Бориспiль
C

Головні новини

Вітчизняна кінематографія «лаврувала» бориспільського кота і його тінь


Вітчизняна кінематографія «лаврувала» бориспільського кота і його тінь

фото з домашнього архіву Анни Мадзігон

У кінотеатрі «Старт» (м.Київ) відбулася дитяча програма «Кіно і діти» ІІ Всеукраїнського кіномедіафестивалю для молоді «Кіномаршрут», до участі у якому було надіслано понад 60 робіт фахових дитячих анімаційних студій зі всієї України. Поряд з ними у шорт-лист фестивалю також увійшла одноосібна робота початківця, аніматора-самоучки — нашої землячки, жительки Борисполя, 12-річної Анни Мадзігон. Мультфільм називається «Тінь проти кошеняти».

— Почавши творити нещодавно, до участі у конкурсі Анна надіслала аж три мультфільми, — розповідає Наталя Уварова, сценарист, драматург, одна зі співорганізаторів «Кіномаршруту» і «Кіноскрипту». — Один із них журі фестивалю високо оцінило іще на «Кіномаршруті» у Жовкві. І хоча оцінки були непогані, робота не виборола ніякого місця, тому автоматично перейшла у дитячу програму, де в результаті її було відзначено спеціальною відзнакою. Звичайно, це не «Оскар», але ж і дитина, хай і дуже старанно, проте наразі тільки вчиться. Узагалі, наше завдання, як ви розумієте, всіляко підтримувати талановитих творчих дітей, бо навіть спеціальна відзнака однозначно буде додатковим стимулом до подальшого розвитку умінь і навичок.

Як з’ясувала кореспондентська група газети «Вісті», талановита бориспілька дуже серйозно ставиться до свого хобі: на малювання мультиків використовує будь-яку вільну від навчання та обов’язкових домашніх справ хвилинку. Вона також має на Youtube свій канал, де викладає власні відеороботи. Як зауважила мама Ганна, коментуючи кореспонденту газети приємний факт відзнаки доньки, у переспективі Анна бачить себе тільки мультиплікатором.
— Серед учасників, чиї роботи були виконані в класичній техніці (графічна та пластилінова анімація), вона виявилась єдиною, що малювала свої творіння на графічному планшеті, — розказує мама Анни Мадзігон. — Вже найближчим часом, як сказала, їй було б цікаво спробувати себе у створенні мультиків у форматі 3D. До речі, що знаково, учасники, чиї роботи зайняли I-III місця, частіше є колективними, а тому не є новиною, що у їхньому створенні, окрім спільних зусиль чималої кількості самих дітей, також взяли участь і їхні педагоги. Моя ж донька, характеризуючись особливою старанністю, всю цю копітку роботу, зачиняючись у кімнаті, виконує абсолютно сама... Ми з чоловіком, коли спостерігаємо таку серйозну зацікавленість, із задоволенням фінансуємо купівлю того чи іншого необхідного їй у роботі девайса. І, вважаємо, що всі батьки мають так чи інакше реагувати на таланти своїх дітей, розвивати їх.

— Дитячі кінофестивалі сьогодні дуже необхідні, — коментує засновниця та співорганізатор фестивалю Олеся Новосад. — Їх не так багато в Україні. Можливо, дитяче кіно та анімація не охопить масового глядача, але для багатьох така творчість — дійсно відкриття. Насправді, якщо зануритись у цей світ, то він уже не відпускає. Це не тільки пізнання і розуміння дитячого світогляду, різного ментально, але такого щирого і наївного, це насамперед вироблення знань і навичок у сприйнятті екранного мистецтва, а отже, закладення важливих напрямків та основ медіакультури, яких потребує сучасна освіта.

Валентина ОЛІЙНИК

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: