Бориспiль
C

Головні новини

Розвідка США прогнозує «похмуре майбутнє» для всього світу


Розвідка США прогнозує «похмуре майбутнє» для всього світу
Ризик міжнародних та внутрішніх конфліктів по всьому світу зросте у майбутні п’ять років до рівня, небаченого з часів Холодної війни, і світ пірне у «темні та складні» часи. Про це заявляє розвідка США, передає Reuters.

У документі, що містить оцінки наукових експертів, проаналізовано світові тенденції у сфері політики, економіки, технологій від нинішнього часу і до 2035 року.

«Ці тенденції призведуть до ускладнення державного управління та співробітництва у безпрецедентному темпі і змінять природу влади фундаментальними перетвореннями глобального контексту», — йдеться у щоквартальному дослідженні Ради національної розвідки США.

Документ, опублікований менш ніж за два тижні до початку каденції новообраного президента Дональда Трампа, окреслив фактори, що призведуть до «темного і складного майбутнього», самовпевненості Росії та Китаю, регіональних конфліктів, тероризму, зростання нерівності доходів, кліматичних змін та сповільнення економічного росту.

Дослідження обходить аналіз політики США, проте підкреслює, що Трамп зітнеться з комплексними ускладненнями на шляху до реалізації своїх обіцянок про дружбу з Росією, торгівельні змагання з Китаєм, повернення виробництва до Америки і перемогу над тероризмом.

Зазначається, що загроза тероризму в майбутні роки стрімко зросте у вигляді малих груп та індивідуальних діях окремих людей.

Дослідження попереджає про зростання волі Китаю та Росії у сперечанні з США через послаблення міжнародного права і його інструментів із попередження та припинення конфліктів. Ці суперечки не дійдуть до відкритого протистояння і «будуть стояти на порозі гарячої війни», проте нестимуть у собі серйозні ризики через помилки та прорахунки.

«Самовпевненість у тому, що груба сила зможе стримувати зростання конфліктів, лише посилить ризики відкритої війни до рівня, небачуваного з часів Холодної війни», — йдеться у дослідженні.

Оскільки є можливість уникнути реальної війни, світ розділиться на сфери впливу за показниками цінностей та інтересів лідируючих держав.

Документ також переконує, що глобалізація та технологічне зростання призвели до збагачення багатих і зубожіння бідних, а також витіснили середні прошарки західних суспільств. Ці тенденції, а також найбільші міграційні хвилі за останні 70 років, посилили націоналістичні та анти-елітарні настрої у світі.

hromadske

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: