Бориспiль
C

i-visti.comСтара версія сайту

Головні новини

У салоні краси захисти себе сам

У салоні краси захисти себе сам

Сьогодні салони краси та перукарні надають десятки послуг, які повинні бути не тільки високої якості, але і безпечними для здоров'я. Чи можна довіряти майстрам краси у повній мірі? Розбиралися «Вісті».

Отримати грибок, стафілокок, гепатит В, С, туберкульоз чи ВІЛ у манікюрному кабінеті — така страшилка вже не сприймається серйозно. Але манікюр і педикюр — це міні-операції, і є ризик пошкодження шкіри, а значить, занесення інфекції, тому будь-яке механічне пошкодження у салоні є фактором ризику. Але що клієнт знає про дотримання правил обеззараження у таких салонах, і чи перевіряються вони хоч кимось? Більшість довіряє своє здоров'я майстрам салонів, не цікавлячись, як їм надаватимуть послуги: чи є в такому закладі проточна вода, чи дотримується майстер санітарних норм, як дезінфікуються інструменти.

• Нещодавно мешканка Борисполя в одній з груп у мережі Фейсбук описала сумну історію. Після процедури нарощування вій ті повідпадали на наступний день. Майстер провину не визнала, агресивно коментуючи претензії клієнтки. За її словами, та винна сама, бо неправильно умивалася. Втім, це не найгірший випадок. Трапляються ситуації небезпечніші: штучні вії можуть відпадати разом з натуральними, клієнтка може отримати алергію або запалення.

• Інша історія від знайомої. У салоні дівчині зробили стрижку, після чого на волосистій частини голови у неї діагностували грибкове захворювання. Майже два роки вона не може від нього позбутися, випробувавши вже купу лікувальних засобів, навіть дуже дороговартісних.
У салоні краси захисти себе сам

САЛОНИ У БОРИСПОЛІ НЕ РАХУЮТЬ
У місті діє багато салонів краси, перукарень та косметичних кабінетів. Проте ніхто не знає точної їх кількості.
Як зазначили «Вістям» в міськвиконкомі, раніше вони видавали дозволи на таку діяльність. Тепер на державному рівні потребу у дозвільних документах відмінили, як і подання звітності такими підприємцями. Перукарні, салони краси, косметологічні кабінети зараз реєструються як суб'єкти господарювання, без конкретизації діяльності. Отже, в такого суб'єкта господарювання може бути кілька видів діяльності, тож відокремити салони краси неможливо. Органи місцевого самоврядування не мають права вимагати від власників «точок» звітності про їх діяльність, а значить, не мають можливості вести облік закладів. Єдиний орган, який має таку інформацію, — це податкова служба. Проте отримати її без особливої на це причини складно.

У 2015 році в Борисполі проводили міський конкурс перукарень. Тоді було зафіксовано 54 салони краси. Скільки їх зараз — невідомо.

Лариса УЛЬКО: «ДОТРИМАННЯ САНІТАРНИХ НОРМ У САЛОНАХ НЕ ПЕРЕВІРЯЄТЬСЯ ВЖЕ 4 РОКИ»
Як можна захистити свої права на безпеку обслуговування — розмова з начальником відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Бориспільського районного управління Держпродспоживслужби Ларисою УЛЬКО.
У салоні краси захисти себе сам

— Ларисо Іванівно, чи є ситуація з салонами краси такою, що вимагає серйозного розгляду та конкретних дій?
— Так, ця тема зараз дуже актуальна — я мріяла, щоб хтось із журналістів нарешті взявся за її висвітлення.
— У чому, на вашу думку, полягає проблема?
— Зараз в Україні поширені інфекційні захворювання — від грибкових до гепатиту С і ВІЛ. Часто людина, яка веде здоровий спосіб життя, не вживає наркотики, вважає, що вона в безпеці. Це не так. Дуже багато людей хворіють на гепатит С, який, як відомо, передається через кров. Прикро, що найчастіше заражаються ним якраз у салонах краси і стоматологічних кабінетах, де не дотримуються санітарно-епідеміологічних вимог.
— Чи відомі такі випадки?
— Років 6-7 тому, коли ми ще мали право робити перевірки і бачити ситуацію в цілому, було три випадки захворювання на
гепатит С у людей, які з великою часткою ймовірності підхопили його в салонах краси. Про те, що відбувається зараз, жодних даних ми не маємо.
— Хто має право перевіряти салони краси і перукарні?
— Раніше таке право мала санітарно-епідеміологічна служба. Зараз це право скасовано. Держпродспоживслужба теж не має повноважень на перевірки. Якщо безпеку харчових продуктів більш-менш можна дослідити, то на перевірки таких закладів, як салони краси існує повний мораторій. Дотримання санітарно-епідеміологічного режиму в салонах краси не перевіряється вже 4 роки. Їх може перевіряти тільки комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
— У яких випадках це відбувається?
— Якщо особа, яка вважає, що цей заклад не відповідає санітарним нормам, або впевнена, що там їй завдали шкоду здоров'ю, напише обґрунтовану заяву в Держпродспоживслужбу, ми пишемо на міську раду подання щодо створення робочої групи з подальшим розглядом на комісії.
— Чи відомо вам, скільки зараз в Борисполі салонів краси?
— Такої інформації у нас немає. Зараз, щоб відкрити салон краси, не потрібні ні дозволи, ні звітність. Це може зробити будь-хто, в будь-якому підвалі.
— Виявляється, що відповідальність за дотриманням вимог санітарно-епідеміологічного режиму покладається виключно на совість власника та майстрів, які там працюють?
— Так. Тож клієнт таких закладів має право і обов'язок подивитися, як обробляються інструменти, які умови в салоні, перевірити, чи є в майстра санітарна книжка. Взагалі, цю тему потрібно висвітлювати. Оскільки за діючими законами споживач цих послуг є практично не захищеним, тому журналісти, громадськість мають підніматися, бити на сполох, вимагати дотримання санітарних норм, перевірки тих, хто ними нехтує.

ВАЖЛИВО!
Клієнт має право вимагати, щоб йому показали, як стерилізуються інструменти у салоні, як проводиться обробка робочих поверхонь. Якщо йому відмовляють, або він бачить порушення у дотриманні санітарних норм, йому краще піти до іншого салону, де дорожать репутацією і безпекою відвідувачів та співробітників.
У салоні краси захисти себе сам

ЗАМІСТЬ ПЕЧАТКИ — ЕКСПЕРТИЗА ПІДПИСУ
• Буква закону. Законом України від 23 березня 2017 року №1982-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами-підприємцями» з низки законодавчих актів виключено вимоги про обов’язкове використання печаток. Відповідно до закону, суб’єкт господарювання має право використовувати у своїй діяльності печатку, але її використання не є обов’язковим. Наявність або відсутність відбитку печатки підприємства на документі не створює юридичних наслідків.
Відповідно до Закону, виключається можливість визнання документа чи угоди недійсними у зв’язку з відсутністю печатки.
При цьому законом встановлено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (наразі від 850 до 1700 гривень) за вимагання такими органами наявності відбитку печатки на офіційних документах суб’єктів господарювання.
Юристи називають ризики, які може спричинити застосування цього закону.
Оскільки до набрання чинності законом печатка була основним підтвердженням легітимності документа та його правомочності з точки зору наявності повноважень у особи, що підписала договір чи інший документ, то відтепер достатність лише підпису на документах спростить можливості підробки документів, за якими здійснюються реєстраційні дії державними реєстраторами.
Можливість не посвідчувати печатками довіреності, розписки, розрахункові документи також може стати приводом для махінацій.
Тому прогнозується зростання кількості судових процесів у спорах щодо легітимності тих чи інших юридичних документів, встановлення юридичних фактів та підтвердження виконання зобов’язань.
• У суді все не просто. Якщо ви уклали договір на певні процедури (наприклад, пластичну операцію), доводити справжність документа залишається лише підписом уповноваженої особи. Суд призначає експертизу підпису. Але будь-яку експертизу можна оскаржити і вимагати провести повторну, тобто затягувати справу. Також цим зможуть скористатися недобросовісні суб'єкти господарювання, якщо ви захочете довести, що саме в цьому закладі вам завдали шкоди здоров'ю. Господарники зможуть на законних підставах тягнути час і шукати винного з кваліфікованим адвокатом довго. І не факт, що ви зможете виграти справу.

КОНТРОЛЮЙ СВОГО МАЙСТРА
Які засоби безпеки повинні застосовувати майстри, щоб не інфікувати клієнта небезпечним вірусом? Що має право вимагати клієнт від майстра? З такими питаннями «Вісті» звернулися до фахівця одного з відомих бориспільських салонів краси.

Обробка інструментів має проходити в три етапи.
У салоні краси захисти себе сам

1рівень: стерилізаця. Відразу після закінчення роботи майстер поміщає інструменти в розчин сурфаніуса. Це засіб для дезінфекції та холодної стерилізації інструментів і поверхонь, який діє проти бактерій (в тому числі збудників туберкульозу), вірусів (збудників гепатитів, ВІЛ, герпесу, респіраторних інфекцій), грибків. У розчині сурфаніуса інструменти замочують на 15 хв. Засіб має бути яскраво-зеленого кольору. Якщо колір блідий, це означає, що термін придатності закінчився або його розвели водою.
Після цього інструменти обов'язково треба промити проточною водою. Після промивання їх викладають на серветки до повного висихання, і тільки після цього поміщають в одноразовий крафт-пакет, який запечатується, а майстри підписують його.
У салоні краси захисти себе сам
У салоні краси захисти себе сам

2 рівень. Крафт-пакет поміщається на годину при 180 градусах у жаро-шафу. Крафт-пакет показує, чи дійсно інструмент пройшов обробку. Кружечок на ньому з яскраво-рожевого має стати блідо-рожевим. Майстри в обов'язковому порядку повинні вести журнал обробки інструменту.

3 рівень: стерилізаця.Крафт-пакет, який пройшов обробку, відкривається безпосередньо перед процедурою. Майстер викладає інструмент на одноразову серветку і обробляє дезинфікуючим засобом «Бациллол».

Майстри обов'язково повинні працювати в масках і одноразових рукавичках, які обробляють бактерицидним засобом «Септаль». Також ним оброблюють руки клієнта. У кожного майстра має бути 3-4 набору інструментів.

У ванночки для манікюру обов'язково кладуть одноразовий пакет. Якщо манікюр чи педикюр апаратний, насадки обробляються в ультразвуковому стерилізаторі. При педикюрі рекомендується використовувати для обробки ніг антисептик «Кутасепт». Це високоефективний засіб, який гарантує оптимальний захист, не подразнючи шкіру.

Гель-лак не зашкодить
Є твердження, що гель-лак пошкоджує нігті і навіть призводить до захворювання грибком. Це не так. Інфекція може бути занесена при неправильній або недостатній стерилізації інструментів і робочої поверхні. Якщо на інфіковану нігтьову пластину нанести лак, інфекція розвиватиметься і пошкоджуватиме нігті. Крім того, необхідно знати, як правильно знімати гель-лак. Є майстри, які знімають його пилкою, пошкоджуючи нігтьову пластину. Майстер повинен проконсультувати клієнта про те, якими інструментами він користується, що саме збирається робити, в якій послідовності.
Бувають випадки, коли клієнт приходить із грибком на нігтях. У таких випадках ми відмовляємо йому у послугах»

Наростити вії — непросто
«Проблеми з нарощуванням вій виникають у декількох випадках: майстер використовує дешевий клей, не дотримується правил його зберігання; не враховує особливості клієнта. Наприклад, у дівчини власні вії тонкі і слабкі, які не витримають великої кількості штучних. Хороший майстер обов'язково пояснить клієнту усі нюанси процедури і попередить про можливі ризики. Також він повинен з'ясувати, чи немає у людини схильності до алергії. У такому випадку можна використовувати лише гіпоалергенний клей. Під час проведення процедури в приміщенні повинна бути певна температура і ступінь вологості — це можливо тільки в умовах сучасного салону, а не майстрів на дому.


Наталія ДОЛИНА

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Календар публікацій
«    Жовтень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031