Бориспiль
C

i-visti.comСтара версія сайту

Головні новини

Бориспільські депутати вето не подолали, а мамограф прилаштували

Бориспільські депутати вето не подолали, а мамограф прилаштували

На засіданні 34 позачергової сесії Бориспільської міської ради говорили про медичну реформу, первинну ланку медичного обслуговування, бориспільський мамограф та питання, заветовані міським головою.

ЦРЛ мамографа не отримає
Позачергову сесію Бориспільської міськ­ради мер Анатолій Федорчук скликав задля того, щоб депутати могли подолати вето, які він наклав на шість питань, прийнятих попередньою сесією. Але на початку сесійного засідання міський голова запропонував внести до порядку денного ще два питання, які потребували термінового вирішення. Йшлося про мамограф, на який депутати виділили 6 мільйонів гривень, але тендер на його придбання так і не змогли оголосити.

Проблема виникла із «пропискою» мамографа, яка має бути вказана у тендерній документації. Міські депутати кілька разів на сесійних засіданнях поверталися до цієї теми, змінюючи номери кабінетів лікарні, відповідно до досягнутих домовленостей. Врешті з’ясувалося, що оскільки за новим статутом, який ЦРЛ прийняла нещодавно, лікарня належить тільки району, то місто не має права купувати для неї обладнання. Бориспіль подав до суду, щоб відмінити рішення про новий статут як незаконне. Але на це потрібен час, а тендер слід було оголошувати терміново. Свої корективи внесла і медична реформа, що в комплексі підказало більш оптимальний шлях вирішення проблеми з мамографом.

Медицина первинної ланки: старт дано
Коментуючи ситуацію депутатам, Бориспільський міський голова Анатолій Федорчук зазначив, що у ході проведення медичної реформи основний акцент буде робитися саме на первинну ланку. І хочемо ми чи не хочемо, місту потрібно буде створювати комунальний медичний заклад, щоб людям надавати якісні послуги. Сьогодні триває робота над його статутом. Є такий задум, щоб цей медичний заклад мав структурні підрозділи у кожному мікрорайоні, або і по декілька на мікрорайон. Можливо, місто піде навіть далі — щоб у цих структурних підрозділах були окремі напрямки вузьких спеціальностей. Наприклад, там можуть працювати й хірурги. Звичайно, не йдеться про складні операції. Але зашити невеличку рану чи провести інші нескладні хірургічні втручання можна буде, не звертаючись до лікарні інтенсивного лікування.

Хочемо ми чи не хочемо, але так у законі прописано, що частково робота фахівців-лікарів фінансуватиметься із міського бюджету. Наприклад, щоб ефективно і фахово експлуатувати мамограф, потрібно буде лікарю-рентгенологу забезпечити гарантовану ставку. І жителі міста Борисполя зможуть обслуговуватися безкоштовно. Жителі інших регіонів сплачуватимуть певну суму, і за рахунок цього лікар отримуватиме доплату.
У проекті бюджету на 2018 рік субвенції на первинну медико-санітарну допомогу немає. Ці кошти акумулюватимуться на єдиному рахунку і звідти розподілятимуться по всій Україні. Людина не зможе потрапити в лікарню, доки не отримає направлення сімейного лікаря. Якщо вона піде напряму, то вже буде платити гроші. Первинну ланку медичної допомоги ми повинні створити самі — за нас держава цього не зробить — це однозначно, — підсумував Анатолій Соловйович.

«Смак-2» стане медичним закладом
Мамограф, який місто хоче закупити, необхідно встановлювати у медичному закладі. Цей заклад вирішено було розташувати у приміщенні, де колись був магазин «Смак-2». Оскільки термін оренди на приміщення комунальної власності завершився і депутати не мали наміру продовжувати його із попереднім орендарем, то місто може на свій розсуд розпоряджатися тією будівлею. Тож на розгляд депутатів було винесено рішення «Про визначення цільового призначення нерухомого майна комунальної власності територіальної громади міста Борисполя на вулиці Лютнева, 12 площею 425,6 кв. м для облаштування амбулаторії сімейної практики медицини.» Щоб у тендерну документацію можна було вписати саме цю адресу.

Депутати підтримали питання не всі, відразу виникли дискусії щодо стоянки для автомобілів, якщо буде черга із приїжджих, які захочуть пройти огляд на мамографі. Так само цікавила депутатів безпека, адже апарат видає певну кількість іонізуючого випромінювання. Всі сумніви розвіяв депутат Бориспільської міської ради, лікар Ілля Луців, який і спеціалізується на роботі з такою технікою:
— Мамографія — це обстеження профілактичне. На нього можна буде спокійно записатися за телефоном і прибути на визначений час. А щодо іонізуючого випромінювання, то воно зменшується від дистанції. Дві бетонні стіни і 10 метрів відстані — і до будинку не дійде жодного мілізіверта випромінювання. Окрім того, для приміщень з таким обладнанням обов’язковою і однозначною умовою є беритова штукатурка та спеціальний каркас, які повністю перешкоджають виходу променів за територію приміщення.

Сама суть створення амбулаторій первинної ланки — це максимальне наближення до пацієнта. Якщо у людини болить голова, вона не повинна йти у лікарню. Ми повинні створити умови за місцем її проживання.
Своїми голосами депутати підтримали ініціативу. Наступним питанням вони внесли зміни до рішення, яке визначає «прописку» мамографа. Він буде розміщений на вулиці Лютнева, 12.

Вето залишилося в силі
Подолати вето міського голови на питання, які були включені до порядку денного позачергової сесії, депутати не мали шансу. На сесії їх було тільки 22. Цього достатньо, щоб був кворум для проведення сесії, але менше 2/3 голосів, необхідних для подолання вето. У тому числі не набуло чинності рішення про виділення земельної ділянки на провулку Нахімова, на зеленій зоні поблизу Олесницького озера. Але не факт, що питання проблемних ділянок не з’являться у порядку денному наступної сесії.

Ірина КОСТЕНКО, фото автора

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: