Джерело. Інтерв’ю прем’єр-міністра Дениса Шмигаля виданню «РБК-Україна»
Деталі. Уряд не відпускатиме заробітчан, які повернулися в Україну через закриття кордонів у зв'язку зі спалахом COVID-19, назад на роботу до інших країн, навіть за умови, що ці держави спеціально для них послаблять карантинні обмеження та допомагатимуть із виїздом.
Дослівно. «Ми дуже хотіли, щоб люди з заробітків повернулися додому. І за період карантину в Україну повернулися близько 2 мільйонів наших громадян, які знаходилися на заробітках і приїхали через втрату роботи. Ми цих людей ідентифікуємо у якості надзвичайно кваліфікованої, навченої в Європі робочої сили, яка має високу продуктивність, хорошу технологічну, професійну підготовку. Це люди, які були б, напевно, корисними для розвитку економіки всередині держави. Тож, очевидно, треба їх зберегти».
Уряд створить нові робочі місця та вигідні умови кредитування
Пряма мова. «Ми говоримо про створення нових робочих місць, а, в другу чергу, паралельно, про те, що ми будемо кредитувати малий і середній бізнес під дуже вигідні умови. З мінімальною відсотковою ставкою на тривалий термін і з можливим відтермінуванням виплати тіла кредиту, щоб це був дійсно такий початковий кредит».
Називаємо цю програму «Новігроші» і зараз працюємо над нею і з Мінекономіки, і з банкірами. Також є декілька програм для підтримки і стимуляції вже існуючого бізнесу, щоб зберегти робочі місця. Тобто, для тих людей які повернулися з заробітків, які хочуть і можуть розпочати свою справу в Україні, ми й будемо створювати ці умови».
«В Україні повно роботи»
Дослівно. Денис Шмигаль: «Уже відомо про два випадки в Європі, коли роботодавці, а саме аграрії, організовували чартери, щоб перевозити робочу силу з інших країн. Але в нас фактично закритий кордон. Ми хочемо спробувати залишити людей в Україні, і докладемо для цього максимум зусиль. В Україні також повно роботи. … Перемовин про те, щоб вивезти кудись людей на роботи ми не вели й не ведемо. Ні на офіційному, ні на неофіційному рівні».
До теми. Із 1 березня Німеччина спростила правила працевлаштування для українців. Тепер громадяни України з дипломом або кваліфікацією та досвідом роботи, а також зі знанням мови можуть приїхати до Німеччини і протягом пів року шукати там роботу.
коментарі