Бориспiль
C

Головні новини

Сільський вигляд Київського Шляху

Тротуар, бордюри та асфальтне покриття потребують оновлення.

У жовтні 2018 року (номер газети 41 (950) голова правління Бориспільського районного споживчого товариства Костянтин Струков поділився з «Вістями» ідеями створення позитивного іміджу міста, зокрема вул. Київський Шлях.

Пройшов майже рік, але ідеї так і лишилися на папері. Чому, дізнавалися «Вісті» за місяць до Дня міста.

Приміщення, де розташований ресторан (раніше «Альта», нині — «Центральний») та торговий центр, де знаходиться «Сільпо», належать районному споживчому товариству.

Вхідна зона до торгівельного центру, де супермаркет «Сільпо».

 

К.Струков повідомив, що надав до виконкому пропозицію щодо реконструкції міської території перед маркетом «Сільпо» з ескізами кількох варіантів вигляду площі. Повідомлялося, що пропозиції ніби узяли до розгляду у міськраді, про що є лист за підписом Миколи Корнійчука, першого заступника міського голови. За словами підприємця, до ідеї поставилися схвально,мали визначити, який із варіантів обрати. «Ймовірно, що у 2019 році зазнає перетворень частина території на вул. Київський Шлях», — висловив торік сподівання співрозмовник.
Однак цього так і не сталося. Площа перед «Сільпо» бажає кращого: тротуарна плитка повибивана й обшарпана. Паркан, східці, асфальт, де парковка авто, розмітка — усе потребує осучаснення.

Запропонований проект благоустрою перед будівлею, де розміщений супермаркет «Сільпо».

 

• Також Костянтин Струков нарікає, що проект реконструкції площі на вулиці Київський Шлях, 90 (так званої «лоховки»), який РайСТ презентувало у 2016 році, залишається нереалізованим.
Натомість на головній вулиці Борисполя збільшується кількість МАФів і реклами на фасадах громадських будівель у центрі міста, що аж ніяк не прикрашає його.

Предбачався громадський простір, але досі не склалося.

 

«Підприємці мають дбати про території, прилеглі до їхнього бізнесу»

Дмитро Гопанчук, заступник міського голови з будівельних питань, погоджується, що територія перед торгівельним центром, де «Сільпо», виглядає непривабливо, хоча земля належить місту.

«Пропозиції оновити площу вздовж «Сільпо» були на словах, але офіційного звернення з конкретними ідеями від власника будівлі — Бориспільського РайСТ — до міської ради не було, — коментує Д.Гопанчук. — Місто готове вкладати кошти в оновлення лише на основі державно-приватного партнерства, а не одноосібно, оскільки йдеться про ділянку перед комерційною будівлею, яка дає чималі прибутки власнику. Підприємці мають дбати про території, прилеглі до їхніх бізнесових об’єктів, згідно із затвердженими вимогами. Але, як бачимо,вони доволі пасивні в питаннях благоустрою».

Також Д.Гопанчук підтвердив, що новий МАФ поблизу «Сільпо» належить Бориспільському РайСТ, його встановили законно, але з порушеннями.

«На встановлення нового МАФу є рішення виконкому, дозволи, де підприємець зазначав розмір 4, 30 м на  1, 88 м, а насправді ларьок встановили більший. Тому питання вирішується», — заявив чиновник.

Щодо занедбаності «лоховки», то Дмитро Гопанчук нарікає, що це питання потребує комплексного підходу влади, громади і підприємців, але цього досягти поки що не вдається.

Нещодавно встановлений МАФ у центрі міста.

Заборонено, але не всім

Відомо, що діє затверджене рішенням сесії Бориспільської міської ради рішення про заборону встановлення МАФів на вулиці Київський Шлях. Однак, як бачимо, воно ігнорується, нові ларьки з’являються.

На засіданні постійної комісії з питань промисловості, будівництва, архітектури  та промислового розвитку 13 серпня присутні знову торкнулися  наболілого питання щодо МАФів.

«Я хотів би, щоб називалися прізвища тих людей, які порушують ці норми, щоб вони несли відповідальність за це. Щоб відповідали члени виконкому, які працюють у мерії і тому їм, виявляється, можна встановлювати ларьки. У цьому потрібно розбиратися. Як можна видавати рішення та погодження на МАФи, якщо є заборона на їх встановлення на центральній вулиці», — говорив Ярослав Годунок, секретар міської ради.

Голова комісії Володимир Шалімов закликав відділ архітектури та членів виконкому міськради не давати дозволів на хаотичне встановлення МАФів. Як негативний приклад навів скупчення ларьків на  розі вулиць Київський Шлях та Європейська, що звужує тротуар та порушує будівельні та протипожежні норми. Таких прикладів, погодилися на зібранні, у місті чимало, але будівельна комісія одноосібно на це впливати не може.

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: