Бориспiль
C

Головні новини

«Рошен» зобов’язання виконав. Слово за депутатами


«Рошен» зобов’язання виконав. Слово за депутатами

Подальша співпраця корпорації «Рошен» із Борисполем залежить від позиції депутатів на наступній сесії Бориспільської міської ради, яка відбудеться 20 листопада 2018 року.

На сесію виноситься кілька питань «Бісквітного комплексу «Рошен», які пройшли попереднє обговорення. Якщо вони не будуть розглянуті адекватно, місто може втратити «Рошен», стверджують у керівництві комплексу.

«Рошен» випустив першу продукцію
«Рошен» зобов’язання виконав. Слово за депутатами

Директор ТОВ «БК «Рошен» Сергій Руденко розповів «Вістям», що підприємство на етапі технологічного запуску. Процес поки запускається періодично, щоб відпрацювати безперебійний режим роботи лінії. Набрані працівники на 1 зміну, переважно мешканці Борисполя. На Бісквітному комплексі «Рошені» нині працює 52 людини, через два роки планується розширення — до 500 працівників. Загалом кількість працівників має сягнути 1100.
Перша лінія випускатиме крекери. Технологічний запуск триває до трьохчотирьох тижнів. Потім буде початковий запуск виробництва. Із січня плануємо збільшити кількість бригад, щоб до лютого наступного року вийти на три зміни до випуску крекеру. Усе залежатеме від попиту на продукцію. Лінія виробництва крекеру здатна давати близько тонни печива за одну годину. У цьому році планується завершення монтажу другої лінії, яка виготовлятиме печиво "Есмеральда", добре знайоме покупцям. Поки його виробляє Вінниця, невдовзі випускатиме і Бориспіль. Крекер є нови для продукції Roshen.

Попередній директор ТОВ «БК «Рошен» Костянтин Півень представляє інтереси підприємства
Про питання, винесені на сесію
«Рошен» зобов’язання виконав. Слово за депутатами

— Ми рік звертаємося до депутатів Бориспільської міськради з проханням надати нам дозвіл на проведення експертно-грошової оцінки земельних ділянок, які знаходяться у прямій оренді «БК «Рошен», щоб потім викупити цю землю. Цей факт не впливає на можливість будуватися, працювати і випускати продукцію. Але важливо, щоб земля знаходилася у власності підприємства. Депутати поставили вимогу — завершити будівництво і розпочати випуск продукції. На сьогодні «Рошен» отримав свідоцтво про те, що збудований корпус є завершеним будівництвом і він офіційно введений в експлуатацію.
Ми отримали сертифікат і підприємство випускає першу продукцію.
Згідно технічних умов, ми виконали ремонт дороги на вулиці Привокзальна вартістю понад 15 млн грн, вулиці Героїв Крут (майже 20 млн грн) і каналу зливової каналізації (8,5 млн грн), які знаходяться за межами орендованої підприємством землі. Тепер звертаємося до депутатів, щоб прийняли ці об’єкти у комунальну власність і врахували вартість у пайовій участі.
Також на розгляд сесії виноситься підписання договору пайової участі у новій редакції, де буде коригування суми на рівні 10% від кошторисної вартості, з урахуванням витрат на об’єкти інфраструктури. І третє питання — це дозвіл на проведення експертно-грошової оцінки землі для викупу підприємством земельної ділянки, яку воно орендує. Депутати обіцяли, що, коли підприємство почне працювати, продадуть усі 5 земельних ділянок, які зараз знаходяться у прямій оренді підприємства.

Про оренду вартість землі
— Ми не піднімали питання про зменшення орендної ставки на землю, хоч і маємо на це право. У Борисполі орендна плата на землі промисловості складає 1,5% від нормативно-грошової оцінки. Ми мали б платити майже 70 тис. грн на місяць, тобто 850 тис. на рік, але платимо більше — близько 150 тис. грн. Раніше орендна плата складала 3%, у цьому році міська рада прийняла положення про 1,5% орендної плати для земель промисловості. Але договори у бік зменшення не переглядалися. Якщо підприємству знову відмовлять у продажу, будемо на початку року звертатися, щоб скористатися своїм правом.
Орієнтовна вартість ділянок, які хочемо викупити — близько 50 млн грн. Тоді платитимемо податок на землю у розмірі 1%.

Про очікування від депутатів
— Хочеться вірити, що міські обранці погодяться заключити адекватний договір пайової участі, приймуть на баланс міста об’єкти зовнішньої інфраструктури, які були записані у технічних умовах, і відповідно до діючого законодавства врахують їх у пайовій участі, тоді підприємство будуватиме другу чергу поряд, на цих же ділянках. Якщо місто виконає всі взяті на себе зобов’язання, то у підприємства не буде передумов, щоб не будуватися тут. Але якщо бориспільські депутати продовжуватимуть використовувати наші питання для незрозумілого піару і чинитиметься протидію продажу землі, виникнуть проблеми із підписанням адекватного договору пайової участі, корпорація розглядатиме питання, щоб піти у район і будувати інші корпуси виробництва через дорогу на землях району — тягнути комунікації не далеко.
Ймовірно, що тоді і підприємство зможе перереєструватися у районі.

Цифри і перспективи
— Зараз підприємство платить у місто податок на доходи фізичних осіб (офіційно працює 52 людини). Сума ПДФО складає 334 тис. грн. Через два роки сума складатиме 3-3,5 млн грн. Сказати, якою буде сума ПДФО коли введеться в експлуатацію друга черга, неможливо, але це буде суттєвий доход до міської казни. Хочеться продовжувати плідну співпрацю із містом Борисполем. Підприємство виконало і перевиконало усі взяті на себе зобов’язання. Уже заплатили наперед 30 млн грн пайової участі. Кошти були використані на користь громади. Чекаємо зустрічних кроків від депутатів міськради, від рішення яких залежить, чи буде розширюватися промислове виробництво у місті, чи збільшуватиметься надходження до міського бюджету, чи залишиться у місті
«Бісквітний комплекс «Рошен» — єдиний в Україні.

Бориспільський міський голова Анатолій Федорчук коментує дану ситуацію:
— Дехто свідомо чи несвідомо розпускає чутки у Борисполі, що там, де корпуси «Рошен», не печиво випікатиметься та виготовлятиметься борошно, а будуть випускатися корми для тварин, або говорять, що комплекс перепродали. Недостовірна інформація породжує недовіру до компанії. І депутати сумніваються, яке прийняти рішення.
Нещодавно відбулася зустріч із президентом корпорації «Рошен» В’ячеславом Москалевським, за участі керів-ництва ТОВ «БК «Рошен» Сергія Руденка та Костянтина Півня, де всі питанні були зняті. Я запросив лідерів політичних сил, які представлені у нашій міській раді, і вони отримали відповіді на всі поставлені питання.
Це був унікальний випадок в Україні, коли перед початком будівельних робіт компанія «Рошен» проявила ініціативу сплатити наперед 30 млн грн пайової участі. Із урахуванням інфляції, сьогодні ця сума була б утричі меншою. Міська влада має право заключати договір на менший відсоток пайової участі, але ми підготували з «Рошеном» додаткову угоду — на всі 10% від суми кошторисної вартості. У межах цих 10%, 30 млн грн склали частину пайової участі за першу чергу будівництва. Кошторисна вартість першої черги складає 667 млн 308 тис. 829 грн. Загальна сума пайової участі — 61 млн 700 тис. грн.
На сесії міської ради маємо прийняти на баланс громади відремонтовані дороги та канал зливової каналізації, на яких підприємство виконувало роботи відповідно до технічних умов. І суму вартості цих об’єктів ми повинні відняти від пайової участі. А їхня сумарна вартість — 44 млн 400 тис.
У підсумку підприємство уже заплатило на 13 млн грн більше. Тому ці кошти мають бути враховані при розрахунку пайової участі другої черги.
Додаткова угода про 10% пайової участі буде підписана після того, як депутати приймуть відповідні рішення.
Якщо говорити про нинішню вартість оренди землі для «Рошену», то я не маю інформації, щоб підприємство зверталося з цього приводу. Якщо буде таке звернення, ми приведемо вартість оренди у відповідність до положення.
Продавати землю громаді вигідно: ми отримуємо кошти і можемо їх вкласти в інфраструктуру, а компанія, яка ку-пує землю, платить 1% земельного податку.

Ірина КОСТЕНКО

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: