Бориспiль
C

i-visti.comСтара версія сайту

Головні новини

Плата за ризик

Плата за ризик

Уявіть, повертається людина додому, а квартиру пограбовано або сусіди з верхнього поверху залили водою щойно зроблений ремонт. Та ще й увечері дід із села подзвонив, каже, у хаті сталася пожежа… Звичайно, ця апокаліптична ситуація — гіпербола. Проте ґрунтується вона на реальних подіях, від яких, на жаль, ніхто не застрахований.

А може, все ж таки є можливість застрахуватися від моральних і матеріальних збитків? У розвинутих державах страхування є звичною практикою. Проте в Україні люди, здебільшого, не довіряють такому виду послуг, бо часто не мають про них достовірної інформації. Тож, перш за все, варто з'ясувати, які види послуг може надавати та чи інша компанія.

Страхові компанії поділяються на ризикові, що здійснюють страхування майна, вантажів, транспорту, відповідальності та інших ризиків, і лайфові (накопичувальне страхування життя). Згідно зі статтею 38 Закону України «Про страхування», ризикові компанії не мають права страхувати життя та пенсії, водночас страховим компаніям, які отримали ліцензію на страхування життя, заборонено займатися іншими видами страхування.
Ризикове страхування — це договір на невеликий строк, здебільшого на рік. Людина сплачує страховий внесок за певним тарифом. Якщо сталося лихо, то страхова компанія відшкодує збитки, причому виплата має бути набагато вища, ніж внесок. Якщо Бог людину боронив — гроші залишаються в компанії.

Накопичувальне страхування життя працює за іншими правилами. Гроші страхувальник отримує в будь-якому випадку. Договори укладаються на строк 5 років і більше.

У США, Європі, Японії майже кожна доросла людина використовує накопичувальне страхування життя (80-90% населення). В Україні — на порядок менше. Головна причина — нестабільність політичної та економічної ситуації у країні.

Значно більшим попитом користується ризикове страхування. Зокрема, на Бориспільщині перше місце посідає обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності автовласників, а також страхування особистого транспорту — КАСКО. Активно страхується відповідальність транспортних компаній-перевізників. В угоді прописується, що страхова компанія покриває витрати у випадку несвоєчасної доставки, пошкодження або крадіжки вантажу під час перевезення.

Набуває популярності «Зелена карта» — єдина форма договору страхування, що застосовується в країнах-членах міжнародної системи автомобільного страхування. Це така ж сама «автоцивілка», як її називають страховики, лише поширюється за межами України і є обов’язковою умовою в’їзду автовласників на територію понад 40 країн. До речі, «автоцивілка» стосується не лише водіїв. У випадку ДТП пішохід зможе одержати значне грошове відшкодування. Для цього слід звернутися до компанії, яка застрахувала відповідальність водія, винного у ДТП, або в Моторне (транспортне) страхове бюро України.

Питання про страхування житла стає найбільш актуальним під час свят та відпусток, коли мешканці на кілька днів чи тижнів залишають свої оселі. Зазвичай, у цей період на 60-70% збільшуються крадіжки квартир та приватних будинків.

У страхових компаній є стандартні поліси, які включають набір найбільш поширених ризиків — вогонь, стихійні явища, крадіжка. На страхування може прийматися все домашнє майно, яке є в господарстві, або окремі предмети.
Крім того, існує страхування тварин від захворювання, нещасних випадків, а також — викрадення. Це стосується великої рогатої худоби, свиней, коней. А за програмою «Котик і песик» можна застрахувати домашніх улюбленців. Втім, за словами представників бориспільських страхових компаній, страхування тварин поки що не користується попитом, оскільки досить дорого коштує.

ЧИТАЙТЕ УВАЖНО, ЗА ЩО ГОТОВІ ЗАПЛАТИТИ ГРОШІ…
Плата за ризик

Олександр Требухін, директор дирекції в м. Бориспіль ПАТ СК «Країна»

Якщо вести мову про ризикове страхування, то слід наголосити, що воно має два етапи — укладення страхової угоди та супровід впродовж її дії.

Часто власники автотранспортних засобів намагаються купити поліс обов’язкової «автоцивілки» якнайдешевше, говорячи при цьому: « …мені дешеву, для поліції!», — ми відмовляємо. Тоді, десь вздовж дороги, на задньому сидінні автомобіля, вони купують страховий поліс за півціни у невідомого агента. А коли трапляється ДТП і людина розуміє, що їй потрібно заплатити 50 тисяч за чиєсь пошкоджене авто, виявляється, що договір складений з порушеннями або взагалі недійсний.

Ще гірше, коли шахраї під виглядом страхових агентів пропонують людям фальшиві поліси «Зеленої карти». При виникненні страхового випадку за межами України власник авто буде змушений не лише відшкодувати збитки третій особі за власний кошт, а й сплатити штраф за використання підробленої страховки.

Тому ми обов’язково попереджаємо потенційного страхувальника: «Шановний, це не для поліції, це для вас. Прочитайте уважно, за що ви заплатили гроші». Страховий поліс — документ суворої звітності. Усі відомості щодо бланку поліса ОСЦПВ, а також страхової компанії, яка реалізувала цей бланк, знаходяться під контролем Моторного (транспортного) страхового бюро, яке є гарантом виконання страхових зобов’язань.

Потенційним клієнтам, особливо тим, хто стикається зі страхуванням вперше, рекомендую ретельно розібратися з тим, що саме покриває або не покриває страховка. В договорі це має бути чітко прописано. Люди часто неуважно читають договір або неправильно його розуміють. Через це трапляються такі випадки: клієнт купує поліс ОСЦПВ, де застрахована його відповідальність, а не його власна машина, та, коли стається ДТП, страхова компанія відшкодовує збиток потерпілому, а клієнт потім обурюється, чому ця страховка не покриває його власних збитків.
Тож, при укладанні будь-яких договорів страхування необхідно обов’язково уважно читати договір, обговорити з представником компанії всі нюанси та умови.

При страхуванні майна потрібно зробити його опис і фото на момент страхування. У договорі вказати, що саме ви хочете захистити і від яких ризиків.

Крім того, варто знати, що вартість страхової послуги (тариф) залежать від страхової суми та страхових ризиків. Наприклад: вартість договору страхування дерев’яного житлового будинку від вогневих ризиків буде значно вищою, ніж вартість страхування будинку з цегли.

На що звертати увагу при виборі компанії? Слід розуміти, що з понад 400 страхових компаній, які зареєстровані в Україні, на жаль, прозоро працюють не більше п’яти десятків. Довіряючи будь-якій компанії страхування своїх ризиків, перш за все, необхідно перевірити наявність у страховика ліцензії на здійснення того чи іншого виду страхування. Перевірити рейтинги та основні показники діяльності компанії: досвід роботи на ринку, платоспроможність, обсяг страхових виплат. Бажано отримати відгуки колишніх клієнтів, переважно людей, яким ви довіряєте.


Разом із «Країною» надійно та безпечно

ПАТ СК «Країна» працює на українському страховому ринку з 1994 року, входить до ТОП-20 страхових компаній України за розміром чистих страхових премій. Займає 18-те місце у рейтингу по страхових виплатах, 20 місце на ринку автоКАСКО, 14 місце по ОСЦПВ, 8 місце по ДМС (за даними InsuranseTOP, 2016 р.). Член Національного Клубу страхової виплати і асоційований член Моторного (транспортного) страхового бюро України. Компанія має ліцензії на здійснення 27 видів страхування. Регіональна мережа СК «Країна» налічує понад 70 регіональних офісів. Відокремлені підрозділи компанії діють у всіх обласних та більшості районних центрах України.

Регіональна дирекція у м. Бориспіль працює вже 12 років. Щорічно їй довіряють свої ризики понад 7 тисяч жителів Бориспільщини.

Регіональна дирекція у м. Бориспіль СК «Країна» пропонує великий вибір видів страхування:

  • Обов’язкове страхування цивільно - правової відповідальності власників наземних транспортних засобів — Автоцивілка.

  • Добровільне страхування наземних транспортних засобів КАСКО.

  • Добровільне медичне страхування (для корпоративних клієнтів).

  • Добровільне страхування відповідальності перевізника вантажів та експедитора.

  • Добровільне страхування майна юридичних та фізичних осіб.

  • Обов’язкове особисте страхування водіїв та пасажирів від нещасного випадку на транспорті.

  • Комплексне страхування подорожуючих.

  • Страхування «Зелена карта».У середньому страхові виплати складають від 3 до 5 млн гривень за рік. Минулого року РД у м. Бориспіль СК «Країна» виплатила лише страхувальникам по КАСКО та автоцивільній відповідальності 3,5 мільйона грн.

Адреса Регіональної дирекції ПАТ «СК «КРАЇНА»:
08300, м. Бориспіль,
вул. Київський Шлях, 33.
Контактний телефон:
(04595) 6-39-69


Наталія ДОЛИНА

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Календар публікацій
«    Жовтень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031