Бориспiль
C

Головні новини

Потрібна допомога. Софійка мріє ходити


14-річна Софія Шелудько із Борисполя — весела і життєрадісна комунікабельна дівчина. Незважаючи на свою недугу, радіє життю  і мріє встати з інвалідного візка. І в цьому їй треба допомогти.

Проблеми від народження

У Софійки Шелудько дитячий церебральний параліч (ДЦП). Діагноз підтвердили, коли їй виповнився рік. Батько, дізнавшись про хворобу доньки, пішов із родини. Усі його обов’язки обмежуються виплатою аліментів, хоча проживає він в Борисполі.

Мати, Оксана Шелудько, докладає титанічних зусиль, щоб Софійка почувалася краще. До 6 років дитині проводили курси лікування удома з реабілітологом, їздила Соня в різні реабілітаційні центри. Тоді, за рекомендацією ортопеда, їй вперше оперували ніжки. Дівчинка перенесла шість операцій, але очікуваного результату вони не дали. Якщо до втручання могла тримати спину, трохи ходити, ставлячи  ніжки навхрест, то нині вона в інвалідному візку. Мати Оксана продовжує боротьбу за її здоров’я.

Дівчинці зараз 14. Завдяки масажам обличчя та шиї дитина почала говорити. Занять із логопедом ще потребує, але говорить виразно. М’язи спини вдалося зміцнити реабілітаційними заняттями і тренуваннями. А з ніжками складнощі.

Потрібна операція

Надію на покращення дали у Харківському інституті патології хребта та суглобів ім. проф. М. І. Ситенка НАМН України, куди мати повезла доньку на обстеження. Хірург Геннадій Кікош констатував, що були допущені помилки як при оперативних втручаннях, так і під час післяопераційної реабілітації, але їх ще можна виправити. Сказав, що 14 років — оптимальний вік для цього. Потрібно ставити імпланти на тазостегнові суглоби,  коліна та стопи. Тазостегнові й колінні — тимчасові, які за 2,5 роки допоможуть вирівняти ноги, а на стопи залишаться на все життя. Після 15 років дитині не зможуть допомогти.

Вартість імплантів — 200 тис. грн, а оперативного втручання разом з лікуванням та реабілітацією — майже 100 тис. грн.

Світ не без добрих людей

Мама дівчинки не працює, бо доглядає за дочкою. Підтримують її батьки та рідні, але їхні можливості невеликі.

Пані Оксана звернулася за допомогою до депутата Бориспільської міської ради Ігоря Шалімова. «Я чула від людей, що Ігор Володимирович не відмовляє у допомозі, — розповідає жінка, — але не сподівалася, що він з теплотою і увагою поставиться до проблеми. Пообіцяв допомогти коштами від себе і допоміг оформити звернення до сесії міськради з проханням виділити матеріальну допомогу, щоб депутати відгукнулися, долучилися до збору коштів. Я дуже вдячна за таку підтримку.»

Чекає дива

Софійка навчається у 6 класі міського НВК «Гімназія Перспектива» дистанційно, але підтримує контакт із однокласниками. Вчителі кажуть, вона має хороші здібності до навчання, гарно запам’ятовує матеріал, любить ліпити з пластиліну, полімерної глини, кінетичного піску, хоча ліва ручка слухається погано.

Дівчина часто гуляє з мамою містом, відвідує Макдональдз, де відзначала Дні народження. Каже, що обожнює своїх улюбленців чіхуахуа Серафиму і таксу, якій ще не придумала ім’я. Згадує, що з однією таксою вона росла, бо ці собаки допомагають у реабілітації дітям із ДЦП. Софія вірить, що знайдуться добрі люди, які допоможуть їй звестися на ноги, щоб допомагати мамі по господарству. Вони з мамою чекають від рятівної операції дива.

Реквізити для допомоги

номер карти:

ПриватБанк

5168 7450 1774 9745

Мама Шелудько Оксана Олександрівна.

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: