Бориспiль
C

i-visti.comСтара версія сайту

Головні новини

Схоже, що будівництво ТЕЦ у Переяславі блокуватимуть

Схоже, що будівництво ТЕЦ у Переяславі блокуватимуть

На 10 годину 3 серпня була призначена позачергова сорок перша сесія Переяслав-Хмельницької міської ради. У порядку денному стояло два питання: «Про заслуховування інформації керівництва та представників інвестора ТОВ «Енергопромислова група «Югенергопромтранс» щодо ситуації, яка склалась з будівництвом ТЕЦ» та «Про інформацію міського голови Костіна Т.В. щодо звернення ініціативної групи».

З інвесторів, котрі обіцяли нам побудувати деревообробне підприємство та митний склад, але нині завершують ТЕЦ, було тільки двоє: виконавчий директор ТОВ «Енергопромислова група «Югенергопромтранс» Андрій Олександрович Мілюта і представник інвестора Павло Іванович Цируль.

Як і передбачали активісти, більшість депутатів, прикриваючись періодом літніх відпусток, на сесію не з’явилися: з 34-х захисників інтересів громади захищати її того дня зголосилося лише 15. Зате було багато простих жителів, які вщерть заповнили сесійну залу, стояли в коридорі, в холі на першому поверсі та на вулиці. Люди витримали неймовірну задуху та тисняву і три години не розходилися, аж поки не прийняли рішення громадських зборів. Бо активісти передбачали, що депутати не зберуться, і запропонували провести саме громадські збори.

Переяславці проявили дива організованості, поводилися, в основному, толерантно, обрали головою зборів відому в місті активістку Олену Гичко, а секретарем — Мар’яну Волошин. У значній мірі завдячуючи цим мужнім жінкам, збори вдалося втримати в конструктивному руслі.

Громаду обурює брехня та ігнорування законодавства представниками ТОВ «Югенергопромтранс». Переяслав має яскравий приклад Смілянської ТЕЦ, шкідливі викиди в атмосферу від якої погіршують екологічну ситуацію в місті та районі. І хоча будівельники запевняли, що між Смілянською та Переяславською ТЕЦ різниця дуже велика, що наша станція значно сучасніша, їхні докази швидко розбили міський голова Сміли Олексій Цибко та один із міських депутатів, які прибули до Переяслава, щоб розказати про небезпеку, яка чатує на місто та його мешканців у зв’язку з монтажем ТЕЦ. Адже переяславську електростанцію будують ті ж люди, що зводили й Смілянську. Смілянам теж, підкреслював Олексій Олександрович, обіцяли золоті гори, а тепер, незважаючи на погіршення екології та зруйновані вщент дороги, її ніяк не вдається закрити. І там, і тут справою заправляв колишній переяславець Володимир Куковальський. Між іншим, коли переяславці запитували в представника інвестора Павла Цируля, яка посада пана Куковальського в «Югенергопромтранс», той послався на комерційну таємницю.

До слова, Павло Іванович приніс присутнім вибачення від інвестора за певну неувагу до громади й обіцяв виправитися. На запитання містян, хто ж той таємничий інвестор, Павло Цируль відповіді не дав, знову заявивши, що це закриті дані. Це неабияк схвилювало переяславців, адже багато хто з них пам’ятає, за кого Володимир Куковальський агітував переяславців перед виборами до Верховної Ради 1998 року. Нині той нардеп — громадянин Росії. Правда, Павло Цируль запевнив, що інвестор — не росіянин.

На зборах пролунала інформація про численні порушення з боку працівників (чи представників, Бог їх святий знає) ТОВ «Югенергопромтранс». Наприклад, нецільове використання землі. Вже це одне дає міській владі право на розірвання договору оренди на земельну ділянку. Чимало підробок і в експертному звіті. Так, у ньому вказується, що в №35 газети «Вісник Переяславщини» надрукована заява про наміри будівництва, як того вимагає законодавство. Присутнім був продемонстрований №35 «Вісника…», проте такої заяви в ньому немає.

Цікаво, що активісти запросили до нашого міста директора Інституту промислової екології Олександра Сігала. У своєму виступі Олександр Ісакович, зокрема, зазначив, що Смілянська ТЕЦ була побудована всупереч висновкам спеціалістів. Він пообіцяв переяславцям особисту підтримку стосовно експертних консультацій.

На зборах було ще багато виступів та лунало чимало пропозицій. Проте більшість присутніх виступила категорично проти будівництва ТЕЦ. У кінці заходу було прийняте рішення, яке вимагало від інвесторів зупинити будівництво, опублікувати в місцевій пресі заяву про наміри будівництва, провести комплексну експертизу в державній установі, висновки надати на ознайомлення громаді, а також провести громадські слухання. Переяславці попередили керівництво ТОВ «Енергопромислова група «Югенергопромтранс» про те, що в разі невиконання цих вимог вони з 18 серпня розпочинають блокування роботи підприємства.

Олександр МАТВІЄНКО,
фото автора
БКБМ

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *
Вопрос: 156+2
Ответ:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введите код: