Бориспiль
C

i-visti.comСтара версія сайту

Головні новини

Бориспіль: по льоду і калюжах

Бориспіль: по льоду і калюжах

Зимова погода «радує» то снігопадами, то відлигою, то дощами, перетворюючи міські дороги і тротуари на випробування для містян та комунальників.

Моя сусідка вийшла в центр міста і нарікає: «Йшла і молилася, щоб не впасти в калюжу, послизнувшись на тротуарі. Сніг до пуття не прибрали, а тепер люди топчуться-плавають у сніговій каші» або ковзаються на непосипаних тротуарах. Бориспілець Денис Мелешко обурювався у Фейс­буці: «По центру міста не реально пройти. Я вже не кажу за околиці. Ми платимо податки. Куди ідуть наші гроші? Кожну зиму ми змушені ризикувати здоров'ям... І це не один рік. Це уже набридло!» Тирада мала відгук: користувачі погоджуються з тим, що стан доріг і тротуарів цієї зими навіть у центральній частині міста незадовільний. Хто винний і що робити? «Вісті» міряли спочатку кучугури, а потім калюжі.

Йшов, упав, опритомнів — гіпс
Щоб з'ясувати, наскільки наслідки зимової негоди впливають на статистику травматизму, «Вісті» звернулися до травмпункту ЦРЛ. Медики показали записи в журналі звернень.
З 1 по 8 січня в травмпункт з різними ушкодженнями звернулися 145 осіб, 25 особам наклали гіпс.
З 9 по 14 січня звернулося 87 осіб, з них 25 осіб — з переломами кінцівок, наклали гіпс.
З 15 по 21 січня (найнебезпечніший період, коли вулиці перетворилися на ковзанку) за допомогою звернулося 165 осіб. З них у 36 осіб дігностували переломи.
Найважчим для медиків і містян був день 19 січня — свято Водохреща, коли багато людей йшли до церкви святити воду, але натомість опинилися у лікарні. Так, до ЦРЛ потрапили 38 осіб з важкими травмами.

ПРОПИСАНИЙ АЛГОРИТМ
Отже, хто має відповідати за стан доріг, тротуарів у період снігопаду та ожеледиці.
Теоретично система благоустрою є майже досконалою. На папері. У Правилах благоустрою території міста Борисполя, які були затверджені Бориспільською міською радою і набрали чинності з 10 квітня 2008 року, чітко прописано, хто саме і за що відповідає.

• «Покриття проїжджої частини міських проспектів, вулиць, провулків, а також покриття тротуарів, площ, за кошти міського бюджету — покладається на уповноважені виконкомом міської ради органи;

• дворів, тротуарів, покриття проїжджої частини міських проспектів, вулиць, провулків, прилеглих до житлового фонду територіальної громади, — покладається на уповноважені виконкомом міської ради органи;

• дворів, тротуарів, покриття проїжджої частини місцевих проїздів, прилеглих до житлового фонду відомств, — покладається на відповідні відомства;

• тротуарів, покриття проїжджої частини місцевих (внутрішньоквартальних) доріг, територій, суміжних (прилеглих) з приватними домоволодіннями на відстані 10 метрів по периметру, — покладається на власників домоволодінь, а контроль за виконанням цього обов’язку на виконком міської ради, або уповноважені ним органи;

• дворів, тротуарів, покриття проїжджої частини, територій, прилеглих до будівель громадської забудови, прибудинкової території, у тому числі будівель, що утримуються товариством власників багатоквартирного будинку, — покладається на балансоутримувачабудівель, товариства власників багатоквартирного будинку;

• дворів, тротуарів, майданчиків, покриття проїжджої частини, інших суміжних (прилеглих) територій з земельними ділянками, що надані у власність або користування юридичним або фізичним особам, — покладається на відповідні підприємства, установи, організації, приватних підприємців, громадян, які є власниками або користувачами таких ділянок;

• тротуарів, територій, прилеглих до торгових центрів, об’єктів побутового обслуговування, громадського харчування, магазинів, ринків та інших об’єктів торгівлі на відстань до бордюрного каменю, який обмежує проїжджу частину вулиці, та 20 м по іншим сторонам периметру, а також палаток, ларьків, кіосків, інших об’єктів виносної/вуличної торгівлі на відстані 10 метрів по периметру — покладається на суб’єктів господарювання, що експлуатують вказані об’єкти», — йдеться в Правилах благоустрою територі міста Борисполя.
Тож у документі прописаний чіткий алгоритм виконання робіт щодо благоустрою міста — від міської влади до власників підприємств і балансоутримувачів будинків. Та насправді все відбувається не зовсім так, як передбачено.

Кілька прикладів безгосподарності за тиждень:
• Біля кіоску «Преса», що біля «Сільпо», була ковзанка, потім потоп.
• Вул. Бежівка, 2. Від дороги, де потоком рухаються авто, людей відділяє вузенький тротуар. Сніг, який розтанув під час відлиги, перетворився на крижані кучугури, потім на воду. Ситуація ускладнюється тим, що з одного боку доріжки знаходиться магазин, з іншого — зупинка маршруток. Люди похилого віку, діти, які йдуть зі школи, наражаються на небезпеку не втриматися на ногах.
• Вул. Київський Шлях. Майданчик перед входом у магазин «Смак» розчищений, але весь тротуар — суцільна ковзанка. Це небезпечно, адже тут знаходиться зупинка автобусів і маршруток.
• Біля супермаркету «Сільпо» сніг належно не чистився, дуже слизько і мокро. Така ситуація біля супермаркетів мережі «Фора». Не краща ситуація у дворах багатоповерхівок.

пряма мова
«Розглядаємо протоколи»

В'ячеслав ТОЛКАЧ, начальник головного управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Бориспільської міської ради:
Бориспіль: по льоду і калюжах

— Після негоди в місті були почищені центральні вулиці. Зараз прибираємо тротуари від залишків снігу. Технічні характеристики наших снігоприбиральних машин не дозволяють їм заїхати на тротуар. Тож там виникають накати, які ми посипаємо піщано–сольовою сумішшю.
Що стосується «Сільпо». У договорі на утримання приміщення, яке вони орендують, прописано, які роботи вони повинні виконувати. Це стосується прибирання снігу, очищення тротуару перед супермаркетом.
Відділ з контролю за благоустроєм міста має робити попередження порушникам цих правил, складати протоколи. Щотижня ми ці протоколи розглядаємо, накладаємо штрафи. Максимальний штраф за невиконання правил благоустрою наразі 1700 грн.

«Із 300 підприємців прибирають — 20»
Валерій СПІВАК,директор ринку «Центральний»

— Коли сніг був м'який, ми його збирали в тачки і намагалися вивозити. Але скажіть, куди можна цілеспрямовано, не порушуючи санітарних норм, його вивозити в місті?
На ринок щодня заходять сотні людей, сюди заїжджають машини, що завозять товар і укочують сніг. Після морозів все це замерзає, перетворюється на ті ж самі крижані кучугури, потім калюжі.
У Правилах благоустрою прописано, що підприємці повинні прибирати територію біля своїх торгових точок. Але реально з 300 підприємців, які працюють на ринку, це роблять не більше 20.
Ми посипали алеї ринку сіллю. Ось і нещодавно закупили 45 кілограмів.

«Немає мети махати мечем»
Михайло ПАРХОМЕНКО, начальник відділу з контролю за благоустроєм міста управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Бориспільської міської ради

— У нас багато виїздів по заявках громадян. Робимо попередження, відправляємо приписи залежно від ситуації (збити кригу, почистити сніг, вивезти сміття), встановлюємо терміни виконання робіт. Відповідно до закону, надаємо порушникам можливість виправити ситуацію. Фінальний етап, якщо зауваження не враховані, — складання протоколу, який відправляємо на адміністративну комісію. У нас немає мети махати мечем. Наша робота полягає в попередженні недоліків, запобіганні травматизму. За період, коли випав перший сніг, ми видали підприємцям різних форм власності близько півтори сотні приписів, які стосуються ожеледиці, крижаного насту, бурульок. Дехто реагує на це конструктивно. Наприклад, минулого року був складений протокол щодо незадовільного стану біля приміщення побуткомбінату на вул. Київський Шлях. Цьогоріч майданчик перед будівлею розчищений, вони виправилися. А буває по-іншому. Розбиралися з «Форою». Керуюча маркетом спростовувала наші зауваження, доводила, що територія прибрана, хоча це не так. Жоден керівник таких мережевих магазинів, як «Фора», «Сільпо» або «Біла», не приймає рішення без узгоджування із регіональним директором. А в того завжди під рукою юрист, який радить від всього відмовлятися. Ось і кажуть керівники на «чорне» — «біле». Доводиться викликати поліцію, щоб скласти протокол відповідно до закону. Тож ця робота вартує чимало сил і нервів. У нас мало працівників, і ми часто не в змозі охопити все місто.
18 січня на адмінкомісії було розглянуто два протоколи, які ми склали. 25—26 січня було складено шість протоколів, які ми найближчим часом відправимо на розгляд адмінкомісії.

«Кожна організація у радіусі 20 м має прибирати свою територію»
Володимир Найчук, директор КП «Виробниче управління комунального господарства»

— У нас є графік робіт, але, перш за все, посипаємо там, де є найбільший рух. А це у центрі міста. Зазначу, щоб одночасно обробити всі тротуари, ми не маємо достатньої кількості робітників. Усі наші працівники пенсійного віку, є жінки, яким по 70—75 і навіть 80 років. Молодь не хоче йти працювати в цю галузь. Робота нелегка, а зарплата невелика — 3,5 тис. грн. Сьогодні у нас працює 6 жінок і 6 чоловіків. І це на все місто, на 60 тисяч населення.
Ми уклали договір з головним управлінням ЖКГ. Там прописано, які території ми повинні очищати. Згідно з кошторисом, це 50 доріг (з 450). Головне завдання — забезпечувати безпечний проїзд вул. Київський Шлях, але ми чистимо й ті дороги, які не прописані в кошторисі. А як інакше, коли телефонує літня жінка і благає допомогти, бо не може вийти з дому чи пройти дорогою від приватного будинку? Звичайно, відправляємо техніку. Згідно з Правилами благоустрою території Борисполя, кожна організація чи торгова точка повинна в радіусі 20 м прибирати свою територію. Якщо тротуар розташований біля будинку приватної особи, то вона має його чистити. Приватники, які працюють вздовж тротуарів, повинні їх прибирати. Але ці правила виконують одиниці.

Від лопати і мітли на техніку перейти

29 січня, керівник Бориспільського КП ВУКГ Володимир Найчук, звітуючи про роботу підприємства, зазначив, що потепління внесло корективи у роботу комунальників. Сніговий накат посипали піщано-сольовою сумішшю, він поступово перетворювався на снігову кашу.
«Коли верхній шар «каші» знімали, піднімався і розпушувався нижній, створюючи проблеми для пішоходів. Прибирати по кілька разів техніка не встигала. Під час снігопаду працювало 4 одиниці техніки. Стільки ж техніки вийшло на дороги Борисполя у понеділок: 2 розчищали тротуари, а 2 — дороги. Встигнути за змінами погоди важко. Із 12 працівників, необхідних на прибиранні наслідків негоди, у штаті є 6, 4-5 вакансій водіїв», — нарікав керівник.

Анатолій Федорчук, Бориспільський міський голова:
Бориспіль: по льоду і калюжах

«Відходити від практики чистити сніг лопатою»
— З урахуванням того, що людей на підприємстві не вистачає, місту необхідно відходити від практики чистити сніг лопатою. Давайте купувати самохідні установки, які полегшать людську працю. Надавайте пропозиції, сьогодні ринок дає широкий вибір.

«Тротуарну плитку не соліть!»
Міський голова застеріг, що тротуарну плитку не можна посипати сіллю. Це руйнує її, і через кілька років покриття доведеться міняти.
— Щоб не спотикатися на снігу, підприємці зобов’язані перед своїми підприємствами прибирати сніг вчасно, доки він ще не притоптаний. Чому працівники комунальної сфери можуть почати розчищати сніг із 5-7 ранку, а приватники — ні?

Іван ХВОРОСТЯНКА, керівник КП ЖРЕУ:
Бориспіль: по льоду і калюжах


— Пускати у двори багатоповерхівок снігоприбиральну техніку можна після того, як усі роз’їдуться на роботу, бо двори тісно заставлені машинами. Тому є необхідність облаштування стоянок для автомобілів біля будинків, які будувалися ще за радянських часів.

У підсумку
Отже, вимальовується не зовсім втішна картина. Замість чіткої вертикалі, як це прописано в документах, зимовий благоустрій у Борисполі радше нагадує байку Крилова про лебедя, рака і щуку. Начебто всі працюють, а віз і нині там. Постає чимало питань щодо контролю за правилами до посадовців, які мають прямі обов'язки забезпечувати їхнє виконання. Дивує, чому працівники відділу з контролю за благоустроєм впродовж місяця не бачили, що на зупинці маршруток на вул. Бежівка, 2 склалася аварійна ситуація? Адже вона знаходиться у декількох метрах від місця розташування цього відділу. А шість протоколів, які були складені 25—26 січня, з'явилися лише після звернення «Вістей» 24 січня. Чому місцеві підприємці дозволяють собі не розчищати сніг чи «кашу» з нього біля своїх точок?
Чи є офіційне розпорядження про вивезення снігу та чітко визначене місцевою владою місце, куди можна його звозити?
Уже на вулиці потеплішало, крижані майданчики розтанули. Але попереду лютий. Які сюрпризи він готує, ніхто не знає. Чи готові бориспільці виконувати правила благоустрою? Коли ігноруватимуть їх безнаказанно і далі, то у Борисполі нічого не зміниться на краще у плані благоустрою.

Наталія ДОЛИНА, фото Ольга ІВАНОВА

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Календар публікацій
«    Жовтень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031