Бориспiль
C

Головні новини

АКБ для автомобілів — різновиди та основні експлуатаційні характеристики


Акумуляторна батарея виконує в автомобілі безліч функцій. Крім запуску двигуна, вона виступає у якості стабілізатора напруги автомобільної електромережі та забезпечує електроенергією всі бортові системи.

Види АКБ

Переважна більшість автомобільних акумуляторних батарей мають свинцеві пластини та використовують кислоту у якості електроліту. Незважаючи на велику шкоду для навколишнього середовища, конструктори вимушені піти на такий крок. Адже на даний момент тільки таке поєднання може забезпечити необхідну силу струму, щоб прокрутити колінвал автомобіля при запуску. Для підвищення основних експлуатаційних характеристик акумуляторів до свинцевих пластин додають різні хімічні сполуки. Саме по їх типу класифікують АКБ для авто:

  • Сурм'янисті. На сьогодні це досить розповсюджений, але морально застарілий вид автомобільних акумуляторних батарей. В склад пластин входить понад 5% сурми.
  • Малосурм'янисті. В складі свинцевих пластин менше 5% сурми. Поступово такі батареї витісняють сурм'янисті аналоги з обігу.
  • Кальцієві — характеризуються низьким рівнем википання електроліту та зменшеним показником саморозряду батареї. У порівнянні із сурм'яними аналогами на 70%.
  • Гібридні — використовується для позитивно заряджених пластин малосурм'яний свинець, а для негативних кальцієвий.
  • Гелеві — зустрічаються досить рідко і відрізняються тим, що в них застосовується гелеподібний електроліт. Це дозволяє значно зменшити його тікучість.

Основні робочі характеристики

Робочі параметри акумулятора визначаються наступними характеристиками:

  • Ємність — кількість електроенергії, що здатна віддати батарея при повній розрядці. Вимірюється в ампер-годинах, наприклад, АКБ 90 а ч. Це основний параметр , за яким відбувається вибір акумуляторної батареї для автомобіля;
  • Пусковий струм — показник напруги, що зберігся у батареї після того, як АКБ був охолоджений та віддавав пусковий струм на протязі 30 сек. Показник має становити не менше ніж 8,4 В.
  • Електрорушійна сила — напруга на вихідних клемах акумуляторної батареї. Вимірюється, коли до АКБ не підключені системи та прилади споживання.
  • Внутрішній опір — комплексний параметр що складається з суми опорів всіх внутрішніх складових акумулятора: електродів, електроліту, сепараторів і т. і.
  • Саморозряд батареї — процес зменшення ємності батареї під дією окислювальних процесів, що постійно відбуваються з електродами.

Слід відмітити, що при виборі АКБ слід звертати увагу на термін зберігання пристрою у сухозарядженому стані та термін експлуатації.

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: