
В історії відновлення української державності особливе місце займає 22 січня 1919 року - день проголошення Акту Злуки між Українською Народною Республікою та Західноукраїнською Народною Республікою. Цього знакового дня українська нація об’єдналася в одну державу. І хоча та держава, попри героїзм її воїнів, не змогла вистояти проти навали більшовицьких окупантів, пам’ять про ті події завжди спонукала українську націю боротися за свою свободу і незалежність.
20 січня в Будинку культури за участі представників громадськості, працівників освітньої та культурної галузей відбувся круглий стіл на тему: «Ідея соборності як провідний мотив боротьби за незалежність нашої держави та єдності народу».

Ведучі – Людмила Базікалова та Алла Єрмолова насамперед запросили усіх до спільного виконання гімну України разом з викладачами музичної школи Даною Григор’євою (вокал) та Ельмаром Усубовим (гітара).
Міський голова Анатолій Федорчук закликав берегти ідеали борців за Незалежність України і долучати молодь до розбудови державності. Заступник міського голови з гуманітарних питань Людмила Пасенко відзначила важливість присутності на заході вчителів історії, які донесуть важливу інформацію учням. З доповідями про історичні події проголошення Соборності України 19 січня 1919 року та Української революції 1917-1921 років виступили старший науковий працівник музею Ярослав Костін, методист міського методичного кабінету управління освіти та науки Алла Мельник та вчитель-методист ЗОШ № 6, голова методичного об’єднання вчителів історії міста Валентина Городько.
Слід зауважити: окрім історичного слова на заході була присутня і душа. Фантазію за мотивами українських народних пісень виконала викладач по класу бандури Надія Тіщенко, а поетичну композицію в яскравому виконанні представили вихованці дитячої театральної студії Муніципального театру сестри Калініченко. Завершився круглий стіл вражаючими поетичними виступами поетів-піснярів: депутата міської ради Валерія Мартишка та громадського діяча Михайла Боярка.

коментарі