Бориспiль
C

i-visti.comСтара версія сайту

Головні новини

Біля річки, біля озера...

Біля річки, біля озера...

автор фото Олена Сова

Природа подарувала Бориспільському краю багато мальовничих місць, зокрема, дивовижні водойми. Озера, річки і болота надзвичайно важливі для екосистеми довкілля.

На дикому озері у природних умовах живуть різноманітні види пташок, землеводних, тварин і риб. Та окультурення водойм, створення зон для відпочинку, виникнення стихійних сміттєзвалищ порушують екологічний баланс озер. Іноді пересихають джерела, зникають рідкісні рослини, не чути співу птахів… Тому варто розуміти, що ми, люди, лише частина природи і маємо берегти ту красу, подаровану Богом.

Озеро у Глибокому
Біля річки, біля озера...

У центрі села є чарівний куточок: у формі підкови на місці джерел викопане озеро. В його центрі, ніби на півострові, знаходиться пам’ятник воїнам-односельцям, які загинули у роки Другої світової війни. Проте ліва частина водойми висохла. Можливо, це сталося внаслідок замулення джерел, адже у воді часом можна побачити пляшки та інше сміття, яке викидають відпочивальники.

Озеро у Пісках
Біля річки, біля озера...

Саме так знають цю водойму, яка знаходиться між Головуровим і Рогозовом. Близько десяти років тому це озеро почистили, завезли пісок, встановили лавочки і альтанки для відпочинку. Пляж полюбляли дітлахи і молодь з навколишніх сіл. Сьогодні озеро заросло очеретом, обміліло… Натомість тут оселилося багато жаб і різноманітних птахів.

Дике озеро
Біля річки, біля озера...

Неподалік озера у Пісках, у затишному місці, між соснами, розкинулося чарівне дике озеро серед рідкісної флори та фауни. Навколо багато суниць. Загадкове місце схоже на кадри з кіно. Та прикро, що скрізь повно сміття — залишки від численних пікніків і п’яних компаній.

Біле
Біля річки, біля озера...

Так називається чи не найбільше озеро Бориспільського району, яке розкинулося у центрі села Рогозів поблизу давньої дерев’яної церкви 1812 року. Кажуть, що в озері водиться багато риби, живуть водоплавні птахи. Декілька років тому громада Рогозова відмовилася віддати водойму у приватні руки, аби усі бажаючі мали змогу відпочити коло води, насолодитися його красою. Два роки тому мешканці села посадили на березі озера молоді саджанці.

Сажалка у Великій Олександрівці
Біля річки, біля озера...

На місці джерел озеро викопали у ХІХ ст. ще за пана. Адже вода у селі потрібна була для поливу городини і прання. У середині минулого століття, розповідають місцеві мешканці, в озері купалися, тут був гарний пляж. Та був період, коли Сажалка мало не загинула, адже замулилися джерела. Декілька років тому за сприяння сільської ради водойму почистили, навколо обладнали місця для відпочинку. Озеро знову стало повноводним. У теплу пору року сюди приходять ловити рибу, а взимку — покататися на ковзанах. Окрім риби, у водоймі розвелося чимало черепах.

Озеро Велике
Біля річки, біля озера...

Знаходиться воно у центрі села Іванків неподалік каплиці, зведеної 1999 року на знак шани загиблих у роки Голодомору 1932-1933 та під час Другої світової війни. Водойма округлої форми раніше приваблювала своєю красою і прозорістю води; сьогодні ж вона дещо нагадує болото, тому непридатна для купання. Зате тут гніздиться багато птахів. На березі озера іванківці проводять Купальські свята та інші сільські гуляння.

Річка Іква
Біля річки, біля озера...

Притока Дніпра, яка тече уздовж усього Воронькова, в одних місцях майже пересохла, а в інших — розлилася озерами і болотами. За переказами, у козацькі часи Іква була судноплавною. Козацькі чайки допливали аж до того місця, де тепер збудована школа. Сьогодні Іква у центрі села — надзвичайно мальовнича і неповторна. Тут можна зустріти білих чапель, почути солов’я, порибалити. Художників річка приваблює своєю неймовірною красою, яку оспівав у своїй творчості вороньківський поет, член Спілки письменників України Микола Карпенко.

Лариса ГРОМАДСЬКА, фото автора
БКБМ

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *
Вопрос: 156+2
Ответ:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введите код: