Бориспiль
C

Головні новини

А що ж може Переяслав-Хмельницький показати західному туристу?


А що ж може Переяслав-Хмельницький показати західному туристу?

Нещодавно телеканал CNN вніс Переяслав-Хмельницький до топ-11 туристичних місць в Україні. Чи виправдає Переяслав довіру поважного телеканалу світу?

Цікаво, що в цьому рейтингу Київщину презентував тільки Переяслав. Ясна річ, що визнання нашого міста таким авторитетним у світі виданням — це подія значна. Проте, навряд чи владі Київської області, а тим більше Переяслава, варто з цього приводу дуже тішитися. Цього мало, що в області є чимало міст, привабливих для туристів. Головною темою для роздумів та визначення напрямків подальшої роботи є запитання: а що ж може Переяслав показати вибагливому західному туристу?
А що ж може Переяслав-Хмельницький показати західному туристу?

Знаменитий Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав», зокрема, Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини? Безумовно. Тим більше, що він знаходиться всього за 90 км від столиці та 50 км від міжнародного аеропорту. А що ще? Мальовничу природу з трьома нечищеними річками та екологічно небезпечним лісовим озером? Зарослі береги Дніпра з необлаштованим пляжем та елітними маєтками в охоронній зоні дамби? Стихійні сміттєзвалища та купи сміття біля контейнерів? Невідремонтовані дороги?

Чи є в Переяславі туристична інфраструктура? Немає. Подорожнім, які зацікавляться інформацією CNN, не буде де переночувати, бо наші готелі не розраховані на значну кількість мандрівників. Та й поїсти, будемо відверті, не дуже є де. Тобто, харчових закладів достатньо, проте рівень явно не дотягує до міжнародного. Вже не кажу про відсутність розважальних закладів, мережі громадських туалетів та вказівників навіть українською мовою. Тож люди, які приїжджають до наших музеїв на один день, називаються не туристами, а екскурсантами. Турист — це той, хто переночував і залишив тут свої гроші.

Про необхідність зробити Переяслав туристичною Меккою владці кажуть уже не один десяток років. Особливо перед виборами. Однак далі розмов справа не рухається. Місто навіть не має Стратегічного плану розвитку, в якому туристична галузь була б визнана пріоритетною. Замість роботи над таким планом нинішня міська влада кидається з одних крайнощів у інші. То допускає організацію в місті цеху із вторинної переробки алюмінію, який вдається закрити тільки після блокування його активістами, то дозволяє в обхід волі депутатів будівництво ТЕЦ на дровах, яке громадськість зупинити поки що не може.
А що ж може Переяслав-Хмельницький показати західному туристу?

Топ-11 від CNN — серйозна відзнака, яка вимагає відповідального ставлення до перспектив міста як влади, так і самих жителів. Та ми й без CNN повинні любити свій Переяслав. І робити його кращим. Це очевидні речі, які поки що чомусь недоступні владі та значній частині містян.

Подорожнім, які зацікавляться інформацією CNN, не буде де переночувати, бо наші готелі не розраховані на значну кількість мандрівників.

Олександр МАТВІЄНКО

Місто-легенда
За рейтингами журналу «Фокус», Переяслав-Хмельницький — найбільш екологічно чисте місто України. Як виявляється, у населеному пункті на одного мешканця припадає майже 30 квадратних метрів зелених насаджень. Саме тому за екологічний стан місто отримало найвищу оцінку — 50 балів. Для порівняння: Київ, який ще декілька десятків років тому називали одним із найзеленіших міст Європи, отримав лише 4 бали.

Лариса ГРОМАДСЬКА

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: