Бориспiль
C

Головні новини

Як і де у Борисполі можна підготувати дитину до дорослого життя?


Як і де у Борисполі можна підготувати дитину  до дорослого життя?

Бориспіль пишається своїм позашкіллям. Для розвитку дитини й проведення нею вільного часу з користю в місті існують десятки гуртків у Будинку дитячої і юнацької творчості (БДЮТ), Центрі технічної творчості «Евріка», Центрі туризму та краєзнавства учнівської молоді. Крім того, активно працюють музична школа та дитячо-юнацька спортивна школа.

Щоб у житті дитини не знайшлося місця для поганої компанії чи звички, подумайте разом з нею, чим її можна зацікавити у вільний час. Починати ніколи не рано й не пізно — знайти можна заняття як у чотири роки, так і у вісімнадцять. Щоб простіше було орієнтуватися, ми готуємо серію публікацій про гуртки для будь-яких віку та схильностей. Почнемо з Будинку дитячої та юнацької творчості «Дивоцвіт», фасад якого прикрашає собою центральну площу Борисполя.

БДЮТ — багатопрофільний позашкільний заклад, у якому своє дозвілля проводять мало не дві тисячі дітей. Вибрати можна з 32 гуртків. Серед них кілька платних — це гуртки раннього розвитку дитини «Пізнайко», «Малятко», «Сонечко», «Мозаїка», англійські «Merry English» та «Англійська для малят», гурток «Фітнес», молодші групи хореографічного ансамблю «Радість» та новий «Студія академічного співу». Заняття в решті гуртків взагалі не стануть обтяжливими для сімейного бюджету й принесуть лише користь, нові вміння та друзів.
Гуртки БДЮТ для старшого шкільного віку мають яскраво виражену профільну спрямованість, й навчання там, якщо й не визначить майбутньої професії, то точно стане в нагоді у дорослому житті. Сьогодні ми розповімо про гуртки гуманітарного, еколого-натуралістичного, дослідницько-експериментального, соціально-реабілітаційного та науково-технічного напрямів.

Гурток раннього розвитку дитини «Пізнайко»
Тут готують дітей до школи. Малеча вчиться логічно мислити, розуміти причинно-наслідкові зв'язки між предметами і явищами, збагачує активний та пасивний словниковий запас, розвиває монологічне та діалогічне мовлення. Крім того, увага приділяється збагаченню виховних умінь батьків, адже виховати розвинену особистість можна лише спільними зусиллями родини й, у широкому розумінні, школи.

Гурток «Англійська для малят»
Раннє вивчення англійської мови позитивно впливає на розвиток здатності сприйняття дитиною лексики, розвиток пам’яті, уяви, вольових якостей, комунікативних здібностей, забезпечує засвоєння іншомовного матеріалу та створює передумови для вивчення іноземної мови у шкільному віці. Для навчання дошкільників застосовуються інтерактивні ігрові методи та комунікативні вправи. Діти, у яких сформовані мовні навички, вільно висловлюють свої думки, почуття, можуть розповісти про свій емоційний стан, предмети, які їх оточують.
Гурток розрахований на дітей старшого дошкільного та молодшого шкільного віку (5-7 років).

Гурток раннього естетичного розвитку «Малятко»
В основі роботи гуртка — комплексна програма розвитку дитини, що включає формування навичок мовлення та читання, підготовки до письма, розвиток мислення, пам'яті, уваги, елементарних математичних уявлень, логіки, а також ознайомлення з навколишнім світом та заняття музикою, співом, музично-руховою діяльністю і хореографією.

Гурток раннього розвитку дитини «Сонечко»
Підготовка до школи дітей віком від 4-х до 6-ти років — соціалізація дітей, навчання спілкуванню за допомогою мови в перший рік, у другий — навчання читанню, письму, лічбі.

Гурток раннього естетичного розвитку «Мозаїка»
Головна мета гуртка — різнобічний розвиток дитини, інтелектуальна та психологічна готовність її до школи, формування позитивного ставлення до навчання, розкриття творчих здібностей та фантазії дитини. На кожному занятті використовуються ігрові елементи цікавої англійської мови.
Програма розрахована на два роки (з чотирьох до шести років) і включає в себе розвиток мовлення і навчання грамоті, навчання лічбі, ознайомлення з довкіллям і правилами поведінки в суспільстві, художню творчість, музику, співи.

Гурток з вивчення англійської мови «Merry English» («Мері Інглиш»)
Діти вчать мову і знайомляться з культурою інших країн, літературою і традиціями, адже соціокультурний елемент є надзвичайно важливим. Заняття гуртків проходять інтерактивно, влаштовуються веселі КВК, «Щасливий випадок», «Відгадай мелодію», відзначаються свята, наприклад, День подяки, Halloween. Приймаються діти 7-річного віку (з 2-го класу).

«Університет майбутнього вчителя»
Гурток для старшокласників, які бажають продовжити своє навчання у педагогічних вишах. На заняттях вивчається педагогіка та психологія.

Гурток журналістської майстерності «Слово»
Гурток юних журналістів. Його мета — розвиток мислення учнів, ознайомлення з професією журналіста, навчання основам журналістської роботи (написання статті, сценарію, підготовка інтерв’ю, робота з текстом). Вихованці гуртка часто бувають на екскурсіях та цікавих зустрічах.

«Основи державотворення»
Гурток ставить на меті виховання особистості, обізнаної в політичній та правовій сферах і з активною життєвою позицією у громадському житті.

«Юний політолог»
Гурток для тих, хто хоче вивчати глибше наше суспільство, роль та значення політики у ньому. Вихованці пишуть науково-дослідницькі роботи.

«Юний дослідник»
Гурток для юних натуралістів, які бажають пізнавати світ природи та вболівають за екологічне майбутнє. Приймаються учні 9-11 класів.

«Юний натураліст»
Для тих, хто бажає поглибити свої знання з ботаніки, зоології та екології та займатися науково-дослідницькою роботою. Приймаються діти 12-15 років.

Історичний клуб «Патріот»
«Патріот» — це виховання патріотизму, формування національної самосвідомості та активної громадянської позиції. Гурток розвиває пізнавальні й комунікативні здібності, виховує ціннісне ставлення до історичного минулого, вчить дослідницької діяльності в архівах, музеях, бібліотеках та під час екскурсій.

Клуб «Лідер»
Гурток має на меті розвиток організаторських та лідерських здібностей дитини, формування соціально активної та відповідальної особистості. Вихованці беруть участь у різноманітних програмах і конкурсах. Приймаються учні 7-11 класів.

«Повір у себе»
На гуртку чекають дітей з особливими освітніми потребами, які відчувають себе ізольовано, зневірюються у власних силах, переживають емоційні розлади та дефіцит соціальних контактів. Метою є гармонізація внутрішнього світу дитини, зниження тривожності, розвиток пізнавальних процесів та соціально-психологічна адаптація.

«Попелюшка»

На гуртку діти вчаться створювати цікаві вироби власними руками, що дає можливість поглянути на довколишній світ очима творця. Природний матеріал — скарбниця для розвитку фантазій, творчості, уяви, а процес виготовлення із нього виробів розвиває естетику, доповнює навички і вміння, розвиває дрібну моторику рук, увагу, інтелект. А головне, процес приносить радість і задоволення. В роботу йде все — дерево, глина, бісер, лоза, соломка, дріт, фанера, шматочки хутра, шкаралупка від яєць, тканина, нитки тощо. Приймаються діти віком від 10 до 14 років.

Гурток машинного в’язання
Гурток для тих, хто любить теплі в'язані светри і оздоблені візерунком шалі. Вихованці вчаться вправлятися з нитками і спицями, розбиратися в схемах і створювати чудові й практичні речі. Приймаються діти з 10 років.

Гурток фотографії «Світанок»
Вихованці вчаться фотографувати, розвивають художній смак, спостережливість та комунікативність. Приймаються діти середнього та старшого шкільного віку (починаючи з 8 класу).

Сергій КРУЧИНІН, фото автора

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Календар публікацій
«    Квітень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930