Бориспiль
C

Головні новини

Бориспільська громадська рада при райдержадміністрації: оздоровлення, патронат, медицина, футбол


Бориспільська громадська рада при райдержадміністрації: оздоровлення, патронат, медицина, футбол

25 травня голова громадської ради при районній державній адміністрації Михайло Музика провів чергове засідання ради.

Долучилися до роботи 9 членів ради, доповідачі, представники громадськості. Серед запрошених — керівник апарату РДА Ірина Тур.

Учасники заходу розглянули чотири питання, включених до порядку денного: оздоровлення школярів в 2017 році, реорганізація медичних закладів в рамках реформи, робота районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, та шляхи розвитку фізичної культури і, зокрема, футболу в Бориспільському районі.

Про оздоровлення та літній відпочинок розповіла присутнім методист відділу освіти Валентина Мудровська. Вона повідомила, що з 1 червня поточного року і до кінця серпня планується оздоровити 4350 учнів шкільного віку, що складає 73% від всієї кількості дітей та 2355 дітей дошкільного віку, що складає 95%. В даний час кожна школа готує списки учнів, в першу чергу пільгових категорій, які бажають оздоровитись на морському узбережжі та в Карпатах.

До переліку оздоровчих таборів входять «Лісовий»(Тернопільська область), «Меркурій» (Запорізька область), «Аіст» (Одеська область), «Сонячний промінь» (Миколаївська область), «Шаян» (Закарпатська область).

Безкоштовно за межами області будуть оздоровлені діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти учасників АТО, загиблих та ранених в АТО, діти з малозабезпечених родин, які мають довідку з управління соціального захисту. Діти працівників соціальної сфери, обдаровані, відмінники навчання, учні, які перебувають на диспансерному обліку, мають можливість придбати путівку за 30%, решту коштів (70%), буде оплачено за рахунок бюджетних коштів.

Сесією Бориспільської районної ради виділено 1,5млн. грн. на оздоровлення за межами області. Ці кошти розділені між школами в залежності від кількості учнів.

У ході засідання виступила директор районного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді Наталія Михайленко. Керівник поінформувала про те, що з початку 2017 року змінено структуру та штат Центру. Відповідно до змін у законодавстві відмінена державна служба для працівників Центру. Оплата праці нараховується згідно з Єдиною тарифною сіткою розрядів та коефіцієнтів. Зменшилася кількість штатних посад. Всі працівники центру переведені на повний робочий день. Сьогодні працюють 6 фахівців із соціальної роботи в селах Глибоке, Іванків, Кучаків, Рогозів, Сошників, Старе.

Н.Михайленко нагадала про програму „Перспектива”, що діє на території району. В її рамках для проведення акцій та заходів у 2017 році виділено 42 тис гривень. Із них використано майже 16 тис грн для придбання текстилю та побутової хімії до свят 8-го березня та Дня Сім’ї для сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах, прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу.

Залучено спонсорських коштів на суму понад 9,5 тис грн. Допомога надана сім’ям з дітьми та особам, які опинились у складних життєвих обставинах, дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, молоді засудженої до альтернативних видів покарань та ВІЛ-інфікованим, дітям з обмеженими фізичними потребами, внутрішньо переміщеним сім’ям у вигляді: іграшок, гуманітарного одягу та взуття, продуктів харчування, посуду, гігієнічних засобів, обрізків тканини, канцелярського приладдя.

Від 16 березня 2017 року постановою Кабінету Міністрів України затверджено Порядок створення та діяльності сім’ї патронатного вихователя. За словами Наталії Михайленко, патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитино, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Відтак першочерговим завданням для Центру є пошук кандидатів на створення патронатної сім’ї. Перші кроки в цьому напрямі зроблені – розміщено повідомлення в газеті «Трудова слава», на сайті райдержадміністрації, її сторінці Facebook.

Про реалізацію державної політики у сфері фізичної культури і спорту, зокрема, футболу, доповів Володимир Дмитренко — начальник відділу молоді та спорту РДА. Він назвав футбол одним з найпопулярніших видів спорту в районі. Протягом року проводяться різноманітні футбольні змагання серед школярів: районний етап змагань «Футбольні надії Київщини», «Шкіряний м’яч», відкриті турніри серед груп тренерів ДЮСШ, традиційні районні турніри серед учнів 8-10 класів команд загально-навчальних закладів до Дня українського футболу та Свята останнього дзвоника, Кубок М. Стасюка.

Володимир Іванович розповів, що протягом 7 місяців — з квітня по жовтень — щорічно проводяться кубок та чемпіонат району з футболу серед команд сіл, організацій, спортивних і футбольних клубів та об’єднань громадян. В них беруть участь близько 20 команд у першій та вищій лігах. Організація вищезазначеного заходу покладається на Бориспільську районну федерацію футболу, яка була створена у 2006 році.

«Потреба в створенні федерації викликана складністю організації і проведення чемпіонату та його популярністю. Необхідністю залучення до структур федерації: виконавчого комітету, контрольно-дисциплінарної комісії та суддівського комітету фахівців з футболу з поглибленими знаннями в сфері футболу та всіх любителів гри. Спільному вирішенню проблем, пов’язаних з проведенням змагань», — пояснив В.Дмитренко.

Про стан реорганізації медичних закладів в Бориспільському районі під час проведення реформування системи охорони здоров'я доповіли головний лікар ЦРЛ Олександр Щур та головний лікар Бориспільського центру первинної медико-санітарної допомоги Денис Хурса. Фахівці наголосили на тому, що реформа потребує обговорення та доопрацювання. Адже її мета — покращити медичне обслуговування населенню.

Нагадаємо, раніше був створений Східний госпітальний округ з центром в м.Бровари та утворено Госпітальну раду. До її складу від М.Бориспіль увійшли Людмила Пасенко, Ілля Луців, Євген Черенок, від Бориспільського району — Олександр Щур, Анна Ільчишина. Основна функція госпітальної ради — сприяння у запровадженні медичної реформи, враховуючи потреби та інтереси громадськості.

За результатами громадської ради затверджено низку рішень. Михайло Музика акцентував на необхідності збільшити обсяг коштів для організації будівництва спортивних споруд та футбольних майданчиків. Начальнику відділу освіти Миколі Каськіву рекомендовано взяти під особистий контроль роботу літніх пришкільних таборів та забезпечення якісними продуктами харчування. Центру соціальних служб доручено активно проводити роботу щодо виявлення сімей, де здійснюється насильство над дітьми.

Наступне засідання громадської ради планується провести в серпні поточного року.

Олександра Шостак, прес-секретар Бориспільської РДА

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
[/banner_banner6]
Календар публікацій
«    Травень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031