали від того часу, у якому ми перебуваємо. Багато формальності у роботі, приписок, оскільки ті звіти про кількість відвідувачів не відповідають дійсності. І після тимчасового переміщення бібліотеки на пошту, куди заходить багато людей, для декого стало відкриттям, що у селі є бібліотека. Після цього зросла реальна кількість відвідувачів! — говорить Андріан Андрійович. — У бібліотеках дуже погане матеріально-технічне забезпечення. Ситуація погіршилася після того, як було прийняте рішення передати усі сільські бібліотеки на баланс району. Адже завдання не було виконане повністю. Зокрема, у Горі бібліотечний фонд не був переданий у район, а бібліотекар отримує заробітну плату з районного бюджету і перебуває у підпорядкуванні районного відділу культури. Приміщення, де розміщена бібліотека, належить сільській раді. Угоди з районом про оренду не існує, тобто немає правових стосунків.»

Інша проблема, наголосив Андріан Галач, відсутність електронного реєстру книжкового фонду. У бібліотеці немає навіть комп’ютера, а сільська рада не має права його придбати, адже заклад перебуває у районному підпорядкуванні.

«У перспективі у нас є домовленість з Інститутом якості води, який знаходиться на території села Гора, про оренду частини двоповерхового приміщення для будинку культури, де будуть творчі гуртки, бібліотека, відбуватимуться мистецькі заходи. Але сьогодні нам потрібно врегулювати юридичне питання роботи бібліотеки», — наголосив заступник сільського голови.

За словами Андріана Андрійовича, сільська рада планує залучити мешканців села до поповнення фонду бібліотеки, адже важливі популярні, наукові, художні видання, які вдома не потрібні, можуть зацікавити інших читачів. Окрім того, планується організація хору та інших колективів художньої самодіяльності. Загалом, культурна сфера має по-новому, на повну запрацювати у Горі.

Лариса ГРОМАДСЬКА
БКБМ

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *
Вопрос: 156+2
Ответ:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введите код:
стоматология
Календар публікацій
«    Листопад 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930