Бориспiль
C

Головні новини

«Нитка життя»: у пам’яті й на папері


«Нитка життя»: у пам’яті й на папері
178 років тому на нашій землі народилася людина, яка присвятила своє життя відродженню та збереженню національної духовної спадщини нашої країни — Павло Чубинський, рядки якого «Ще не вмерли України ні слава, ні воля» обезсмертили його навіки.

Річницю від дня народження збирача духовних скарбів у Борисполі відзначили, як завжди, помпезно. Традиційно поклали квіти до могили Павла Чубинського, що на Книшовому меморіальному парковому комплексі, та до його погруддя у центрі міста. Цього року до делегації виконавчого комітету долучилися начальник управління культури, національностей та релігій КОДА Ігор Подолянець та представники культурної сфери Київщини.

Концертна програма розпочалася з презентації книги «Нитка життя: зі спадщини Павла Чубинського», над якою протягом п’яти років працювали авторитетні особистості не лише з Борисполя, а й з Інституту філології Київського національного університету ім. Т. Шевченка, Інституту мовознавства ім. О.О.Потебні Національної академії наук України, спеціалізованої друкарні «Бланк-Прес», музею імені Івана Гончара. Творці видання запевняють: воно має повне право стати посібником з української традиційної культури. Першою примірник «щойнонадрукованого скарбу» отримала Світлана Крупчак, автор ідеї та концепції проекту. Жінка впевнена у тому, що це унікальне подарункове видання цінне не лише в естетичному сенсі, а й у практичності. Всі вміщені факти не знайдеш в Інтернеті.

Свою творчість дарував бориспільцям відомий в Україні й за її межами київський ансамбль української музики «Дніпро». Артисти підкорили публіку мелодійним передзвоном цимбалів, чарівними звуками скрипок, сопілок, контрабаса. Разом із глядачами віртуози заспівали національний славень і розгорнули рушник національної єдності України.

Ольга ОГНЯНИК, фото автора

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: