Бориспiль
C

i-visti.comСтара версія сайту

Головні новини

Будівельна амністія в дії

Будівельна амністія в дії

Свого часу багато людей з різних причин не оформили своє будівництво – через незнання законодавства, територіальну недоступність відповідних органів тощо. Сьогодні з'явилася можливість привести до ладу документацію на неузаконені будинки та споруди й не хвилюватися, що вони знаходяться «поза законом»: нарешті запрацював механізм будівельної амністії для приватних та дачних будинків, що були збудовані без дозвільних документів - набрав чинності наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства про затвердження порядку обстеження та прийняття в експлуатацію таких об’єктів.

Що передбачає будівельна амністія, як вона працюватиме в Борисполі, та яким чином розпочати будівництво правильно зараз, щоб потім не було проблем із його реєстрацією, «Вістям» розповів директор Бориспільського БТІ (Бюро технічної інвентаризації) Анатолій Манько.
Будівельна амністія в дії

Зазначимо, амністія стосується як житлових (дачних, садових) та господарських (присадибних) будівель, так і будівель і споруд сільськогосподарського призначення, але розмова стосувалась лише житлових та господарських будівель.

Варто знати
Будівельна амністія поширюється на такі об'єкти:
індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, а також господарські (присадибні) будівлі і споруди, збудовані у період з 5 серпня 1992 року по 9 квітня 2015 року;

будівлі і споруди сільськогосподарського призначення, збудовані до 12 березня 2011 року


— Перш за все, поясню, що мається на увазі під самовільним будівництвом. Це будівництво, здійснене без повідомлення про початок виконання будівельних робіт, зареєстрованого в державній архітектурній інспекції за місцем розташування об'єкта, або без декларації про початок будівництва, але тільки в зазначений у наказі період часу. Отже, якщо самовільне будівництво здійснене в період до 5 серпня 1992 року, вам досить мати технічний паспорт на будівлю, щоб звернутися до державного реєстратора для реєстрації права власності.

Якщо людина розпочинала будувалася у період, що підпадає амністії, і у неї були на руках будівельний паспорт і зареєстроване повідомлення про початок будівництва, то вона вводить в експлуатацію свій будинок загальним чином, тобто згідно порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 461 від 2011 року.

Ті ж, у кого не було такого документу (повідомлення, декларації чи дозволу), можуть ввести в експлуатацію свою будівлю зараз, відповідно до Порядку, затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України № 158 від 03.07.2018 року.

Зверніть увагу!
Якщо з земельною ділянкою є питання, наприклад, вона досі з якихось причин не приватизована, узаконити будівництво не вийде.

Отже, спочатку потрібно оформити належним чином земельну ділянку. Зазвичай, якщо будівництво почалося ще за часів Радянського Союзу, у людей мають бути старі рішення про виділення ділянки чи підтверджуючі документи про користування нею. Тому людина має подати заяву та копії наявних документів на розгляд земельної комісії Бориспільської міської ради, і там, розглянувши їх, мають сказати, що ще потрібно для приватизації ділянки.

«Лише після повного вирішення питання із землею можна закінчити узаконення будівництва та зареєструвати його належним чином».

Алгоритм: крок за кроком

1.Перш за все, людина має звернутися в БТІ та замовити виготовлення технічного паспорту.

2.Цей технічний паспорт БТІ подає до відділу архітектури, де повинні надати висновок щодо відповідності місця розташування цього об'єкту державним будівельним нормам.

3.При наявності позитивного висновку громадянин повертається в БТІ і пише заяву на проведення технічного обстеження об'єкту. Технічне обстеження, якщо об'єкт до 300 кв.м. і господарські будівлі до 100 кв.м., проводиться виконавцем з технічної інвентаризації під час технічної інвентаризації. Що це значить? Тобто, знаючи, що в людини немає дозволу на виконання будівельних робіт, ще при проведенні технічної інвентаризації (п.1) заздалегідь робиться технічне обстеження. Але відмітка в технічному паспорті про проведення технічного обстеження в БТІ ставиться вже при наявності дозволу (погодження) архітектури, тобто висновку про те, що не порушено містобудівних норм, не порушені права сусідів, також звертається увага на дотримання протипожежних, санітарних норм (між сусідськими будівлями має бути відстань не менше, ніж 8 м) тощо.

4.Коли висновок та техобстеження готові, до органу Державного архітектурного контролю (в нашому випадку — Центр надання адміністративних послуг, кімн. 101 Бориспільської міської ради) подаються такі документи:

• Заява про прийняття об’єкта в експлуатацію (у разі наявності співвласників земельної ділянки чи зазначеного об’єкта вони також мають підписати заяву);

• один примірник заповненої Декларації про готовність об'єкта зазначеної в Порядку форми;

• Звіт про проведення технічного обстеження, якщо будівля більше 300 м.кв.;

• засвідчені в установленому порядку копії технічного паспорту;

• засвідчена копія документа про право власності чи право користування земельною ділянкою відповідно до цільового призначення.

Після подачі необхідних документів та заяви їх буде розглянуто упродовж 10-ти робочих днів та ухвалено рішення щодо прийняття об’єкта в експлуатацію. При цьому, штрафні санкції за самовільне будівництво та експлуатацію таких об’єктів до власників/користувачів земельних ділянок не застосовуватимуться.

Важливо! На відміну від попередніх, ця будівельна амністія є безстроковою, а отже всі, хто бажає узаконити своє будівництво, встигнуть це зробити.

Інструкція приватного будівництва: крок за кроком

— Як має зараз відбуватися будівництво приватного будинку за всіма правилами, щоб не виникло проблем з його законністю?
— Припустімо, у вас є оформлена земельна ділянка, виділена містом. Або ж була ділянка батьків, її поділили, виділили вам частину, або ж хтось подарував землю, чи ви її купили — можливий будь-який варіант. Ви вирішили будуватися. Перше, куди ви повинні звернутися перед початком будівництва, — це відділ містобудування та архітектури за місцем знаходження об'єкту з пакетом документів: завірена копія права власності на земельну ділянку; викопіювання з кадастрового плану в масштабі 1:500, де позначаються мережі, сусідські будівлі; проект, або передпроектна пропозиція (яка вже включає прив'язку будинку до території), тобто те, що ви хочете побудувати (наприклад, я хочу будинок 6 м на 6 м, і щоб він стояв ось тут).

Архітектура, розглядаючи заяву, якщо все в порядку, виготовляє будівельний паспорт. Якщо ж щось не так, наприклад, каже: давайте змістимо цей проект, бо тут невідповідність до пожежних норм тощо. У будь-якому випадку знаходиться компроміс і робиться будівельний паспорт.

Але наявність будівельного паспорту ще не дає права на виконання робіт. При наявності паспорта ви повинні повідомити інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю про те, що ви починаєте будівельні роботи. Повідомили. На наступний день після повідомлення маєте право будувати.

Побудували? Наступний ваш крок — БТІ, тут вам виготовляють технічний паспорт, але дивляться, чи відповідає те, що вам дозволяли, тому, що ви побудували. Якщо щось не співпадає, ми пишемо, що порушені площі, об'єми, прив'язка тощо, але техпаспорт видається в будь-якому випадку.

Як тільки техпаспорт отримано, заповнюється Декларація про готовність об'єкта до експлуатації, і знову ж таки подається через Центр надання адміністративних послуг на відділ державного архітектурно будівельного контролю Бориспільської міської ради. Там декларація реєструється, дані вносяться в базу, і це вже є підставою для реєстрації права власності у державного реєстратора.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Календар публікацій
«    Жовтень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031