Бориспiль
C

Головні новини

«Боривітер» приймав юних патріотів з усієї України


«Боривітер» приймав юних патріотів з усієї України
На території Бориспільського професійного ліцею 3-5 лютого пройшли змагання між учасниками військово-патріотичних клубів з усієї України на кубок «Боривітру».

«Боривітер» — військово-патріотичне і спортивно-туристичне об’єднання на базі ліцею — було створено у червні 2014 року. Мета — розвиток військово-патріотичного виховання та пропаганда здорового способу життя. У клубі займаються близько 25 учнів, які вивчають військову топографію, історію Збройних сил України, стрілецьку зброю, рукопашний бій. Керівник клубу — Євгеній Володимирович Ломако.
«Боривітер» приймав юних патріотів з усієї України
Крім «Боривітру», Бориспільщину представляли клуб військової справи «Спотер» та команда Рогозівської загальноосвітньої школи. Всього у змаганнях взяли участь одинадцять команд і майже сто учасників. У програмі демонструвалося виіння збирати і розбирати АК-47, спорядження магазину, стрільба з пневматичної зброї, метання ножів, снайперська підготовка, фізична підготовка, військово-пожежна підготовка, метання гранат, саперна справа і медична підготовка у співпраці з Червоним Хрестом.
«Боривітер» приймав юних патріотів з усієї України
Результати змагань наступні: переміг спортивний клуб імені Героїв Крут з Макарова Житомирської області, ІІ місце зайняла первинна організація Клуб юних десантників «Гвардія» при Товаристві сприяння оборони м.Хорол, ІІІ місце виборов «Боривітер».

Керівник «Боривітру» Євгеній Ломако розповідає про діяльність клубу:
— У своїй роботі я не винаходжу велосипед — головним завданням є пошук підходящих змагань і цілеспрямована підготовка до них. Наприклад, недавно ми брали участь у змаганнях в Полтаві, де в програмі є збірка та розбірка парашута. У нас його не було. Союз десантників подарував нам парашут, ми знайшли інструктора, підготувалися і добре виступили.


Ми займаємося загальновійськовою підготовкою, знайомимо дітей зі службою у сучасній українській армії. Я хочу, щоб діяльність клубу була схожою на принципи ГТО на патріотичній основі і на основі сучасних українських реалій. Тобто — підготовка до життя і різних випадків у ньому. Важливо розуміти, що ні я, ні жоден інструктор не готуємо дітей «на фронт». Кілька наших випускників підписали контракти і я за них переживаю не менше, ніж за своїх власних дітей. Ми готуємо учнів до реального життя, щоб хлопці стали чоловіками і опорою майбутньої сім’ї, щоб уміли постояти за себе і вижити у складних умовах.

У нас у клубі є одна дівчина — це Дарія Дебеляк з Воронькова. Вона активістка, співає гарно. Лідер команди — Сергій Мельник, він був командиром на цих змаганнях. У цьому році випускається Олег Лупан, якого команді буде не вистачати. Керівництво ліцею усіляко нас підтримує і допомагає, це стосується і щоденної роботи, і участі у змаганнях.

Мирослава Горбунова з команди Клуб юних десантників «Гвардія» з Полтави:
— Я навчаюся в училищі на кухаря-кондитера. Наш клуб «Гвардія» для тих, хто хоче займатися спортом і вести активний спосіб життя у патріотичному дусі. Я тут уже три роки — привела мене мама. Спочатку особливого бажання в мене не було, Але згодом сподобалося — я люблю походи, спорт і веселе спілкування, цікаво було стрибнути з парашутом. Ми займаємося три рази на тиждень по дві години під керівництвом інструктора В’ячеслава Степановича Кургана. В нашому клубі п’ять дівчат і двадцять хлопців. Увага приділяється як теорії, так і фізичній підготовці».


Сергій КРУЧИНІН, фото автора та Олександра ПОГРЕБНЯКА

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: