Бориспiль
C

Головні новини

Створення стоматологічного центру в Борисполі


На сесійному засіданні Бориспільської міської ради 27 серпня прийняте рішення про створення комунального некомерційного підприємства «Бориспільський стоматологічний центр» Бориспільської міської ради та затверджено його статут. Нині готуються документи для держреєстрації підприємства, а в приміщенні стоматполіклініки — ремонт.

Історія питання. Стоматологічна поліклініка — підрозділ Бориспільської районної (тепер уже міськрайонної) лікарні, який фінансується через цей заклад. Приміщення стоматполіклініки на вулиці Київський Шлях, 24 є комунальною власністю міської громади та донедавна займало перший поверх п’ятиповерхівки, площа якого складала 1033 кв. м (598 кв. м основних приміщень і 435 — підсобних). Коли створювалося комунальне некомерційне підприємство «Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги», стоматологію потіснили і частину приміщення виділили під амбулаторію загальної практики — сімейної медицини №2 площею 310 кв. м. Амбулаторія після капремонту контрастувала із закладом-сусідом. За ремонт стоматології офіційний Бориспіль узявся в цьому році. На сесії 27 серпня виділено чергові 190 тис. грн. Роботи виконує Бориспільське управляюче мунiципальне комунальне пiдприємство-1 (колишній ЖЕК-1). 

Реалії та перспективи. У лівому крилі приміщення розташовані лікувальна стоматологія та ортодонтичне відділення з окремим входом (крайня частина лівого крила).

«Кошти для ремонту стоматологічної поліклініки на сесії 27 серпня виділялися втретє, — розповів Микола Корнійчук, перший заступник міського голови. — Наразі відремонтована вхідна група, вісім кабінетів і коридор, добудована реєстратура. Завершуються роботи у гардеробній.

Для оновлення ортодонтичного відділення потрібно виготовляти проектно-кошторисну документацію, проходити експертизу і тендер. У приміщеннях слід встановити нову вентиляційну систему, замінити інженерні мережі, електричні в тому числі (приміщення було здане в експлуатацію у 1988 році). Уже виділили 80 тис. грн на проектно-кошторисну документацію. Місто шукає проектантів».

Микола Корнійчук зазначив, що із 2020 року стоматполіклініка буде комунальним закладом і фінансуватиметься, у тому числі, з міського бюджету. У центрі залишаться платні послуги, які заклад надає сьогодні.

Також керівник підкреслив, що нині багато функцій держави передано місцевому самоврядуванню, у тому числі медицину та освіту. Уже порушується питання про підвищення заробітної плати медикам і вчителям за рахунок місцевих бюджетів.

За офіційними даними, отриманими на запит до виконавчого комітету Бориспільської міської ради, у лікувальному стоматологічному відділенні міста і району працює 86 осіб. Із них 23 сільських і 63 міських стоматологи. Окрім того, 21 особа працює в відділенні ортодонтії.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: