Бориспiль
C

i-visti.comСтара версія сайту

Головні новини

Чому українці викреслюють м’ясо зі своїх покупок?

Чому українці викреслюють м’ясо зі своїх покупок?

З початку осені в Україні продовжує стрімко дорожчати м'ясо. Забіг по цінах б’є усі можливі рекорди, а тим часом виробники пояснюють, що дорожчають корми, світло і т.і.

Трохи більше, аніж за три тижні телятина, наприклад, зросла в ціні на 1,04%, курятина на 3,9%, а свинина аж на 5,2%. Однак абсолютним «чемпіоном» цінового марафону українці визнали сало. У деяких місцях ціни на нього, як скаржаться люди, уже майже зрівнялися з ціною на м'ясо!

Оскільки ціни на м'ясо на ринку традиційно вищі, «Вісті» вирішили пройтися місцевими торговими мережами і придивитись до сьогоднішніх цін.

Відразу впало в око те, що біля холодильників із м’ясом курки так звані «споживацькі корки», старших і геть молодих людей, поки що не дуже зміліли. Тут, як і завжди, людно… Та і асортимент, як нам здалося, більший. Може, справді менше розбирають? Як ми побачили, люди потроху беруть все: і стегенця, і крила, і четвертинки, і шиї… Хоча ціни, як правило, демократичні на це м’ясо, вразили. Чого лише варте філе по 99 гривень за кілограм!
Однак, як виявилося, це ще не межа. Уже за мить, підійшовши до поодиноких покупців біля іншого холодильника-вітрини і побачивши цінники на телятину і свинину, дивуванню нашій репортерській групі не було меж. Так, наприклад, якісний шматок телятини можна купити від 125 гривень і до 142 гривень за кілограм. А от свинину відпускають у межах 165 гривень.

Щоправда, сала за ціною м’яса, про що масово кричали споживачі в Інтернеті, ми не побачили. Власне якщо бути точними, у традиційному його вигляді у день нашого моніторингу воно нам чомусь взагалі не зустрічалося. Натомість уже подрібнені для засмажки його шматки «відпускали» по двадцять гривень за півкілограмові контейнери, обтягнуті зверху плівкою.

— Відбувається величезне коливання цін у регіонах, — повідомив директор Української Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко. — Наприклад, у Києві і сусідніх містах його можна придбати за 104 гривні, а от на Тернопільщині його продають за 32 гривні відповідно. Різниця в ціні більш ніж утричі, або «космічні» 72 гривень! У середньому сало в Україні коштує 54,9 гривень за кілограм.

Аналітики ринку прогнозують, що українці відреагують на нові цінники традиційно: їстимуть менше. До того ж, якщо раніше люди після стрибків цін на традиційно дорогі види м’яса могли дозволити собі перейти на більш дешеву курятину, сьогодні цього вибору їх взагалі позбавили. Отже, схоже, у майбутньому українці м’яса майже не їстимуть.

Валентина ОЛІЙНИК

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: