Бориспiль
C

i-visti.comСтара версія сайту

Головні новини

За посвідченням водія до Бориспільської державної автошколи (ТСОУ)

За посвідченням водія до Бориспільської державної автошколи (ТСОУ)

Єдина на Бориспільщині державна автошкола, яка понад півстоліття на ринку, і сьогодні, в умовах конкуренції з приватними автошколами, впевнено займає лідируючі позиції щодо якості надання теоретичних та практичних знань та навичок з водіння авто усіх категорій.

Схвально відгукуються про свою «альма матір» ті, хто недавно чи давно отримав водійські права у найстарішій і найавторитетнішій автошколі Бориспільщини, таких водіїв-професіоналів немало: десятки тисяч. «Вісті» вивчали тему.
Директор Бориспільської автошколи ТСОУ (Товариство сприяння оборони України), колишня ДОСААФ, Олег Костюк 11 років пропрацював на цьому підприємстві майстром, а вже четвертий рік його очолює.
«Ми працюємо з усіма підприємствами міста і району, здійснюємо безготівковий розрахунок за послуги. Місцеві організації співпрацюють з нами, адже готуємо фахових водіїв усіх категорій. Бажаючі отримують водійські посвідчення на легковики, автобуси, вантажівки, фури», — наголошує Олег Петрович.

Як прийти вчитися. Потрібно мати бажання бути водієм. Вік — від 18 років. Стандартний перелік документів на категорію «В»: ксерокопія паспорта, ідентифікаційного коду та чотири фотографії. Оплата фіксована, можлива поетапна оплата. За пальне — 75 л — платить учень, який сам обирає заправку й пред’являє чеки щодо оплати.
Група набирається 25-30 учнів. Оплата здійснюється кожним після інструктажу та реєстрації. Щодо гендерної рівності, то тенденція така: у групах переважна більшість дівчат.

Система роботи. Кожне практичне заняття на кат. «В» триває дві години, усього таких за курс навчання 20. До практики допускаються лише ті, хто пройшов теоретичний курс.
«Наші майстри після занять з теорії проводять оглядово-пояснювальні заняття, де учень знайомиться із будовою та роботою авто, — розповідає директор. — Потім вчиться заводити авто, рушати з місця. Після — обкатування на нашому майданчику — автодромі. Наступний етап — виїзд у місто: є маршрут, на якому слід закріпити певні водійські вправи». Спочатку інструктори вчать початківців на дорогах з низькою інтенсивністю руху, наступний етап — на більш завантажених ділянках. Інструктори поступово вводять учнів у процес дорожнього руху. Навички відточуються. Далі — залік. Ми готуємо впевнених водіїв!» — наголошує співрозмовник.

Чи є такі, що не складають залік? «Є, — каже директор, — бо побільшало питань, що пов’язані з введенням нових білетів на екзаменах. Але усе залежить від людини — якщо учень прийшов учитися, отже, із завданнями справиться».
На ходу чотири легковики «Жигулі» української збірки (м. Луцьк), п’ята — сучасніша, шоста — оснащена коробкою автомат.
«За 11 років роботи я підготував понад 900 чоловік, близько 600 з них — постійно за кермом, 200 — час від часу водять авто, а 100 — це ті, кому посвідчення не знадобилося з різних причин. Відомо, якщо людина отримала права й протягом року не водила авто, то отримані навички втрачаються, потрібно вчитися по-новому», — розповідає Олег Петрович.

Конкуренція. Перед приватниками у держпідприємства свої переваги: фіксована плата, надання широкого спектру водійських навичок, відповідальність за послуги. «Після нашої водійської школи переучуватися чи доучуватися не доведеться, бо якість ми гарантуємо. Школа має акредитацію і ліцензію», — говорить директор.
Автошкола співпрацює із управліннями соцзахисту населення міста і району та здійснює навчання, перенавчання учасників АТО за державний кошт.
За посвідченням водія до Бориспільської державної автошколи (ТСОУ)

Олег КОСТЮК: «Незручності виникають в тому, що у Борисполі немає сервісного центру (колишнє МРЕВ), тож возимо водіїв на здачу екзаменів у інші міста, П-Хмельницький, Бровари, Баришівка...»

цікаво
Водійка у 60
За словами директора, до автошколи нещодавно прийшла жіночка, якій трохи за 60, з бажанням освоїти водіння, щоб, каже, «мізки не застоювалися».
«Ученицею з теорії вона була зразковою. А от з практикою не складалося, бо це був зимовий період. Навички не формувалися. Знову прийшла вчитися. Залік склала вже навесні й таки отримала посвідчення», — сміється співрозмовник.

Щоб не переучуватися
«До нас приходять особи, в основному жіночої статі, уже з посвідченнями водія, але просять навчити їх рушати з місця чи позбавити страху кермувати на дорогах, де інтенсивний рух. Такі автолюбителі навчалися в приватних автошколах, де обмежені години водіння, тому і результат невтішний», — каже директор.
Щоб такого не трапилося, він радить обирати надійну автошколу, де фахові інструктори та дотримано вимоги щодо навчального процесу.
За посвідченням водія до Бориспільської державної автошколи (ТСОУ)

важливо
Від легковика до фури
Потужна матеріально-технічна база та висококваліфікований викладацький склад роблять навчання легким, доступним та цікавим, що завжди виводить Бориспільську державну автошколу на лідируючі позиції по підготовці водіїв серед інших закладів.

Навчальна програма по водінню розрахована:

• для слухачів, які навчаються керувати легковим автомобілем, на 40 годин, кат. «В»;
• для слухачів, що навчаються керувати вантажним автомобілем, на 60 год, кат. «С»;
• для водіїв, які проходять перепідготовку, щоб керувати автобусом, на 30 год, кат. «D»;
• для тих, що проходять перепідготовку, щоб керувати вантажним автомобілем з причепом, на 15 год, кат. «С, Е».

• для тих, що навчаються керувати мотоциклом, 20 год, кат. «А».
За посвідченням водія до Бориспільської державної автошколи (ТСОУ)

Станіслав ТИЩЕНКО
,воював у зоні АТО — 72 бригада, 14 окремий мотопіхотний батальйон. Після повернення відучився й отримав посвідчення водія.
— Так склалося у житті, що я ніколи раніше не сідав за кермо. Навіть не сподівався, що доведеться освоїти водіння. Вдячний інструктору за вимогливість. Задоволений, що навчився водити.

Федір КОЖУХАР, воював у зоні АТО — 92 окрема мобілізована бригада. Раніше — водій-самоучка.
— Водити вмів, але детальні знання та вміння отримав у цій автошколі. Сподобалося, що інструктор звертав увагу на ті деталі, яких я раніше не помічав. Тепер я впевнений за кермом. Зараз справа за малим — купити машину!

довідка
Бориспільська автошкола ТСОУ була створена у 1963 році.
Це найстаріший навчальний заклад з підготовки водіїв різних категорій у місті і районі. Автошкола здійснює професійне навчання громадян і видає свідоцтва про присвоєння робітничої кваліфікації — водій т/з відповідних категорій, яке є необхідною умовою зарахування на відповідне робоче місце. Всі інші приватні автошколи міста готують спеціалістів, які мають право керувати тільки особистими транспортними засобами.

Професійнаадаптаціяучасників АТО
За посвідченням водія до Бориспільської державної автошколи (ТСОУ)

Галина СТАЩУК, завідувач сектору обслуговування пенсіонерів, інвалідів, ветеранів війни та праці Бориспільської міськради:
— Ми тісно співпрацюємо із автошколою, бо це держпідприємство. Минулого року тут пройшло навчання три учасники АТО, отримали категорії «В», «С», «Е», знайшли роботу. У цьому році п’ять колишніх вояків відучилися, три — реєструються на курси. Є заявка отримати категорію «D». Усі хлопці задоволені, бо тут навчають бути професіоналами за кермом будь-якого транспортного засобу.
За посвідченням водія до Бориспільської державної автошколи (ТСОУ)

Катерина ТУР, завідувач сектору побутового обслуговування пенсіонерів, інвалідів війни та праці управління соцзахисту Бориспільської РДА:
— Минулого року отримали водійські права п’ять атовців, цьогоріч державну автошколу уже закінчили вісім осіб, яких ми направляли. Нарікань немає. Коли пропонуємо хлопцям обирати автошколу, то вони йдуть до державної, кажуть, що тут надійно. Укладається договір, ці люди навчаються за державний кошт. У середньому, сума витрат на одного учня становить від 3500 до 5300 грн. Хлопці можуть освоїти не одну, а відразу кілька категорій.

контакти
БОРИСПІЛЬСЬКА АВТОШКОЛА ТСОУ:
м.Бориспіль, вул.Польова, 39
Тел.: 045-95-6-13-33, 096-533-10-50, 063-922-49-24
Сертифікат про державну акредитацію — МВС № 000133 від 04.08.2016р.


За посвідченням водія до Бориспільської державної автошколи (ТСОУ)


Оксана ПАВЛОВА


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: