Бориспiль
C

Головні новини

Освітянська конференція в Борисполі: пілотна спроба, уміння слухати та 10 новачків


Освітянська конференція в Борисполі: пілотна спроба, уміння слухати та 10 новачків

Як працювалося в минулому навчальному році, над якими питаннями доведеться трудитися в наступному і як сприймати потреби й виклики суспільства. Ці та інші питання обговорювалися на щорічній конференції педагогічних працівників Борисполя, яка зібрала в актовій залі НВК «Гімназія «Перспектива» команду вчителів, представників влади й активних учнів міста.

Треті в області
За рейтинговою оцінкою Департаменту освіти і науки щодо діяльності освітніх систем міст та районів Київської області за 2016 — 2017 роки, освітня галузь Борисполя займає третю сходинку серед міст Київської області.
Цей гарний результат — наслідок плідної праці педагогів. Цьогоріч Борисполю є чим пишатися. Випускниця НВК «Ліцей «Дизайн-освіта» Галина Бабенко — одна із 5 випускників усієї України, які склали ЗНО з української мови та літератури на максимальні 200 балів. Підготувала до найважливішого іспиту абітурієнтку вчитель ліцею Олена Захарченко, за що була відзначена під час конференції. Тринадцять викладачі навчальних закладів міста, які плекали обдаровану молодь, здобуваючи перемоги на всеукраїнському та міжнародному рівнях, отримали сертифікати на отримання надбавки до посадового окладу в розмірі 10 або 20 відсотків.
Освітянська конференція в Борисполі: пілотна спроба, уміння слухати та 10 новачків

Вітання молодій когорті
З перервою в один рік продовжили гарну традицію: вітання молодих фахівців, які поповнили лави освітян міста. До рядів педагогів НВК ім. Костянтина Могилка додалися Ірина Соломоненко, Лілія Романюк, Ліна Генюк, які мають диплом за спеціальністю «Початкова освіта». Оксана Яцюта працюватиме за спеціальністю «Початкова освіта» у ЗОШ №6. Новачками ЗОШ №7 стали Дар’я Самойленко (українська мова та література), Валентина Пасічко та Віта Пархомович (початкова освіта). До педагогічної сім’ї ЗОШ №8 приєдналися Лілія Жакун, Ірина Кривчук (початкова освіта) та Катерина Котяж (біологія).

Два перші класи працюватимуть за новими принципами
Статистикою зібрання не перевантажували. 2016 — 2017 рік у цифрах вмістили в інформаційно-аналітичному збірнику. В ньому розписали досягнення та недоліки навчально-виховного процесу кожного закладу в минулому році: від навчальної діяльності до охорони праці.
Освітянська конференція в Борисполі: пілотна спроба, уміння слухати та 10 новачків

Головна тема пленарного засідання — нова українська школа. Про практичну реалізацію концептуальних засад «Нової школи» в Борисполі розповіла начальник управління освіти і науки Тетяна Чернойван: «Все хороше в українській школі ми маємо залишити, але разом з тим маємо йти в ногу із часом і змінами в суспільстві. У вересні 2018 року стартуватиме повномасштабна реформа загальної середньої освіти. Учні 1-х класів почнуть навчатися за новим стандартом. Державний стандарт початкової загальної середньої освіти визначає, що саме мають вміти і знати учні після закінчення певного циклу навчання, окреслює певні засади та принципи навчально-виховного процесу, логіку його організації тощо. Стандарт проголошує презумпцію талановитості дитини, рівний доступ до освіти і відсутність будь-яких форм дискримінації. Серед основних принципів:

• цінність дитинства (відповідність вимог віковим особливостям дитини),

• радість пізнання та розвиток особистості (плекання самостійності, незалежності мислення замість навченої бездарності),

• принцип здоров’я та безпеки (формування здорового способу життя та створення безпечних умов для фізичного і психоемоційного розвитку дітей).

Школярі мають навчатися в атмосфері взаємної довіри та поваги, без цькувань і насильства.
Проект стандарту передбачає, що між 2-ю і 3-ю академічними годинами варто проводити рухливі ігри і, зазвичай, на повітрі. У навчальних програмах з усіх предметів і курсів передбачено 20 відсотків резервного часу, який учитель може використовувати на свій розсуд: засвоєння навчального матеріалу, похід з учнями до музею тощо. Наприкінці кожної чверті — корекційно-рефлекційний тиждень для подолання розбіжностей учнів, адже всі діти навчаються згідно зі своїми темпами і особливостями. Крім того, проект стандарту вводить інтегроване навчання в початковій школі. Зміст початкової освіти розроблено на основі компетентнісного підходу.

За таким принципом і змістом з 1 вересня вже цього навчального року 2 перших класи ЗОШ №6 розпочнуть навчання в експериментальному порядку.

Із вересня 2017 року учні 5 — 9 класів почнуть навчатися за оновленими програмами. Акцент у них зроблено на умінні вчитися, критично мислити, діяти в команді. Також замість вимог до учнів у програмах передбачено очікувані результати роботи школярів. Вводитимуть сучасні теми та більшу кількість практичних робіт. Обрати ефективні форми роботи нині може сам педагог.

Школа, в якій діти тихо сидять за партами і чемно слухають вчителя, відходить у минуле. Учням не цікаво вислухати 45 хвилин те, що можна прочитати в підручнику і знайти в Інтернеті. Діти хочуть комунікації з педагогом і сприйняття його як порадника, а не критика.
Школа має стати місцем, куди хочеться повертатися, куди хочеться іти з великою радістю. А вчитель партнером, який допомагатиме пізнавати.»

Потенціал є, а бажання…
Про роботу ГО «Асоціація учнівського самоврядування» розповіла одинадцятикласниця НВК ім. Костянтина Могилка Валерія Чоботок. Дівчина закцентувала увагу на розвитку лідерських якостей, які сьогодні необхідні суспільству, і місії вчителя допомогти дитині розкритися. Тільки от біда: теоретично до партнерства освітяни міста готові, але ж практика показала геть інші результати. Виступ Валерії не просто ігнорувався більшістю присутніх, а й супроводжувався активним обговоренням їхніх проблем. «Крапки над і» розставила директор БДЮТ «Дивоцвіт» Наталія Тименко: «Соромно знаходитися в цій залі! Колеги, про яке партнерство з дитиною може бути мова, якщо ви її навіть не слухаєте!» Чи то голос совісті, чи відчуття присоромленості змусили вчителів у тиші дослухати виступ активістки.

«Нам потрібна підтримка вчителів. Ми хочемо, щоб вони нас не тільки слухали, а й чули!» — наголосила Валерія у своїй промові, окресливши «слабкі місця» нинішньої філософії підходу викладачів до учнів.
Після півторагодинного заходу в актовій залі викладачі розійшлися по кабінетах працювати в робочих групах з метою розроблення заходів відповідно до нової програми розвитку освіти міста.

Ольга ОГНЯНИК, фото автора

ЛІНІЙКИ БЕЗ ГОСТЕЙ

Павлина ОСТРОЗОРА

«Чиновник місцевого рангу повинен ходити до школи в усі дні, крім першого вересня», — жартома зреагував на батьківське звернення активістів громадської організації «Батьки SOS» міський голова Анатолій Федорчук. Лист від батьків до верхівки влади та органів місцевого самоврядування із закликом не приходити на першовересневі шкільні свята ширився Інтернетом з блискавичною швидкістю на початку серпня. «Ваша присутність змушує наших дітей влаштовувати свято вам — інколи ви запізнюєтесь, інколи ваші промови занадто нудні та довгі», — йшлося в тексті, опублікованому у facebook.

«Я проникнувся цим зверненням, адже Перше вересня — свято вчителів та учнів. Тож я прийняв негласне рішення: я і мої заступники не прийдуть у жоден навчальний заклад. Ми можемо з’явитися в цей день у школах в ролі батька, матері, бабусі чи дідуся. Ніхто не буде втомлювати дітей, піаритися, говорити про досягнення. З цього кроку буде починатися нова українська школа в нашому місті», — зазначив під час пленарного засідання щорічної серпневої конференції педагогічних працівників очільник Борисполя.
Анатолій Федорчук додав, що готовий приходити на батьківські збори в навчальні заклади та надавати відповіді на всі питання, які хвилюють батьків. Також, за його словами, інформацію про вкладені кошти в освітню галузь та зміни в місті можна буде побачити на стендах, які розмістять у школах Борисполя.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Читають Обговорюють
Календар публікацій
«    Січень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31