
Нещодавно у Палаці спорту в столиці відбувся масштабний танцювальный фестиваль «BATTLE SCHOOL HIP HAP SERIES 2017», куди з’їхалися світові зірки брейкингу і хіп-хопу, аби продемонструвати свій рівень і позмагатися за призовий фонд — 100 тисяч гривень.
Хоча наша місцева бориспільська команда «RebornClan» на цьому заході не отримала лаврів, те, що вони все ж гідно позмагалися серед колег німців, американців, японців, бельгійців, нідерландців і французів, стимулюватиме їх працювати старанніше і наполегливіше. І навіть не вдвічі-тричі більше, а в рази!
— Фізично в нас не було того часу, який був потрібен на підготовку до такої великої події,—прокоментував тренер команди Ігор Січкар. — Але це надзвичайно важливий досвід для моїх 13 вихованців, що взяли участь у чемпіонаті. Адже побачити, як проходять не міські чи всеукраїнські чемпіонати, а саме чемпіонати світуз цього напрямку за участю зірок із різних країн знаководля їхнього розвитку.
Як з’ясувалося, брейк-данс у Борисполі існує не один рік. Сьогодні школа проводить заняття на базі клубу спортивного бального танцю ExcellentDance що на третьому поверсі ТЦ «МіксМолл». І це сьогодні у нинішніх майже 50 вихованців школи є прописаний план занять на рік, поділ на групи і, звісно, професійний танцювальний зал. Колись, усе було геть по-іншому.
— Я сам почав цим займатися у 2004 році, — пригадує Ігор. — Тоді був інший рівень. Шкіл як таких не існувало. Навчались самі, переважно з відеоматеріалів, які тільки можна було дістати на той час. Ви ж розумієте, тоді не було популярного нині відеохостингуютуб. Та й Інтернет не особливо був. Ми просто їздили і спілкувалися з бі-боями інших міст, якось потроху організовувались невеликі групи,часом практикували наХрещатику... Але найчастіше займалисяу школах на поверхах. І взагалі танцювали скрізь, де тільки знаходили місце.
З часом рівень брейк-дансу ріс. Ті з нас, хто займаючись брейкингом,отримувавпевні травми із-за відсутності знать технікитанцю, вже знали, як треба робити правильно. Отже, почалиформувати власні школи, де дійсно могли навчити, показувати на власному прикладі, як і що.
— А коли і за яких обставин тренерська діяльність почалася у вас?
—Це був 2011 рік. Керівник колективу«LeaderDance» Сніжана Виноградна, дуже на той час відомого в Україні, хотіла, аби і в Борисполі викладали брейк-данс. І от вона запросила мене до себе, набрала вже навіть групу...Зізнаюся, тоді не уявляв себе тренером, але вирішив спробувати. Кілька років пішло на те, аби з нашого примітивного тоді гурту сформувався повноцінний колектив, із нормальним мистецьким рівнем. Чимало ми кидались по різних залах, з приміщенням часто були негаразди... І все ж, потроху почали брати участь у змаганнях, отримували нагороди.
— А що можете сказати про підготовку самого чемпіонату світу у Києві?
—Це була масштабна подія, — коментує тренер команди. — Наприклад, лише у дитячій номінації було понад 200 учасників... Попередні відбори судді зробили по одному раунду. За їхніми результатамидо фінальної частини було відібрано лише вісім учасників, які й виступили на сцені концерт холу. І хоча ми у вісімку не потрапили, ця участь для нас є великим досвідом. А переможцем у категорії «брейкинг» ставукраїнець, який виступав під псевдонімом Gimnast (Денис Семенихін, Запоріжжя). А кращим хіп-хопером було визнано німецького бі-боя під ніком P-Dog (Патрик).
До теми
Бориспільська команда «RebornClan» брала участь у багатьох змаганнях, отримувала нагороди.Ось, наприклад, деякі з них:
Yellowbattle 2016 (Київ, 1х1 I місце bboyRoach (Головко Владислав).
Yellowbattle 2017 (Київ, 1х1 II-е місцеbboyJumper (Назаров Матвій).
BatloValka 2017 (Чернігів, 1х1 III місце bboy DM (Манько Денис).
Соковижималка StreetJam 2017 (Бориспіль 2х2 I-e місце bboyKeepItReal (СухачовКіріл) &bboyKarterio (м. Київ), II місце bboyRoach (Головко Влад) &bboy DM (Манько Денис), III місце bboyGismo (Заболотний Вова) &bboyCast (Бондар Костя).
Валентина ОЛІЙНИК, фото з архіву ReborNClaNBreakDancEschool
комментариев