Бориспiль
C

Головні новини

Hib-інфекція. Вакцинація як засіб профілактики


Гемофільна інфекція — гостра інфекційна хвороба, збудником якої є гемофільна паличка Haemophilus influenzae типу b (Hib-інфекція). Гемофільна інфекція характеризується переважним ураженням органів дихання, центральної нервової системи та розвитком гнійних вогнищ у різних органах. Заразитися можна лише від хворої людини. Передається паличка повітряно-крапельним шляхом, проте у маленьких дітей шлях передачі може бути контактним. Збудник інфекції локалізується на слизовій оболонці верхніх дихальних шляхів. Найчастіше хворіють діти віком від 6 міс. до 4 років. Рідше хворіють новонароджені, діти більш старшого віку і дорослі. Hib-інфекція може бути причиною гнійних менінгітів, тяжкої пневмонії, септицемії. Майже всі тяжкі форми цієї інфекції реєструються у дітей до 5 років, і з них 60% — це діти віком до 1 року.
Найбільш ефективний метод у боротьбі з Hib-інфекцією — вакцинація. Імунопрофілактика існує вже понад 200 років, і за цей час людство нічого більш ефективного у боротьбі з інфекційними хворобами не винайшло. Завдяки вакцинації зникли натуральна віспа, багато територій очистилися від циркуляції дикого вірусу поліомієліту, у Західній півкулі не циркулює вірус кору. З 2006 року до Календаря щеплень введено вакцинацію проти Hib-інфекції.
На сучасному етапі застосовують кон’юговані Hib-вакцини. Основною перевагою їх є здатність значно посилювати імунну відповідь у дітей молодшого віку, в тому числі першого року життя. Згідно з Календарем профілактичних щеплень в Україні вакцинацію проти Hib-інфекції з 2014 року здійснюють у віці 2, 4, 12 місяців.
Моніторинг ефективності Hib- вакцинації показав зниження ризику тяжких «рентгенологічно підтверджених» пневмоній на 46,6%, і смертності від інвазивних інфекцій (пневмонія, менінгіт, септицемія) у дітей 1 року життя майже у 2 рази. Не варто недооцінювати важливість вакцинації, оскільки вона забезпечує захист від гемофільної інфекції, паличка якої може тривалий час перебувати в організмі людини, не даючи знати про себе.

КНП «Бориспільський МЦПМСД», лікар-педіатр вищої категорії Зубкова М.І.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: