Бориспiль
C

i-visti.comСтара версія сайту

Головні новини

У Броварському районі лише третина мешканців уклали контракти із сімейними лікарями

У Броварському районі лише третина мешканців уклали контракти із сімейними лікарями

Станом на кінець липня визначилися та підписали договори із сімейними лікарями 23 164 мешканці Броварського району із 68 769 осіб, що мали б це зробити. Підписанти склали трохи більше третини від загального списку. Цифри надані без врахування Калитянської громади, де первинна медицина вже відокремилась від районної.

«Загалом наш районний показник є таким же, як і середній по Київській області, – говорить заступник головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги (ЦПСМД) Наталя Скибенко. – Зрозуміло, що цифра щодня збільшується. А така порівняно незначна кількість пояснюється кількома причинами. Це, зокрема, недостатня обізнаність людей. Хоча одразу треба зауважити, що точніше було б сказати – недостатнє бажання, адже заходи з інформованості ми вважаємо були достатніми, як на державному рівні, так і у нас, на Броварщині».

Медики передбачали, що тривожною в цьому питанні буде група людей літнього віку. Однак, вийшло не так. Пасивніше ведуть кампанію підписання угод з лікарями саме молоді люди. Вони посилаються і на брак часу, і на те, що важко визначитися, якому ж сімейному лікарю надати перевагу.

На недостатню активність впливає ще один фактор: у Броварському районі із 32 сімейних лікарів лише 15 непенсійного віку. У декого вік вже сягнув 75 років. Люди вагаються, чи варто співпрацювати зі спеціалістами такого віку.

Молодших 30-ти в цій медичній сфері Броварщини немає зовсім. Точніше, не було. З1 серпня заступають на роботу три лікарі, які щойно закінчили інтернатуру: у Калинівці – Роман Барановський, у Зазим’ї – Яна Назарчук, у Великій Димерці – Олена Волокита.

У ЦПСМД Броварського району саме з цим пов’язують сподівання, що робота з підписання договорів значно активізується. Особливо – у Зазим’ї, яке поки що пасе задніх в районі за кількістю укладених контрактів. Дуже малий показник підписантів також має Красилівка. А своєрідним передовиком є Требухів, де понад 90% жителів вже офіційно визначилися щодо сімейного лікаря.

«Такий результат говорить і про якість роботи самих лікарів, і про їхнє зацікавлення із залучення населення укласти договір саме з ними. Словом, про те, як вони зуміли презентувати себе перед людьми, – говорить пані Наталя. – У Требухові саме так ставляться до цього Світлана Бабич та Оксана Каленченко. Ось чому село й має такий високий показник».

Активна кампанія з підписання контрактів із сімейними лікарями продовжиться в Україні до кінця 2018 року.

Анатолій Гаркуша

Трибуна Бровари

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: