Бориспiль
C

Головні новини

Чому ціни на автогаз в Україні побили рекорди


Чому ціни на автогаз в Україні побили рекорди

Розмірні ціни на сжижений газ в багатьох мережах АЗС за останні дні (з 19 по 21 серпня) зросли до рекордної величини - майже 15 гривень за літр і в подальшому можуть продовжувати своє зростання.

Про це кореспонденту УНІАН повідомив аналітик консалтингової компанії UPECO, що спеціалізується на енергоносіях, Александр Сиренко.

За даними UPECO, 21 серпня автогаз подорожчав по порівнянні з 18 серпня на 1-2 гривні - до 14,99 гривні за літр у таких автозаправних мережах, як ОККО, WOG, "Параллель", "РУР Груп" та "ЗапорожОилГруп". Также паливо подорожчало в мережах АЗС КЛО (до 14,94 гривні за літр), SOCAR (14,49 гривні за літр), Shell (14,59 гривні за літр), "БРСМ-Нафта" (14,29 гривні за літр) І др.

Як зазначив Сиренко, такий ріст цін обумовлений високим рівнем споживання газу, дефіцитом його поставок, а також нехваткою потужностей для зберігання палива.Справи розвиваються дуже динамічно, виник сезонний ріст споживання зрідженого газу, а також дефіцит палива на ринку. Не встигають за зростанням попиту, наприклад, імпортні поставки, 70% яких сьогодні здійснюються з Росії.

Також на ринку не вистачає потужностей для зберігання, імпортованого чи виробленого газу. При обсязі всього ринку в 140 тисяч тонн на місяць, обсяг можливого зберігання становить усього 35-40 тисяч тонн на місяць ", - сказав експерт, додавши, що через малу кількість баз зберігання" ринок змушений працювати з коліс ", тобто привозити і продавати паливо відразу на АЗС.

За словами експерта, ще однією підставою для зростання цін стало бажання трейдерів не допустити на АЗС відсутності палива. "Зараз у операторів завдання - знизити ажіотаж, в тому числі високою ціною, і не допустити" сухих "заправок" , - зазначив Сіренко, додавши, що цей же фактор може залишатися пріоритетним і викликати подальше зростання цін.

При цьому він повідомив, що, збільшившись до 15 гривень за літр, ціна на автогаз досягла позначки 60% від ціни на бензин марки А-95, що є сигналом для тих, хто роздумує встановлювати на свій автомобіль газобалонне обладнання і таким чином переходити на скраплений газ.

"Через зростання цін, газ поступово втрачає свою привабливість, як альтернатива бензину", - сказав Сіренко.

Як повідомляв УНІАН, за даними UPECO, в 2016 році обсяг українського ринку скрапленого газу (пропан-бутану ) виріс на 32,2% - до 1,4 7 мільйона тонн. Також автогаз збільшив свою частку в загальному балансі світлих нафтопродуктів з 13% до 15,3%. При цьому з 2010 по 2016 рік частка імпортних поставок зросла з 22,4% до 72,9%. Однією з причин зростання споживання автогазу були його низька вартість в порівнянні з бензином.

Джерело: УНІАН

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: