Бориспiль
C

i-visti.comСтара версія сайту

Головні новини

Олександр Туренко «Ідея будівництва нового корпусу лікарні є хибною»

Олександр Туренко «Ідея будівництва нового корпусу лікарні є хибною»

Медична реформа — одна із головних тем, які найбільше хвилюють людей. Що буде з центральною районною лікарнею завтра та чому гальмується будівництво нового корпусу? Ці та інші питання місцевої медицини газета постійно тримає на контролі. Своїм баченням ситуації ексклюзивно для «Вістей» ділиться голова Бориспільської районної державної адміністрації Олександр Туренко.

— Олександре Валентиновичу, районна влада оголосила 2018-й роком медицини. Що це означає?
— У рамках медичної реформи в Бориспільському районі дано старт розвитку сільської медицини і покращенню матеріально-технічної бази центральної районної лікарні. Як усім відомо, зараз формуються госпітальні округи. Поки нам не зрозуміло, яким чином і на якому рівні будуть надаватися послуги в ЦРЛ. Тож ми вирішили перестрахуватися. Особливу увагу приділяємо оснащенню наших лікарень. Якщо виникне ситуація, що центральна районна лікарня втратить позиції, які має зараз, у нас буде можливість «перекинути» це обладнання на сільську медицину.
— Йдеться про нове сучасне обладнання?
— Саме так. Попри те, що більшість пацієнтів ЦРЛ — мешканці міста, ми не можемо ділити людей на «міських» і «районних». Раніше у нас були програми медикаментозного забезпечення по окремих захворюваннях, але кількість населення, на яких розраховані ці програми, була невелика. Залишався величезний прошарок людей, котрі потребують цілеспрямованої меддопомоги. Крім того, дуже мало уваги приділялося підготовці лікарів. У цьому році ми поставили за мету вирішити ці проблеми.
У ЦРЛ буде сучасна клініко-діагностична лабораторія крові. Щоб точно встановити діагноз і надати пацієнтам якісну медичну допомогу, потрібна висока точність аналізу і оперативність. В умовах рутинної лабораторії це зробити неможливо. Ми закупили високотехнологічні аналізатори провідних світових виробників, сучасні реагенти, тест-системи, спеціалізовані холодильники.
Крім цього, купили цифровий сучасний рентген. Часто виникає необхідність прямо на операційному столі провести додаткову діагностику з низьким рівнем випромінювання. Такий апарат під'їжджає до операційного столу, сканує і видає знімок. Це дозволить проводити хірургічні операції на більш високому рівні.

Як тільки закінчимо ремонт фізіотерапевтичного кабінету в ЦРЛ (плануємо зробити це до кінця лютого), встановимо там обладнання найвищого класу. Воно теж закуплено. Це унікальний апарат ультрависокочастотної терапії. З його допомогою можна лікувати такі серйозні захворювання, як артрит, артроз, бронхіальну астму, остеомієліт, гайморит, плеврит, пневмонію, пієлонефрит, тромбофлебіт. Закупили апарати лазерної та біо­резонансної терапії, обладнання для кріотерапії. Це перший крок до створення реабілітаційного центру. На жаль, у нашій країні катастрофічно не вистачає таких закладів для реабілітації пацієнтів після інсультів, інфарктів, травм. Усе обладнання від провідних світових виробників (Італія, Америка, Швейцарія). Ми принципово не брали апарати китайського виробництва. Купуючи обладнання, ми одразу підписуємо контракти з представниками фірми на проведення курсів навчання для наших фахівців.

— Чи не буде таке лікування занадто дорогим для пересічних громадян?
— Поки ми працюємо в рамках субвенції з держбюджету, лікування буде за призначенням лікаря безкоштовним. А далі побачимо.
— Сучасне обладнання — це чудово. Але чи буде результат від його застосування в умовах старих корпусів, які не відповідають жодним нормам? Чому гальмується будівництво нового корпусу для терапевтичного та неврологічного відділень?
— Замовник будівництва — Київська обласна державна адміністрація. Але, за законом, вони не можуть бути замовниками, тому що земля належить району. Це юридичне питання потрібно вирішувати. На мою думку, сама ідея будівництва нового корпусу є хибною. Поясню чому. По-перше, на будівництво і оснащення цього корпусу потрібно не менше 180 млн грн. Цих грошей ні в кого немає. Будівництво, за найоптимістичнішими прогнозами, триватиме не менше чотирьох років. Упродовж цього часу не буде коштів ані на поточний ремонт інших відділень лікарні, які вкрай цього потребують і за чотири роки опиняться в ще гіршому стані, ніж зараз, ані на щось інше. Вважаю невдалим вибір майданчика, на якому вирішили будувати новий корпус. Якщо туди одночасно заїдуть дві-три «швидкі», всі під'їзди до будівлі будуть заблоковані. Не вирішено й питання з енергопостачанням нового корпусу. Тож всі ці питання варто розглядати в комплексі.
— Що плануєте робити зараз з неврологічним і терапевтичним відділеннями?
— Міняємо електромережі, зливовідвід, ремонтуємо фасади, закуповуємо нові меблі. Неврологічне відділення потребує спеціальної вентиляції, будемо вирішувати цю проблему.
— ЦРЛ стала яблуком розбрату. Де-факто більшість пацієнтів — мешканці міста, де-юре — лікарня належить району. Яким чином, на Вашу думку, можна вирішити цю дилему щодо фінансування та власності?
— Так, місто хоче увійти в співзасновники ЦРЛ, 50 на 50. Я підтримую таку ініціативу. Але спочатку потрібно зробити балансову оцінку вартості лікарні. Незалежна експертиза повинна оцінити вартість оснащення, ремонту. Після цього місто має внести свої 50% коштів, які будуть спрямовані на розвиток медичного обслуговування. Упродовж багатьох років місто брало гроші з аеропорту «Бориспіль» (а це понад 100 млн грн щорічно). Чому на ці гроші не була проведена реконструкція лікарні, не закуплено сучасне обладнання? Чому, врешті решт, рішення будівництва нового корпусу з'явилося тільки зараз, а не, скажімо, три роки тому? Чому не вирішена проблема магістральної вулиці Борисполя? Чому не побудовані об'їзні дороги? Як розвантажити транспортний потік, який рухається містом? Зараз «швидка», наприклад, від Нової лінії може їхати 30-40 хв. через величезні затори на головній вулиці міста. Усі ці питання має вирішувати місцева влада.
— Яким Ви бачите розвиток сільської медицини?
— У селі Вороньків плануємо створити потужний діагностичний центр для району і міста. З урахуванням перспективи окружної дороги, там буде зручний під'їзд. Я вже говорив про сучасну лабораторію крові в ЦРЛ. Така ж сама буде й у Воронькові. У сільських амбулаторіях робитимуть забір крові і відправлятимуть до Воронькова. Для мобільності закупили два автомобілі. Людина вранці здає кров, машина забирає зразки, і цього ж дня за місцем проживання пацієнт отримує результат аналізу в електронному вигляді, наступного дня — в паперовому. Плануємо робити меданалізи, яких у нашому регіоні ще ніхто не робить. Поставимо в діагностичному центрі у Воронькові аналізатор, який дозволяє на ранніх стадіях діагностувати алергії, визначати, на що саме в людини реакція.
— У яких населених пунктах району планується створити сучасні амбулаторії?
— Створення діагностичного центру у Воронькові стартує в цьому році. На черзі — село Мирне. Там збільшується кількість населення, планується будівництво житла. Думаємо щодо села Проців, яке стрімко зростає за рахунок садових товариств. Ведемо переговори про будівництво м'ясопереробного заводу в Процеві.
— Які соціальні програми передбачені у 2018 році?
— Перехід до нової системи медичного забезпечення «через коліно» призводить до того, що бабусі помирають на сходах лікарні. Я намагатимусь зробити все, щоб у Борисполі та районі медреформа пройшла якомога м'якше і ефективніше. Це відбуватиметься за рахунок цільових медичних програм. Ми створили комунальне підприємство «Бориспільська районна аптека». Виходячи з бізнес-інтересів, було б логічно «завести» на ринок свого оператора і отримувати гроші від продажу ліків. Ми вирішили піти іншим шляхом. Проведемо серйозну роз'яснювальну роботу з лікарями, поставимо перед ними завдання виписувати не ті препарати, які найдорожчі, а ті, в яких зберігається співвідношення «ціна—якість». Впроваджуємо районну програму компенсації незахищеним верствам населення (пенсіонерам, людям з хронічними захворюваннями, інвалідам, ветеранам АТО). Сподіваємося, що місто також долучиться до цієї ініціативи і допоможе коштами.
У найближчих планах закупити обладнання, яке дозволяє діагностувати передінфарктний стан. Обстежимо всіх гіпертоніків, які знаходяться на обліку, і побачимо, кому на ранній стадії, до розвитку серйозних ускладнень, потрібна профілактична чи медикаментозна допомога. Хочемо придбати сучасний мамограф. Це абсолютно нова техніка. Жінка лягає на кушетку, апарат сканує молочну залозу, роботизована голка тут же може зробити пробу на біопсію.
Отже, планів щодо розвитку медицини у нас чимало. Тож не випадково ми оголосили 2018-й роком медицини. Кошти на це плануємо взяти з тих грошей, які район отримує від аеропорту «Бориспіль».

Наталія ДОЛИНА

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *
Вопрос: 156+2
Ответ:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введите код:
Календар публікацій
«    Лютий 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728