Бориспiль
C

i-visti.comСтара версія сайту

Головні новини

Про освітню субвенцію та надбавки вчителям

Про освітню субвенцію та надбавки вчителям

Депутати Бориспільської міської ради прийняли рішення про необхідність подачі звернення до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, до міністра фінансів Олександра Данилюка та до міністра освіти і науки Лілії Гриневич про справедливість розподілу державної субвенції між місцевими бюджетами для освітньої галузі міста Бориспіль на 2018 рік.

Головною метою листа до Уряду є досягнення справедливості у розподілі освітніх коштів з державного бюджету у місцеві бюджети для виплати заробітної плати педагогам. Особливу увагу в зверненні приділили розміру виплати надбавки за престижність праці вчителя.

Згідно із законом, до ставки педагога додається плата за престижність, що може становити від 5 до 20%. Так, для бориспільських педагогів у 2017 році такі виплати із держбюджету склали тільки 10%.
— Ми не повинні покривати витрати на зарплату вчителям із міського бюджету, адже ці обов’язки взяла на себе держава. Із міського бюджету ми повністю оплачуємо надані закладам комунальні послуги, ремонт у них, закуповуємо необхідний інвентар, — пояснює Людмила Пасенко, заступник міського голови з гуманітарних питань.
Про освітню субвенцію та надбавки вчителям

«У зв’язку з недофінансуванням освітньої субвенції із держбюджету Бориспільська міська рада змушена була виділяти значні додаткові кошти на виплату заробітної плати вчителям за рахунок власних джерел доходів, відволікаючи фінансовий ресурс, який міг би бути спрямованим на розвиток інфраструктури. Так, у 2017 році з міського бюджету використано майже 250 млнгрн, що складає 439% у порівнянні з розміром освітньої субвенції із державного бюджету. Наприклад, за ці кошти у місті відкрито дошкільний навчальний заклад «Віночок» (майже 23 млнгрн), спортивний комплекс НВК «Ліцей «Дизайн-освіта» (6 878 133 грн), розпочато будівництво нової школи (35 млн 303 тис. грн) та нового закладу дошкільної освіти (більше 6 млн),» — йдеться у зверненні бориспільських депутатів.
Щодо питання недофінансування субвенції міська рада неодноразово зверталася до Міністерства освіти і науки України та до Київської обласної державної адміністрації. Однак, пояснюють у міській владі, на 2018 рік освітньої субвенції передбачено на 20 млнгрн більше, ніж минулого року, що становить 72 788, 3 тис. грн. Але у цьому році ці кошти розподілятимуть за новою формулою, де чи не головним показником суми субвенції є кількість учнів та педагогів.
За словами Людмили Пасенко, у Борисполі кількість учнів із кожним роком збільшується, відповідно і кількість учителів також. Так, станом на 1 вересня 2016 року в бориспільських школах навчалося 7330 учнів у 251 класі, тоді було оформлено 620 ставок педпрацівників. У аналогічний період уже 2017 року ці показники зросли: 7818 учнів, 265 класів та 660 ставок педагогів. Тому, наголошує Людмила Василівна, навіть дещо більша сума не в змозі покрити видатки на зарплату вчителям.
Зважаючи на ці фактори, у міській раді вирахували необхідну суму державної субвенції для повної виплати зарплати вчителям, вона має становити 83 687 700 грн на рік. Наразі не вистачає більше 10 млн грн. Відповідь на депутатське звернення має надійти протягом місяця із моменту його подачі.

до теми
• Надбавка обов'язкова. Як повідомляється на сайті Міністерства освіти, на засіданні Уряду 11 січня було прийнято постанову про зростання граничного розміру надбавки за престижність праці. Завдяки цьому документу мінімальний поріг надбавки з 1% зросте до 5%, а максимальний — з 20% до 30%. У Міносвіти повідомляють, що у 2018 році надбавка для педагогів стане обов’язковою. Для тих педагогів, які працюватимуть, наприклад, із інклюзивними класами доплата зросте до 30%.

• Зросла зарплата. У цьому році зарплата українського вчителя підвищиться на 25 %, відповідні кошти на це передбачені в межах освітньої субвенції. Про таке підвищення йдеться у законі «Про освіту», прийнятому у вересні 2017 року. Так, згідно зі ст. 61, передбачається, що «посадовий оклад педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії встановлюється в розмірі трьох мінімальних заробітних плат». Крім того, посадовий оклад педагогічного працівника кожної наступної кваліфікаційної категорії підвищується не менше ніж на 10 %. Ці норми набирають чинності з 1 січня, їх реалізація, згідно з законом, проводитиметься поетапно до 2023 року. У 2017 році заробітну плату вчителів було підвищено на 50%.

Тетяна ХОДЧЕНКО

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Календар публікацій
«    Жовтень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031